Skocz do zawartości

Remont silnika Impreza GT


Pawlus

Rekomendowane odpowiedzi

Luzujemy warkoczyki!!!!................

Panowie, możecie się nie lubić, ale nikt z nas postronnych nie chce czytać jak obrzucacie się gów#nem :!:

jelenie i ich ustrzelanie, pseudo konkurencja, kurniki i monopole......

Jak myślicie, jak po czymś takim zwykły użytkownik subaru/wasz potencjalny klient na was patrzy?

Spotkajcie się gdzieś, wyjaśnijcie co kogo boli, wypijcie flaszkę albo/i dajcie se po paszczy!!! i koniec.

 

Dlaczego na "dirtyimpreza" czy "nasioc" nie ma tyle takich akcji :oops:

błee...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luzujemy warkoczyki!!!!................

Panowie, możecie się nie lubić, ale nikt z nas postronnych nie chce czytać jak obrzucacie się gów#nem :!:

jelenie i ich ustrzelanie, pseudo konkurencja, kurniki i monopole......

Jak myślicie, jak po czymś takim zwykły użytkownik subaru/wasz potencjalny klient na was patrzy?

Spotkajcie się gdzieś, wyjaśnijcie co kogo boli, wypijcie flaszkę albo/i dajcie se po paszczy!!! i koniec.

 

Dlaczego na "dirtyimpreza" czy "nasioc" nie ma tyle takich akcji :oops:

błee...

 

Święta racja, niestety :| . Z tymi jeleniami to przesada, odpowiedź BURi_ego tez taka mało "Świąteczna" Tak poza tym gadacie tu o kosztach, a jak co do czego przychodzi to zawsze słyszę "....tak taka cena na takich częściach, jak chcesz pojeździć dłużej, nie myśląc czy coś padnie to włożymy z wyższej półki..." :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BURi_ napisał(a):

Remot w ASO na częściach z aso koło 28 tys zł -> widziałem osobiście wyceny i co było robione i byłem lekko w szoku.

 

cena short-bloku do wrx/gt to 9200 zl brutto a do for/wrx 2.5 T to 7900 zł brutto , robocizna wym. to +- 2000 zl brutto , jak dojdzie komplet uszczelek , a nie musi to jeszcze +- 2000 zł brutto wiec jak to sie ma do tych 28 tyś... :?: :roll: ( głowice sa najczęsciej ok jedynie sprawdzenie i zabielenie ) Pozdr.AK

ps. chyba , ze jeszcze dwie glowice po +- 5000 zl....ale to caly silnik wtedy nowy.... :mrgreen:

 

-- 10 kwi 2012, o 09:27 --

 

:mrgreen: W takim razie Panie Andrzeju , Carfit przedstawicie nam zatem Wasze realne kalkulacje naprawy silnika EJ205 w subaru po panewce skoro uważacie , że jest to przesadzona cena itd.

 

tak na szybko przedstawiłem :roll: ....dodam , bo to wazne , jak z short-blokiem to 2 lata gwarancji :idea: ....chyba , ze oleju zabraknie..... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy w życiu nie powiedziałem nikomu z moich Klientów czy też konkurencji , że np nie-ASO to dobre a ASO to zle itd.

Mam pewne swoje zasady ale nie dam po sobie jechać przez niejakiego małomiasteczkowego Cartifa ... Temat wątku dotyczył kosztów naprawy silnika GT i Pan Carfit nie wniósł do tego wątki nic oprócz tego , że pojechał mnie i moje usługi + stwierdził , że wałów się nie szlifuje ..... a potem , że jak się już szlifuje to na takiej tolerancji .... :evil:

Panie Andrzeju dziękuje za wstępne koszta tak na biegu głównie chodziło mi o przedstawienie realnych kosztów takiej naprawy a nie robieniu Shit Storm. Do tego rozumiem dojedzie koszt nowego wału , pierścieni , nowych panewek itd więc wcale taka usługa tania nie będzie ale napewno u Pana nie wyjdzie 28tys zł :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego rozumiem dojedzie koszt nowego wału , pierścieni , nowych panewek itd więc wcale taka usługa tania nie będzie ale napewno u Pana nie wyjdzie 28tys zł :mrgreen:

 

O ile mnie moja skromna wiedza nie myli, to shortblock = silnik bez głowic, czyli wał, pierścienie i panewki, oraz wszystko inne, co mieści się między połówkami bloku, jest już w środku.

W każdym razie, na kosztorysie który swego czasu dostałem od Marasa, był shortblock oraz to co na zewnątrz (bez głowic, bo poszły stare).

