Skocz do zawartości

Subaru Baja - pytanie Drwala


ex-Dyrekcja

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak bedzie wygladala Baja zrobiona z nowego OBK...

 

A kiedy takowa się pojawi?

 

Wejdźcie sobie do tego wątku na NASIOC-u - wynika z niego, że Baja to pomysł przestrzelony i niewykluczone, że subaru w ogóle się z niego wycofa - przynajmniej w US. A jak w US, to wiadomo, że na innych rynkach pewnie też... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do ceny jeśli wyjdzie podobnie- w naszych warunkach należy taki sprzęt uzbroić w zabudowę tzw paki a przy tym zrobić to solidnie biorąc pod uwagę cenę auta i nie zeszpecić go- to pewne koszt podniesie.

 

Pewnie chodzi Ci o to, żeby Twojej Baji nie traktowano jako kosza na śmieci?

Wyobrażasz sobie, co będziesz znajdował na pace takiego pickupa zaparkowanego na chodniku w mieście? :twisted:

 

Jeśli byłaby gustowna zabudowa, to OK, ale niestety prawdziwe jest tylko "jeśli"...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin - nie rozumiem o co ci chodzi- dysponuję kilkoma pickupami i do żadnego nie da się nic wrzucić bez uprzedniego włamania się. To też miałem na myśli pisząc o zabudowie. Każdy sensownie zabudowany pickup sie zamyka - nawet Hiluxy i inne występują w takich wersjach - widziałem w salonie. Niezabudowany jest raczej trudny do sprzedania- oprócz kwesti klimatycznych dochodzą te, o których już w tym temacie było oraz ta śmieciowa ewentualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin - nie rozumiem o co ci chodzi- dysponuję kilkoma pickupami i do żadnego nie da się nic wrzucić bez uprzedniego włamania się. To też miałem na myśli pisząc o zabudowie. Każdy sensownie zabudowany pickup sie zamyka - nawet Hiluxy i inne występują w takich wersjach - widziałem w salonie. Niezabudowany jest raczej trudny do sprzedania- oprócz kwesti klimatycznych dochodzą te, o których już w tym temacie było oraz ta śmieciowa ewentualnie.

 

Przepraszam, ale to nie jest wcale takie oczywiste. Nic mi nie wiadomo, żeby w projekcie, nazwijmy go, "BAJA PL" była jakakolwiek zabudowa.

 

pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o tym pisałem trochę wyżej - sprzedaż takiego auta w takiej koncepcji jest moim zdaniem możliwa tylko z zabudową paki- i to zamykaną. W dużej mierze musi ono pełnić rolę osobówki (cena,wyposażenie,silnik benzynowy) bo jako typowy pickup ciężarowy jest mało konkurencyjna(z czym sie zgadzam w 100%) do Toyoty czy Nysana. Kto to kupi jeśliby musiał wozić swoje rzeczy jak cegły albo deski. Dodatkowo taka zabudowa w pickupach jest opcjonalna w zakupie więc można nie brać jak się nie chce. Jak już pisałem mam kilka pikupów tyle,że na 2 osoby- to są zwykłe tanie wołki robocze ale czasem z nich korzystam- np jadąc gdzieś na rowery - wkładam do środka kilka i nie myślę o bagażnikach,trumnach itp itd. . I to jest strona praktyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, truck ma budę zawsze znacznie powyżej dachu kabiny, duże pickupy japońskie są zabudowywane tak jak załączyłeś na focie lub równo z linią dachu i zamykane z tyłu drzwiami - przez co auto wydaje sie większe niż jest w rzeczywistości, na pierwszy rzut oka nie wygląda na pickupa i uzyskuje dużą ,osłoniętą przestrzeń bagażową. Kiedyś takiego Nysana odlądałem w salonie naprzeciwo Chemobudowy. Nie wiem czy to była jakaś standardowa zabudowa czy dodatkowe "uzbrojenie" robione u nas czy gdzieś w Europie na zamówienie do jakiejś serii aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, truck ma budę zawsze znacznie powyżej dachu kabiny, duże pickupy japońskie są zabudowywane tak jak załączyłeś na focie lub równo z linią dachu i zamykane z tyłu drzwiami - przez co auto wydaje sie większe niż jest w rzeczywistości, na pierwszy rzut oka nie wygląda na pickupa i uzyskuje dużą ,osłoniętą przestrzeń bagażową. Kiedyś takiego Nysana odlądałem w salonie naprzeciwo Chemobudowy. Nie wiem czy to była jakaś standardowa zabudowa czy dodatkowe "uzbrojenie" robione u nas czy gdzieś w Europie na zamówienie do jakiejś serii aut.

