Skocz do zawartości

Moduł świateł dziennych


subarutux

Rekomendowane odpowiedzi

są pseudo bixenony. Swiatlo drogowe jest na normalne żarówce halogenowej. Bixenon w tym modelu oznacza przesuwanie sie przyslony w soczewce swiatel mijania + halogenowa żarowka świateł drogowych.

To jak działa właściwy bixenon?

 

ma soczewke świateł mijania + soczewka światel drogowych i dwa niezalezne żarniki ksenonowe.

 

Pozdr

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, to znaczy, że w OBKu można moduł na żarówce halogenowej powiesić.

Mam nadzieję, że tak, bo własnie takowego OBKa zanabyłem i patent z długimi bardzo by mi pasował ... :)

 

dokładnie, moduł świateł dziennych można oprzeć na żarówce halogenowej - drogowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o mnie chodzi, to o cierpliwość proszę, na razie OBK się rozkłada, żeby się potem poskładać, znaczy przód mu będę robił, a to raczej potrwa. Natłuczona masa dupereli, pewnie utknę na jakichś spinkach, rurkach, wtyczkach itp.

Ale mniejsza o mnie, jak ludzie mają na normalnych żarówkach z krótkich, czy długich, czy tam innych, to na pewno da się i w tym przypadku. Wydaje mi się, że trzeba będzie jakoś zrobić odcięcie zasilania na xenon, w momencie podania zasilania na halogen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przy okazji przeglądu poprosiłem ASO w Rzeszowie o zamontowanie modułu świateł dziennych, w wersji z przyciemnianiem świateł długich. Wykonano. Działa dobrze i jestem bardzo zadowolony. Można z czystym sumieniem polecić wszystkim, którzy często jeżdżą w krótkich trasach i ciągle włączają / wyłączają ksenony.

 

Jeszcze kilka dodatkowych informacji:

* Jak wspomniałem, jest on wyposażony w doświetlanie zakrętów halogenami, przy włączonych światłach mijania, prędkości poniżej 40 km i skręcie powyżej 20 stopni. Na razie nie miałem przyjemności sprawdzić.

* Dodatkową atrakcją jest oświetlanie drogi. Działa to tak, że jeśli uprzednio były włączone jakieś światła zewnętrzne, jak mijania czy pozycyjne, po wyłączeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka halogeny się łagodnie rozjaśniają a po chwili równie łagodnie gasną.

* Cena modułu: 450,00 zł brutto.

* Robocizna: 3 roboczogodziny.

* W czasie powrotu do domu zauważyłem zmniejszenie zużycia paliwa (przy włączonej klimie!). Szacuję to na jakieś 0,2 - 0,4 l - wskaźnik nie mógł się zdecydować, co jest zresztą zrozumiałe - Rzeszów i droga nr 4 nie są miejscami odpowiednimi do uprawiania ecodrivingu. Tak czy owak, zmniejszenie zużycia paliwa jest zauważalne. Szef serwisu wyliczył, że światła mijania (ksenonowe) oraz żarówki pozycyjne zużywają normalnie około 150 W mocy, więc ma to uzasadnienie.

 

Poniżej zdjęcia Forestera z świecącymi światłami dziennymi i dla porównania - z świecącymi ksenonami (niestety, mechanizm odrzucił wysłanie zdjęć na forum).

 

dzienne.th.jpg

 

mijania.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji przeglądu poprosiłem ASO w Rzeszowie o zamontowanie modułu świateł dziennych, w wersji z przyciemnianiem świateł długich. Wykonano. Działa dobrze i jestem bardzo zadowolony.

 

Możesz podać ile ostatecznie kosztowało zamontowanie modułu (robocizna). Jak wygląda sprawa gwarancji na instalację elektryczną- zostaje normalna SIP, czy juz tylko serwis Rzeszów za to odpowiada?

Ostatnio będąc w serwisie w Rzeszowie zapytałem o montaż modułu i pan doradca ze zdziwieniem stwierdził że nic o tym nie wie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż kosztował 627,30 zł brutto (3 x 170,- zł netto + 23% VAT). Była to pewna mało przyjemna niespodzianka, bo wcześniej była mowa o 2 godzinach. A cena roboczogodziny jest taka, że niejeden chciałby mieć taką dniówkę, ale podobno cenniki te są ustalone odgórnie.