Z całą pewnością nie było to 28k, lecz sporo mniej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju dziękuje za wstępne koszta tak na biegu głównie chodziło mi o przedstawienie realnych kosztów takiej naprawy a nie robieniu Shit Storm. Do tego rozumiem dojedzie koszt nowego wału , pierścieni , nowych panewek itd

nie dojdzie.... :roll:

cena za short-blok zawiera "w sobie" rownież te częsci - fabrycznie zamontowane :!: ...stad 2 lata gwarancji.. :wink: ....wystarczy dokrecić miskę olejowa , glowice i załozyć rozrząd , kolektory....i prawie już...odpalamy... :mrgreen:

 

ps. podobne "nieporozumienia" cenowe dotyczą innych napraw np. skrzyni/sprzegiel itp. i są celowo wykorzystywane/podtrzymywane przez serwisy nie-aso , dodaja do tego odpowiednią "rozmowę" pod tytułem jak to w aso jest drogo :shock: .....i szlifują te wały na krasnobrodzkiej..... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju dziękuje za wstępne koszta tak na biegu głównie chodziło mi o przedstawienie realnych kosztów takiej naprawy a nie robieniu Shit Storm. Do tego rozumiem dojedzie koszt nowego wału , pierścieni , nowych panewek itd

nie dojdzie.... :roll:

cena za short-blok zawiera "w sobie" rownież te częsci - fabrycznie zamontowane :!: ...stad 2 lata gwarancji.. :wink: ....wystarczy dokrecić miskę olejowa , glowice i załozyć rozrząd , kolektory....i prawie już...odpalamy... :mrgreen:

 

 

Panie Andrzeju, ja się tam za bardzo nie znam, ale Maras mówił, że jeszcze olej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jeszcze koszt kompletnego rozrządu , splanowania głowic i sprawdzenia - zrobienia luzów międzyzaworowych i wymiana uszczelniaczy bo to warto zrobić jak silnik na wierzchu + nowa pompa oleju

 

Ze wszysykim o czym napisałeś, czyli: shortblock, wyszykowane stare głowice (pod warunkiem, że się nadają), nowy rozrząd, pompa oleju, wody + robota = 15k w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to jeszcze koszt kompletnego rozrządu , splanowania głowic i sprawdzenia - zrobienia luzów międzyzaworowych i wymiana uszczelniaczy bo to warto zrobić jak silnik na wierzchu + nowa pompa oleju

 

no i sprzegło kompl. bo jest na wierzchu. :roll: ....z kolem zamachachowym....... :mrgreen: .....nie naprawiaj panewki.....rozrzadem kompletnym :shock: .....no moze nowa pompa oleju.....ale to "tylko" 500zl... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy w życiu nie powiedziałem nikomu z moich Klientów czy też konkurencji , że np nie-ASO to dobre a ASO to zle itd.

Mam pewne swoje zasady ale nie dam po sobie jechać przez niejakiego małomiasteczkowego Cartifa ... Temat wątku dotyczył kosztów naprawy silnika GT i Pan Carfit nie wniósł do tego wątki nic oprócz tego , że pojechał mnie i moje usługi + stwierdził , że wałów się nie szlifuje ..... a potem , że jak się już szlifuje to na takiej tolerancji .... :evil:

Panie Andrzeju dziękuje za wstępne koszta tak na biegu głównie chodziło mi o przedstawienie realnych kosztów takiej naprawy a nie robieniu Shit Storm. Do tego rozumiem dojedzie koszt nowego wału , pierścieni , nowych panewek itd więc wcale taka usługa tania nie będzie ale napewno u Pana nie wyjdzie 28tys zł :mrgreen:

 

 

Buri , naprawdę wolę być małomiasteczkowy , ale przynajmniej wiem co zawiera shortblock :twisted: :roll: , ja rozumiem że jeszcze mogłeś nie mieć takiego w ręce :roll: , więc na drugi raz, zamiast strzelać kolejnego babola , to ja Cie serdecznie zapraszam do małego miasteczka :mrgreen: , pokażę Ci jak wygląda shortblock i co zawiera :roll:

Choć i tak nic nie przebije Twojego kategorycznego stwierdzenia z innego wątku o 50% wadliwych silników diesla w subaru :shock: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli taki jesteś znawca to będziesz wiedział lub napewno wiesz , że silnik Subaru Boxer 2.0 Diesel jest jednostką dość awaryjną a rzekłbym , że nie do końca udaną i każdy o tym wie co robi subaru i tu nie ma zdań podzielonych .

