Skocz do zawartości

Subaru Baja - pytanie Drwala


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

Pin: niezaleznie od tego, czy pracuje w SIP od czasu do czasu, czy nie. Tutaj, na forum, wypowiadam sie czysto prywatnie. Moich odpowiedzi nie mozesz traktowac jako "oficjalne stanowisko" SIP.

Jak chcesz ze mna porozmawiac oficjalnie, to zapraszam do GK - moge zawiadomic, kiedy mam dyzur :)

 

To wszystko jest za skomplikowane.

Jak mowia nasi mili sasiedzi: bez wodki nie rozbieriosz

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

oooo bardzo sluszne. To co, kolejka na nastepnych plejadach? :mrgreen:

 

OK

 

Tylko, żeby się nie okazało, jak na ostatnich plejadach, że browar(odpłatny!) leją z jednego kranu i kolejka ma 50 metrów, a promocja znamienitych produktów Bacardi zaczyna się dopiero ok 22:00 :evil:

 

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

Fantazji wystarczylo w .. 1999 roku aby przewidziec sprzedaz 900 szt na 2005.

I wystarczylo, aby to stalo sie rzeczywistoscia (no dobrze, przyznaje, 2005 bedzie wiecej, niz 900 szt).

Dostepnosc aut w cenie promocyjnej jest, z natury rzeczy, ograniczona.

Wiec istotonie wyprzedaliosmy MY 05 szybciej, niz sie spodziewalismy.

 

Trudno jest dokladnie podawac cene samochodu, na podstawie niedokladnych danych.

Aby wycenic Baje potrzebny by byl koszt homologacyjny, potencjal ilosciowy (= rozlozenie kosztu na ile egzemplarzy), kost przerobek itd. itd.

To dosc podstawowe zalozenia planowania inwestycji. Ale przed jej planowaniem warto wiedziec, czy wogole sa na nia chetni - i dopiero na tym jestesmy etapie :wink:

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padre wspominał coś o kaszubach

 

Jestem zdecydowanie za kaszubami. Są tu do dyspozycji piękne, równe szutrowe odcinki np. z "Rajdu Kaszub"( nie wiem, czy po takich na Plejadach są rozgrywane próby czasowe), są też nieograniczone tereny do jazdy terenowej. Jakiś czas temu :D lodowiec trochę pofałdował teren na Kaszubach i powstał krajobraz pełen jezior i górek, bądź pagórków.

Jakby co to mogę pomóc w wyszukaniu odpowiednich tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie to drugi koniec polski oddalony o dwa zbiorniki toroidalne w jedną stronę, ale warto :) Jak jechałem z Gdańska do Poznania todroga wiodła pomiędzy jakimiś takimi małymi oczkami wodnymi bardzo fajnymi drogami :) Chętnie przyjadę i pooglądam tym razem dłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fantazji wystarczylo w .. 1999 roku aby przewidziec sprzedaz 900 szt na 2005.

I wystarczylo, aby to stalo sie rzeczywistoscia (no dobrze, przyznaje, 2005 bedzie wiecej, niz 900 szt).

Dostepnosc aut w cenie promocyjnej jest, z natury rzeczy, ograniczona.

Wiec istotonie wyprzedaliosmy MY 05 szybciej, niz sie spodziewalismy.

Pozdrowienia

 

W okresie 1999-2004 osiągneliście jakiś jeden promil rynku.

Może nawet ten dziesiąty ułamek procenta jest bardzo dużo, nie wiem...?

W każdym razie jeśli 1 promil jest w wydychanym powierzu to jest to za dużo.

Tak przynajmnie mówi obecny reżim.

 

Jeśli zamiast sprowadzać wersje bez sensu drogie, zwrócilibyście przez moment uwagę na potrzeby klientów, to z latwością zrobilibyście 1000!

 

To byłoby dopiero ładna liczba :!:

 

pazdrawlaju :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem sobie auto w GK i się mi podobało. Plus za wygląd-wydaje mi się,że starszy OBK lepiej wizualnie nadaje sie na pickupa niż nowy- taki z niego optycznie większy twardziel. Minus to deska nieco trącąca już myszką ale to nie jest takie ważne bo to przecie pickup a nie S klasa więc może i lepiej-bardziej autentycznie. Myślę,że przy odpowiedniej cenie i homologacji auto niszowo może się sprzedawać - zarzut,że nie dyzel łatwo można zmienić na plus b zawsze można zagazować i będzie jeszcze taniej niż z dyzlem(zważywszy na trynd z ceną ON)-ale co z gwarancją w takich wypadkach? Przy cenie ok 30 tys Euro brutto na dziś po doliczeniu VATu auto wychodzi poniżej 100tys netto w wersji 2,5l-ciekawa cena. Musi być jednak tańszy brutto od najtańszego OBK 2,5 - starsza wersja, gorsze wykończenie wnętrza,rejestracja tylko na 4 osoby.

Tak pozatym to niezły cichociemny może być- nieźle toto i szybko pójdzie-może zadziwić taka ciężarówka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od ostatniego postu troszke mineło czasu i troszkę się pozmieniało. Np. w Warszawskim salonie Mitshubishi przez ostatni 2 m-ce sprzedano tyle L200 co przez ostatnie 2 lata. Jednak Polski fiskalizm zmusza do podejmowania nie koniecznie takich wyborów jak byśmy chcieli(znaczny spadek zainteresowania Pajero)

Pod koniec roku kupno Nissana Navary od ręki było niemożliwe, cyt. "Wszystko mi klienci wyszarpali, wie pan vat".

Tak więc mimo obecnego kryzysu rynek pick-upów napewno będzie najdynamiczniej rozwijającym się.

Większość producentów w swoich działaniach marketingowych podkreśla, że nie jest to samochód dla farmera, ale dla ludzi żyjących aktywnie. Zawsze można wrzucić na plecy jakiegoś qwada czy podczepić przyczepe z łodzią :wink:

Fakt dostępne modele pick-upów na rynku nadają się bardziej do tego niż Baja.

Reasumując: przy zakupie auta jeżeli by Baja była dostępna na rynku, napewno bym poważnie rozaważał zakup. Możliwość odliczenia vat-u zrekompensuje troszke obfite spalanie. Miomo iż nie jestem rolnikiem a moim narzędziem pracy jest raczej teczka, a nie piła spalinowa czy betoniarka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, ostatnio sporo takich aut widuję, nawet dwójka moich znajomych chce nabyć Navarę- i o dziwo mówią o spełnianiu marzeń o dużym Pickupie i takim stylu życia. Cóż- oni już mają domy za miastem i trochę lat a jeszcze mogą. A Vat im pomaga podjąć decyzję. Może będzie taka moda i szpan, kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...