 

Co do gwarancji - nie zapytałem... :oops:

 

O module tym rozmawiałem z kierownikiem serwisu po raz pierwszy w zeszłym miesiącu, przy okazji wymiany potłuczonego lusterka. Sam mi to zaproponował, gdy pytałem go o możliwość zainstalowania jakichś świateł dziennych, innych niż te listewki na zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debtux, czyli; 627 + 450 pln :?: Kurdebalans, Panie, ponad 1000 za taką szajbkę :shock:

 

Ja, miesiąc temu, też to pytałem w moim ASO, głównie ze strachu o zużycie ksenonów. Jeszcze nic o tym nie wiedzieli, ale gdy usłyszałem, że w ciągu ostatnich 5 lat wymieniali żarniki ksenonów jakieś 2 razy, to przestałem dopytywać o ten moduł :mrgreen: Jakoś tak nieufnie podchodzę do wszelkich ingerencji w fabryczną instalację elektryczną, a te oszczędności w zużyciu paliwa w porównaniu z ewentualnymi problemami z elektryką/elektroniką wydają mi się mało atrakcyjne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż kosztował 627,30 zł brutto (3 x 170,- zł netto + 23% VAT). Była to pewna mało przyjemna niespodzianka, bo wcześniej była mowa o 2 godzinach. A cena roboczogodziny jest taka, że niejeden chciałby mieć taką dniówkę, ale podobno cenniki te są ustalone odgórnie.

 

.

 

Nie narzekaj!!! W Norwegii za roboczogodzine zycza sobie ok 650 zl!!! :shock: :shock: :evil:

Na dodatek kantuja na godzinach potrzebnych do wykonania danej pracy i nie mam do ich kompetencji zadnego zaufania......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

założyłem dziś ten moduł, wraz z modułem kierunkowskazów autostradowych (po delikatnym przesunięciu dźwigienki kierunki pykają 3 razy). Obydwa urządzenia oceniam na 8/10, z powodu wysokiej ceny (łączne koszta: 861zł za moduł świateł dziennych i 246zł za kierunki autostradowe), natomiast pod względem pracy nie można mieć zastrzeżeń :wink:

 

a tu film przedstawiający jak to wszystko działa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modułem kierunkowskazów autostradowych

Buahaha, nieźle to brzmi. Zdawało mi się, że wszystkie w miarę współczesne samochody mają to w standardzie, ale widać, że nasza ulubiona marka idzie własną drogą. Po przesiadce z Mondeo III (model sprzed 10 lat...) do SI brakowało mi tej "funkcjonalności", ale szybko się przyzwyczaiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modułem kierunkowskazów autostradowych

Buahaha, nieźle to brzmi. Zdawało mi się, że wszystkie w miarę współczesne samochody mają to w standardzie, ale widać, że nasza ulubiona marka idzie własną drogą. Po przesiadce z Mondeo III (model sprzed 10 lat...) do SI brakowało mi tej "funkcjonalności", ale szybko się przyzwyczaiłem.

 

Fakt, że to porażka totalna, w passacie 2006 był to też standard, w OBK 2011 ni ma, porażką jest też komputer pokładowy-brak czasu jazdy,brak średniej prędkości, w ogóle z elektroniką to subaru coś na bakier jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przesadajmy to tylko kilka aplikacji w kompie. Hardware juz i tak jest czyli nie ma co sie wiecej popsuc :)

Wyglada to calkiem fajnie. Zadne wiesniactwo jak w innych autach. cale szczescie, ze u nas nie trzeba na swiatlach jezdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich szczesliwych posiadaczy Subaru :lol:

Chcialbym poinformować Wszystkich ze firma Quasar Electronics, producent modułu doswietlania zakretow, modułu komfortu kierunkowskazów jak i modulu domykania szybardachu jest oficjalnym dostawca do SIP.

 

Nasze produkty sa dostepne oficjalnie w kazdym ASO Subaru.

 

Kody produktów:

 

CLM02- moduł doswietlania zakretow z funkcją swiateł do jazdy dziennej plus doswietlanie drogo do domu : QEMDZ

TKM - moduł kierunkowskazów autostradowych : QEMKA

MDS01-SUBARU - moduł domykania szybardachu: QEMDS

 

Odpowiadam na wyzej umieszczone pytanie:

GWARANCJA -na moduly montowane w sieci SIP , udzielana jest na 3 letnia .

 

 

 

 

W razie dodatkowych pytań , służe pomocą

moje gg : 21226316

mail: lt@quasarelectronics.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...