 

Po drugie nie musisz mi udowadniać jak wygląda shortblock gdyż sporo już takich widziałem i nie muszę się tu z Toba licytować. Pytanie było o to czy w tej cenie shortbloku już są zawarte części o których była mowa więc znowu nie rozumiem do czego pijesz ? Nazwa Shortblock odnosi się do samego bloku silnika tj. do dwóch jego połówek połączonych w jedną całość co stanowi blok silnika :oops:

Jak Klient się Ciebie zapyta o Shortblock to co będzie miał na myśli sam blok silnika czy blok z elementami składowymi proszę Pana :evil: ? Posiadasz w swojej ogromej bazie wiedzy informacje statystyczne z napraw gwarancyjnych dokonywanych na tych silnikach przez ASO Subaru w Polsce i ile w tygodniu silników mają wysranych w temacie pęknięty wał albo pękniety blok ? Wiesz do jakich przebiegów statystycznie taki silnik dojeżdż zamin nie stanie się zwykłym szrotem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa Shortblock odnosi się do samego bloku silnika tj do dwóch jego połówek połączonych w jedną całość

Nie zawsze tak jest, Wikipedia podaje, że shortblock przychodzi zazwyczaj z wałem i jego ułożyskowaniem (jest napisane ogólnie, bez wyszczególniania marki). Wydaje mi się, że dobrze jest odróżnić shortblock jaki kupuje się by zrobić kolejne mody w silniku, a taki jaki sprzedaje ASO by oszczędzić sobie zbędnej pracy a później siwych włosów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno jest pewne. Ani jeden kogut, ani drugi PR budować nie potrafi. Nic już nie pomoże, choćby się zesrać świąteczną kac-kupą na kształt shortblocku.

 

Pytaniami wątku są:

Jak sie przekreci panewka, o jakich kosztach mowimy?

Czy zakuwanie seryjnego silnika bez zapedow sportowych/tjuningowych ma sens?

Czy nie lepiej kupic uzywany silnik od podobnego samochodu w dobrym stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli taki jesteś znawca to będzie wiedział lub napewno wiesz , że silnik Subaru Boxer 2.0 Diesel jest jednostką dość awaryjną a rzekłbym , że nie do końca udaną . Po drugie nie musisz mi udowadniać jak wygląda shortblock gdyż sporo już takich widziałem i nie muszę się tu z Toba licytować. Pytanie było o to czy w tej cenie shortbloku już są zawarte części o których była mowa więc znowu nie rozumiem do czego pijesz ? Nazwa Shortblock odnosi się do samego bloku silnika tj do dwóch jego połówek połączonych w jedną całość :oops: Jak Klient się Ciebie zapyta o Shortblock to co będzie miał na myśli sam blok silnika czy blok z elementami składowymi proszę Pana :evil: ? Posiadasz w swojej ogromej bazie wiedzy informacje statystyczne z napraw gwarancyjnych dokonywanych na tych silnikach przez ASO Subaru w Polsce i ile w tygodniu silników mają wysranych w temacie pęknięty wał albo pękniety blok ? Wiesz do jakich przebiegów statystycznie taki silnik dojeżdż zamin nie stanie się zwykłym szrotem ?

 

 

BURi, stary, trochę przesadzasz. Albo połówki silnika, albo shortblock.

Sądzę, że jeśli ktoś miał do czynienia z naprawą silnika, nawet jako klient (jak ja), to orientuje się, że shortblock, to kompletny krótki silnik, bez głowic i osprzętu, natomiast dwie "puste" połówki silnika to po prostu dwie połówki silnika, których nie można nazwać shortblockiem, jesli w środku nie ma tłoków, korb, wału, panewek, pierścieni, uszczelki, itd (jako użytkownik amator przepraszam, że nie wymieniam sworzni, łożysk itd - nie znam się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli taki jesteś znawca to będzie wiedział lub napewno wiesz , że silnik Subaru Boxer 2.0 Diesel jest jednostką dość awaryjną a rzekłbym , że nie do końca udaną . Po drugie nie musisz mi udowadniać jak wygląda shortblock gdyż sporo już takich widziałem i nie muszę się tu z Toba licytować. Pytanie było o to czy w tej cenie shortbloku już są zawarte części o których była mowa więc znowu nie rozumiem do czego pijesz ? Nazwa Shortblock odnosi się do samego bloku silnika tj do dwóch jego połówek połączonych w jedną całość :oops: Jak Klient się Ciebie zapyta o Shortblock to co będzie miał na myśli sam blok silnika czy blok z elementami składowymi proszę Pana :evil: ? Posiadasz w swojej ogromej bazie wiedzy informacje statystyczne z napraw gwarancyjnych dokonywanych na tych silnikach przez ASO Subaru w Polsce i ile w tygodniu silników mają wysranych w temacie pęknięty wał albo pękniety blok ? Wiesz do jakich przebiegów statystycznie taki silnik dojeżdż zamin nie stanie się zwykłym szrotem ?