 

Michał, nie spodziewaj się po ludziach z SIPu zbyt dużej wyobraźni, skoro im to o czym mówisz zaczyna się kojarzyć z Polonezem Truckiem... :evil:

 

Podpowiem, co masz na myśli, przynajmniej tak jak ja to sobie wyobrażam:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel
Michał, nie spodziewaj się po ludziach z SIPu zbyt dużej wyobraźni, skoro im to o czym mówisz zaczyna się kojarzyć z Polonezem Truckiem...

 

Ciekawe ... proponuje zaopatrzyc sie w cierpliwosc, i dokladnie czytac tekst. Wtedy znowu widoczny sie stanie umieszczony symbol : :mrgreen:

 

Pozdrowienia

 

PS. Potrzeba bylo duzo wyobrazni, aby w 1999 roku w 1-szym planie mid-term przewidziec sprzedaz Subaru w Polsce na rok 2005 na poziomie .... 900 szt 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ... proponuje zaopatrzyc sie w cierpliwosc, i dokladnie czytac tekst. Wtedy znowu widoczny sie stanie umieszczony symbol : :mrgreen:

 

Ja tak jak napisałem nie kupiłbym Baji, ale Michał Bajorek jest żywo zainteresowany, więc na jego pytanie:

- "(...) mi chodziło bardziej o nadbudowę o wysokości samochodu jakby wizualnie przedłużała kabinę - z drzwiami z tyłu (...)"

nie wypada odpowiadać:

- "chodzi o to, zeby zrobic takiego Poloneza Truck, si?"

Tak mnie się przynajmniej wydaje, bo faktycznie potencjalni nabywcy pickupa, który ma udawać auto osobowe, mogą oczekiwać, że ten samochód zostałby zgrabnie zaadaptowany.

 

Niestety Dyrekcja celuje w wymijających odpowiedziach, bo kiedy Michał Bajorek zapytał:

- "(...= jak mniej więcej mogłaby sie kształtować cena takiego nowego auta u nas(...)?"

To Dyrekcja odpowiedziała:

- "Wstępne kalkulacje wskazywały na podobną do Outbacka 2.5 cenę brutto (z porównywalnym wyposażeniem)"

 

Niby jest odpowiedź, ale jaka z tego informacja? Żadna.

Na waszej stronie internetowej reklamujecie Legacy OBK 2.5aut. w cenie promocyjnej 115.000 zł brutto. No i co z tego? Z tego co wiem w ogóle nie ma takich samochodów w tej cenie. Jeśli jednak są, to ja kupuję jutro jeden!

Zupełnie na serio, kupie Outbacka 2.5 A/T za 115.000 od ręki za gotówkę 8)

Co Dyrekcja na to?

 

pozdrawiam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pin: niezaleznie od tego, czy pracuje w SIP od czasu do czasu, czy nie. Tutaj, na forum, wypowiadam sie czysto prywatnie. Moich odpowiedzi nie mozesz traktowac jako "oficjalne stanowisko" SIP.

 

Jak chcesz ze mna porozmawiac oficjalnie, to zapraszam do GK - moge zawiadomic, kiedy mam dyzur :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli GK to nie jest Gazeta Krakowska a to o czym myślę (bez kryptoreklamy) to się tam wybiorę chętnie zobaczyć Tribekę przez szybkę i zza ogrodzenia a także rzeczoną Baję (kiedy się pojawi w GK?). Wezmę jakąś kaskę bo moze będą jakieś OBK 2,5 po 111tys na promocji albo Baje w cenach zbliżonych, wezmę wtedy i zakupię jedną zgrzewkę :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystawa jest POD Cinema City z wejsciem od zewnatrz, a nie od wewnatrz, jak niektorzy juz mysleli 8) Najlepiej stanac na placu przed glownym wejsciem od strony Wisly (tam gdzie so te kamienice). Baja juz powinna byc (?), OBK niestety nie ma tam :( za to sa az dwa WRXy :mrgreen:

 

A no i nie w tym tygodniu, bo wtedy mnie tam nie ma :wink: raczej w weekend za tydzien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...