Skocz do zawartości

Eibach Pro kit


pawlaswrc

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do zakładania sprężyn Eibach Pro kit. Jak mam założyć tylne sprężyny progresywne? Helperem (gęstszym zwojem) na górze, czy na dole?

Już kiedyś o to pytałem, ale jakos nikt nie dał jasnej odpowiedzi!?!?!??!

Może tym razem?!?!?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieuprzejmygbur, jak możesz to zapytaj za cenę pomuka :mrgreen:

Ja już chyba wydedukowałem. Według tego, co jest napisane na sprężynie, to powinno być helperem na dole, bo chyba nie pisali by oznaczeń do góry nogami? Dziwne, że nie ma jakiejś instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mzy, nie chodzi o węższy zwój, tylko o gęstszy. W tym linku faktycznie węższy zwój jest na górze, bo od (chyba) MY04 sprężyny były stożkowe, czyli zwężały się ku górze.

Mnie chodzi o gęstszy zwój, czyli tzw. helper, który gość z linka założył na dole, i raczej tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pawlaswrc, Kiedyś komuś pisałem o tym(może Tobie) :) ,Fakt,że spręzyny montowali ludzie róznie,bo i dużej różnicy nie ma.Różne bywały też sprężyny-np. "baryłkowe".Jeśli stożkową dasz zwężeniem do góry to górna część będzie bardziej sztywna. W przypadku helpera montowanego na dole będzie troszkę lepiej wybierał drobne dziury,ale tylko troszkę.

Gdy helper na górze charakterystyka zawiasu nie zmieni się w wyczuwalny sposób.

Róznica będzie w masie nieresorowanej- im mniejsza tym lepiej,Ta masa jest większa gdy helper na górze.

Helper ma 2 funkcje: wybiera drobne dziury i utrzymuje sprężynę w siodle przy dużych zwisach,hopach.

Jeżeli pasują tak i tak,montuj gęstszym zwojem do dołu,który jest namiastką helpera.

Gęstsze zwoje to mniejsza sztywność.

(odwrotnie tylko przy określonych lub będących w komplecie amorach)

pozd.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...