Skocz do zawartości

Wszystko o nurkowaniu


guma

Rekomendowane odpowiedzi

QbaqBA, Twoje nurkowanie to już chyba zupełnie inna opowiesć, szacun :roll:

 

wbrew pozorom to za duzo szacunu sie nie nalezy :P

ja tez nie jestem jakims wielkim fanem tego sportu, zdecydowanie wole inne formy obcowania z wodą :twisted: typu:

 

215201_1654548885571_1292531311_31379491_6114490_n.jpg

 

ale jak juz sie nadarza ciekawa okazja, to raczej nie odmawiam fajnego zanurzenia sie.

dlatego chocby warto miec papierek, bo gdy podczas np wakacji okaze sie ze troche ładnych rzeczy mozna zobaczyc spod wody, nie bedzie problemu z realizacją.

tu jeszcze przyklad z Meksyku:

 

6240_1189964636533_1450864359_519299_4239833_n.jpg

 

niestety zdjecia powychodzily slabej jakosci :cry:

 

6240_1189964596532_1450864359_519298_190316_n.jpg

 

6240_1189964756536_1450864359_519302_5222660_n.jpg

 

sorry za spamowanie tutaj, ale potwooooooornie polecam aktywne spedzanie urlopów i jesli kogokolwiek uda sie zachecic, bedzie super :!: 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezioro Łagowskie jest dość mętne.

No! Nie koniecznie. Zależy od pory roku i natężenia pływów, choć generalnie nie ma ich tam wiele. Jest podobno ścianka i zejście na ponad 50m. Nurkowałem ale na ściance nie byłem. Łagowskie to miejsce gdzie straciłem dziewictwo ze sprzętem. Może stąd sentyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnąłem fora internetowe dla nurków, głównym akwenem do nurkowania jest jez. Trześniowskie które się łączy z Łagowskim. . Są tam ścianki o charakterze fiordów. Czysta woda jest na większej głębokości. Brak na miejscu baz nurkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wróciłam niedawno z Egiptu. Jeśli możecie jechać przed sezonem wakacyjnym- polecam. Cisza, spokój, mało ludzi w tym i nurków 9 w porównaniu z tym, co jest zazwyczaj). Fauna pod wodą wyraźnie to odczuła- pojawiają się gatunki, które przy większym natężeniu ruchu nurkowego trudno spotkać. No i mieliśmy szczęście- na 2 nurkowaniu 10 min tkwiliśmy przy śpiącym rekinie opływanym przez czyściciele, a na ostatnim nurze trafił nam się orleń. Do kompletu zabrakło tylko żółwia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sharm. Mieszkaliśmy w Nabq i choć polecam dla rodzin z dziećmi (plaża piaszczysta, morze długo płyciusieńkie i gruby piasek a nie kamienie) to nurkom polecałabym zdecydowanie miejsca bliżej centrum, np. Naama Bay. Nie będziecie wtedy mieć zbiórki przed nurkowaniem np. przed 8 rano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Sharm. Mieszkaliśmy w Nabq i choć polecam dla rodzin z dziećmi (plaża piaszczysta, morze długo płyciusieńkie i gruby piasek a nie kamienie) to nurkom polecałabym zdecydowanie miejsca bliżej centrum, np. Naama Bay. Nie będziecie wtedy mieć zbiórki przed nurkowaniem np. przed 8 rano :)

 

Jak się jest w Sharmie, to najlepiej pływać na Ras Mohammed. Można też zahaczyć o Thistlegorma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...