Skocz do zawartości

Remont silnika Impreza GT


Pawlus

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanko dlaczego zawsze mówiąc o panewkach pada kwota mitycznych 6-10tyś złotych, przecież panewki to koszt jakiś 900zł max, do tego robocizna i spokojnie zamykamy się w kwocie 2,5 tyś złotych, oczywiście gdy blok, wał i inne podobne są całe, i wymieniamy tylko panewki bo nic innego nie uległo zniszczeniu, czy się mylę i to co piszę jest tylko życzeniowym myśleniem i zawsze te koszty są dużo większe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jest tak, że jak już się położą panewki, to zależnie od sytuacji w silniku, trzeba wymienić więcej, lub dużo więcej niż same panewki. Ponieważ nigdy nie będzie tak, że przekręci się sama panewka i tylko ją wystarczy wymienić. Uszkodzenia zostały zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam pytanko dlaczego zawsze mówiąc o panewkach pada kwota mitycznych 6-10tyś złotych, przecież panewki to koszt jakiś 900zł max, do tego robocizna i spokojnie zamykamy się w kwocie 2,5 tyś złotych, oczywiście gdy blok, wał i inne podobne są całe, i wymieniamy tylko panewki bo nic innego nie uległo zniszczeniu, czy się mylę i to co piszę jest tylko życzeniowym myśleniem i zawsze te koszty są dużo większe

 

Ale jak silnik na stole, to pasuje cały rozrząd z pompą wody zrobić, pompę oleju wymienić, wszystkie trudnodostępne uszczelnienia wymienić, zawory wyregulować... Trochę głupio wymienić same panewki i wał, by za pół roku stwierdzić, że zawory klepią, albo uszczelniacz zaworu olej puszcza i silnik znów musi trafić na stół ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klient zazwyczaj nie kupuje jakości ,doświadczenia tylko kupuję cenę...

 

Dokładnie, dlatego własnie (bo było tanio w miare) pojechałem do Serwisu Subaru Kocar sprawdzic pewnego GT-ka, którego chciałem kupic.

 

 

Niestety fachowcy nie zauwazyli peknietych spreżyn w przednim zawieszeniu....

przykre, ale prawdziwe

 

ATB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
  • 5 lat później...
  • 7 miesięcy temu...

Odgrzeje temat, może w innym kontekście, od innej strony - czy przy spalaniu 1 l oleju na 1000 km należy już myśleć o remoncie, jeżeli tak to czy walczyć ze wszystkim o czym wyżej mowa czyli praktycznie short block, etc? Jezeli tak to jakie obecnie są to koszty (w zaokragleniu) ;)
Silnik EJ257.

Proszę o konkretne odpowiedzi :)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.09.2018 o 19:07, Tapicefor napisał:

Odgrzeje temat, może w innym kontekście, od innej strony - czy przy spalaniu 1 l oleju na 1000 km należy już myśleć o remoncie, jeżeli tak to czy walczyć ze wszystkim o czym wyżej mowa czyli praktycznie short block, etc? Jezeli tak to jakie obecnie są to koszty (w zaokragleniu) ;)
Silnik EJ257.

Proszę o konkretne odpowiedzi :)

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

Remont to jak piszą Koledzy, a nowy s.blok ej257 kosztuje 10,5. Czyli z uszczelkami, głowicami, robotą powinno się zamknąć w 15-17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Tapicefor napisał:

Tedimy99: mozesz podeslac namiary warsztatu na pw?

Rydzada: short block...kupiony przez ASO? Plus robocizna czy też całość?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka
 

S.blok sprzedaje kilka firm w Polsce. ASO zresztą też. Znajdziesz w necie. Robocizna 2-2,5tzł. Uszczelki 1-1,5. ARP 1. Głowice to zależy od ich stanu, od 0,5 do 2tzł. Ewentualnie rozrząd, pompa wody i oleju, świece, płyny i inne drobiazgi 2. Jak m/t to może sprzęgło jeszcze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...