 

Buri, prosze nie pogrążaj sie już :shock:

Jak widac dalej nic nie rozumiesz , i nie masz bladego pojęcia o czym mówisz/piszesz :roll:

Zamawiając shortblock otrzymujesz zawsze kompletny z wałem , tłokami, korbami , nie istnieje coś takiego jak gołe połowki :idea: z małym wyjątkiem SPEC C , tam silnik sobie składasz sam do rajdówki . więc najwyrażniej nigdy nie miałeś do czynienia z nowym shortblokiem :roll:

W temacie diesli , oczywiście żadnych statystyk nie mam, nie prowadzę , ale rozumiem że Ty posiadasz taką wiedzę skoro ferujesz wyroki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra to wracamy do wątku.

Ceny przykładowe przedstawiłem.

Co do kupna używanego silnika to wszystko zależy od jednej rzeczy majętności Klienta i zasadności dokonania naprawy.

Silnik EJ205 w używce 3000-3500zl więc do tego wybudowanie / wbudowanie + wymiana rozrządu, ewentualnie dojdzie uszczelnienie dekli itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli taki jesteś znawca to będziesz wiedział lub napewno wiesz , że silnik Subaru Boxer 2.0 Diesel jest jednostką dość awaryjną a rzekłbym , że nie do końca udaną i każdy o tym wie co robi subaru i tu nie ma zdań podzielonych .

Nie wiem co kto będzie wiedział, wie, kto nie ma podzielonych zdań na temat psucia się masowego 2.0D. Z chęcią bym się dowiedział konkretów, statystyk zepsutych silników na ilość sprzedanych egzemplarzy. Rozumiem, że w Niemczech to samo się dzieje?

Posiadasz w swojej ogromej bazie wiedzy informacje statystyczne z napraw gwarancyjnych dokonywanych na tych silnikach przez ASO Subaru w Polsce i ile w tygodniu silników mają wysranych w temacie pęknięty wał albo pękniety blok ? Wiesz do jakich przebiegów statystycznie taki silnik dojeżdż zamin nie stanie się zwykłym szrotem ?

To też dotyczy 2.0D? Poproszę o konkrety, liczby itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie diesli , oczywiście żadnych statystyk nie mam, nie prowadzę , ale rozumiem że Ty posiadasz taką wiedzę skoro ferujesz wyroki :roll:

 

Byly pewne bledy w początkowej fazie produkcji silnika diesla , zwiazane z oprogramowaniem ( za dobrze przyspieszał przy niskich obrotach :mrgreen: ).....ale to było.... :wink:

 

-- 10 kwi 2012, o 11:30 --

 

Dodam , że nie zamawiam bloków silników w PL :)

 

ale liczysz jak w PL... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zrozumcie jedną rzecz , że skoro firma SUBARU wypuściła na rynek 2.0d i był to niewypał to i tak z puntku widzenia marketingu / poprawności sprzedaży nikt nie będzie świadomie lansować faktu , że 2.0d są problematyczne... więcej to by był dla nich strzał w kolano tymbardziej , że Diesle teraz przestały się sprzedawać ze względu na ceny paliw ...

Andrzej mówisz o sofcie , że był za agresywny i przypalał sprzęgło to zmienili mapę i obniżyli Nm :-) ale co z resztą mówie o budowie silnika i jego wytrzymałości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej mówisz o sofcie , że był za agresywny i przypalał sprzęgło to zmienili mapę i obniżyli Nm :-) ale co z resztą mówie o budowie silnika i jego wytrzymałości

 

co sie przekladało na wał i panewki.......dodam.. :roll:

 

Panowie zrozumcie jedną rzecz , że skoro firma SUBARU wypuściła na rynek 2.0d i był to niewypał to i tak z puntku widzenia marketingu / poprawności sprzedaży nikt nie będzie świadomie lansować faktu , że 2.0d są problematyczne... więcej to by był dla nich strzał w kolano tymbardziej , że Diesle teraz przestały się sprzedawać ze względu na ceny paliw ...

 

nawet mi sie nie chce dyskutować.... :mrgreen: ..powiem tylko , ze dla mnie boxer diesel jest super rozwiazaniem. :idea: ..(osiagi/spalanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...