Skocz do zawartości

Moduł świateł dziennych


subarutux

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytania proszę kierowac bezpośrednio do ASO. Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej

Moduł doswietlania zakretow obsluguje Forestera / Outbacka i Legacy od 2010 roku w gore.

Niestety w Imprezach nie ma informacji o kacie kierownicy w szynie CAN-BUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem w innych samochodach, doświetlanie włącza się razem z kierunkowskazami.

Takie (np f punto) mają raczej "doświetlanie skrętu" a nie zakrętu :wink:

W tych autkach trzeba przed zakrętem włączać kierunkowskaz aby go doświetlić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w Imprezach nie ma informacji o kacie kierownicy w szynie CAN-BUS.

 

Z tego co zauważyłem w innych samochodach, doświetlanie włącza się razem z kierunkowskazami.

 

 

No nie do końca, w Fiatach doswietlanie zakretu jest przez skrecanie kierownicy + kierunkowskaz. Nie maja swiateł do jazdy dziennej wiec czesto mozna zobaczyc grande punto stojacego na skrzyzowaniu z wlaczonym jednym halogenem + kierunek. Pytanie tylko co ten halogen doświetla w dzien ????????????

 

CLM02 był stworzony na wzór VW i Audi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko co ten halogen doświetla w dzien ????????????

Chyba wszystkie samochody mają układy doświetlania uruchamiane przez włączenie świateł. A że światła są obowiązkowe w ciągu dnia, to już inna sprawa. Widać jakieś rozwiązania typu "czujnik ciemności zewnętrznej" się nie sprawdzają, albo kosztują o 20 centów na sztuce za dużo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko co ten halogen doświetla w dzien ????????????

Chyba wszystkie samochody mają układy doświetlania uruchamiane przez włączenie świateł. A że światła są obowiązkowe w ciągu dnia, to już inna sprawa. Widać jakieś rozwiązania typu "czujnik ciemności zewnętrznej" się nie sprawdzają, albo kosztują o 20 centów na sztuce za dużo :)

 

Wszystkie samochody wyposazone w doświetlanie zakretów i swiatla dzienne nie bedą miały tego problemu :lol: Fiat akurat nie ma swiateł dziennych :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak sprawa wygląda z poprzednią generacją legacy/outback - moduł zakręty/światła dzienne będzie działał?

 

 

Niestety w tych modelach NIE. W Foresterze 2002-2009 na dniach bedzie to możliwe.

 

 

 

 

A kiedy te dni dla Forków nastaną? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Pytanko do Wujek_ST

Czy poprzednia generacja OBK (2007) może liczyć kiedyś na moduły?

 

Na obecną chwile niestety nie. W OBK 07 nie ma poatrzbnej informacji w szynie CAn o kącie kierownicy. Pracujemy nad rozwiazaniem jakie zastosowalismy w CiviC "UFO", doswietlanie zakretow po kierunkowskazie.

 

Natomiast FoRki do 2009 juz niedługo beda obsługiwane przez CLM02 w pełnym zakresie funkcjonalności modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecną chwile niestety nie. W OBK 07 nie ma poatrzbnej informacji w szynie CAn o kącie kierownicy. Pracujemy nad rozwiazaniem jakie zastosowalismy w CiviC "UFO", doswietlanie zakretow po kierunkowskazie.

Czy aby na pewno, dokumentacja mówi coś innego:

50011022.gif

 

Zwróciłem na to uwagę, gdyż ostatnio miałem czujnik skrętu kierownicy wymieniany (bez tych danych nie działa VDC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
subleo niestety tak. CLM w tych starszych modelach nie bedzie działał.

Ale na pewno w Legacy MY08+ informacja o kącie kierownicy jest poprzez CAN jest przesyłana.

 

VDC/ABS CAN-ID 0×511

Sent every 20 ms = 1/50 second.

Byte# (0-7)

Description: 0 & 1 Steering Wheel Angle (x [°]), int16, little endian, negative = left, positive = right

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mój wrx 02 US spec miał w standardzie opcję świateł do jazdy dziennej (świeci tylko przód ze zmniejszoną siła) lecz jednak poprzedni właściciel usunął tą funkcję. Czy ktoś się orientuje jak mogę przywrócić tą funkcję? Od czego zacząć? W którym miejscu jest jakiś moduł ? kable?

Dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy rozwiązanie ze światłami drogowymi świecącymi na ileś tam % mocy nominalnej, jako światła do jazdy dziennej, jest legalne w świetle obowiązujących przepisów? Dzisiaj poszukałem trochę w internecie i znalazłem tylko opinie negatywne. Czy ktoś ma 100 % pewność w tej kwestii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...