Jump to content

WRX problem z łoliwą

Galileon
 Share

Recommended Posts

Witam,

Niestety mój najgorszy sen się sprawdził....po zakupie wrx ubywa olej. Samochód w wersji US 2004 rocznik. Po przejechaniu 1000km zjadł pół litry....niby troszkę był po-upalany ale to i tak masakrująca ilość. Auto nie ma katów, z rury nie dymi, wycieków brak...

Obecnie zalany jest 10W60 Valvoline... i tutaj pytanie do grupowiczów, bo czytałem kilka postów w których padły informacje jakoby jednego oleju ubywało mniej a innego więcej -> czym go zalać? Jeszcze pozostaje iskierka nadziei , że obędzie się bez remontu :| ....

Pozdro

Galileon, gęstszego oleju niż 10W60 nie ma sensu zalewać bo ten już jest bardzo gęsty. Olej może Ci uciekać przez łożyskowanie turbiny, przez nieszczelność pierścieni, wycieki. Zanim pomyślisz o remoncie sprawdź czy nie ma żadnych wycieków i sprawdź kompresję. Boxer tak ma że zjada trochę oleju nawet jak jest nowy.

Dolałem 0,5 L przejadę trochę i sprawdzę generalnie po całej nocy odpaliłem auto i nie zakopcił nic z rury.. wycieków brak...przy dodawaniu gazu też nie dymi może po prostu zjadł sobie te pół litra po upalaniu bo ten 1kkm przejechałem głównie z pedałem w podłodze..

ten 1kkm przejechałem głównie z pedałem w podłodze

Zatem w tym czasie wlałeś w furę z 200l paliwa, a żałujesz jej 0,5l oleju :?: ;) Jeśli faktycznie tak ostro deptałeś, to nic dziwnego, że trochę siorbnęła. Kontroluj poziom (zgodnie z procedurą) i ciesz się samochodem :)

Zatem w tym czasie wlałeś w furę z 200l paliwa, a żałujesz jej 0,5l oleju :?: ;) Jeśli faktycznie tak ostro deptałeś, to nic dziwnego, że trochę siorbnęła. Kontroluj poziom (zgodnie z procedurą) i ciesz się samochodem :)

Oo i to jest mądra porada,pozdro.

Galileon, od oleju też zależy, ale przede wszystkim przejedź równo średnim tempem jakąś trasę i sprawdź to zużycie-koniecznie w tych samych warunkach (najlepiej ,gdy auto w tym samym miejscu).Sandał w podłodze to nie metoda na sprawdzanie żarcia oleju.

Kruk, u Ciebie jakie zużycie w zależności od jazdy.(Kiedy przeczytałem o krukowozie-trochę przestałem Cię lubić :) )

pozdr.

Heja,

Dzięki! trochę mnie pocieszyliście bo już powoli łapie załamkę.

Czy ma ktoś typ na to jaki olej mu zalać? Teraz ma 10W60 jakieś valvoline czy coś w tym rodzaju.

Pozdro

Heja,

Dzięki! trochę mnie pocieszyliście bo już powoli łapie załamkę.

Czy ma ktoś typ na to jaki olej mu zalać? Teraz ma 10W60 jakieś valvoline czy coś w tym rodzaju.

Pozdro

Zostaw tego valvolina VR1 10/60 - to jest bardzo dobry olej i półsyntetyk do auta z 2004 w sam raz.

Skoro jest taki w Twoim aucie to najlepiej taki pozostaw, tylko wymieniaj co 7-8k.

Ja na takim oleju jeżdżę juz w 3 kolejnym subaru i jest OK, mądre głowy w godnych polecenia warsztatach też taki zalewają - np Zbyszek - Bajeczna.

A to, że przy kacie Ci 0,5l spalił to nic nienormalnego.