Skocz do zawartości

Wszystko o nurkowaniu


guma

Rekomendowane odpowiedzi

tak sobie pomyslałem o stworzeniu takiego wątku... :roll:

...było o wędkarstwie i temu podobnych... :wink:

Więc może coś o świecie podwodnym :!:

Gdzie byliscie?

Gdzie warto pojechać/ polecieć/ popłynąć?

Gdzie chcielibyście ponurkować?

Jaki sprzęt/ uwagi/ spostrzeżenia/ wskazówki...

Szkoły nurkowania/ kursy/ uprawnienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poblizu mam fajne miejsce.

wysepka Porquerolles na wysokosci Toulonu

 

ja nurkuje tylko z ABC i tam wlasnie jest tak do 4m wiec lux.

 

aha... :roll: i wszyscy wszystko wiedzą :mrgreen:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

a ja jestem ciemna masa, bo nic z tego nie łapię :wink:

 

 

Ja natomiast przy okazji zeszłorocznych wakacji nurkowałem w kilku róznych miejscach w Czarnogórze. Mimo tego, że dysponowałem bardzo ubogim sprzętem- płetwy, maska, rura to nie chiało mi sie wogóle z wody wychodzić.

Poprostu kosmos :!:

Szczególnie polecam rafy w okolicach wysepki Św. Stefan :idea:

 

Doszedłem do wniosku, juz po powrocie, że muszę koniecznie doinwestować w jakikolwiek sprzęt do nurkowania, żeby do woli delektować się światem podwodnym, a nie co minute wypływać celem zaczerpnięcia powietrza :evil:

No i koniecznie obudowa wodoszczelna na lustrzankę :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABC to wlasnie pletwy maska rurka.

Da sie troszke popatrzec na niezbyt glebokuch wodach.

Z ta minuta to chyba przesadzasz :roll: napewno mozesz wiecej tylko o tym nie wiesz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nurkuję sporadycznie od kilku lat. W sumie dopiero z 50 nurów ale to efekt braku sprzętu. W planach są zakupy w tym roku.

 

Kursy robiłem LOKowskie, ale było to wynikiem polecenia konkretnego instruktora, a nie organizacji. Kursy w postaci tygodnia intensywnego nurkowania na Zalewie Solińskim. Do dziś nie byłem w sprzęcie na basenie :D i tą drogę polecam każdemu. Ważne, aby prowadzący był konkret. Uczy to spokoju i później nury w ciepłych krajach sa jak spacerek po parku :wink: . Zrobić 4 dychy u nas, to jak wyprawa do wnętrza Ziemii :wink: .

 

Co do zaliczonych miejsc, to standard - Egipt, Chrwacja, Turcja.... Ładnie, kolorowo i ciepło, ale polecam każdemu ponurkować też w Polsce. W naszych jeziorach i zalewach można się zakochać. Do tego oczywiście Bałtyk - piękne, klimatyczne i jedyne w swoim rodzaju, zielone morze. Dodatkowo nafaszerowane wrakami, z których każdy ma swoją, najczęściej nisamowitą historię.

 

Co do sprzętu, to radę mam taką - ma odpowiadać Tobie, być możliwie bezpiecznych i bądź gotowy, że ZAWSZE znajdzie się ktoś kto go skrytykuje. Szkół i opinii jest tyle, ilu ludzi.

Ja osobiście idę w twinset ale mało koszerny, bo nie dość, że w zestawie z painką, a nie suchym, to jeszcze do tego podwojny worek OMSa. Docelowo reb :wink:

 

Pomijając sprawy stricte nurkowe, pomyśl też najlepiej jak najwcześniej, o porządnym i możliwie realistycznym kursie PP. Niekoniecznie musi być typowo nurkowy, ale dla mnie powinno to iść w parze z pierwszymi praktykami wodnymi.

 

Na koniec - życzę dużo wrażeń i tylko pozytywnych pod wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomyśl też najlepiej jak najwcześniej, o porządnym i możliwie realistycznym kursie PP.

myślę intensywnie, zbieg okolicznosci sprawił, ze znajomy mojego dobrego kupla prowadzi szkołę nurkowania, muszę sie poprostu zmotywować :wink:

 

Co do samego sprzętu, to nie mam zielonego pojęcia co powinno byc mi potrzebne :roll:

Może na kursie wdam się z instruktorem w głębszą pogawędkę na ten temat.

 

Mój dawny sąsiad na takie amatorskie nurkowanie zabierał maskę, rurkę, płetwy i kupował takie sprytne małe butle z ustnikiem jednorazowe, nie wiem jakiej pojemnosci, ale na wyjazd kupował z 5, 6 szt- twierdził, ze to mu wystarczy na cały wypad 10 dniowy.

 

Wiadomo, ze jednorazówka, to jednorazówka, ale on tłumaczył to tym, że cały akwalung zwróci mu się dopier po kilku latach systematycznych wyjazdów, no coś w tym jest :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy do basenu o głębokości 10 m (basen w dawnym silosie na warszawskim żeraniu) - można się umówić na "zanurzenie próbne", kurs, albo po prostu poćwiczyć przed wyjazdem na większe wody :-)

 

qBaq-zdjęcia fantastyczne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam każdemu. w różnych miejscach zdarzało mi sie bywac, ale tam... cos nie do opisania

 

n1174998433_30247342_6153737.jpg

 

n1174998433_30247352_1564468.jpg

 

i NIE, normalnie nie mam takich ust. Ale temperatura wody -2*C nie sprzyja pozowaniu :wink:

 

n1174998433_30247343_2894831.jpg

 

i cos niesamowitego, ze 9m fale moga wygladac tak, jakby ich nie bylo... tu Ciesnina Drake'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam za sobą jakieś 120 nurkowań. Od początku zgadzam się z opinią Crazy_Ivan, że najlepiej jest zrobić kurs w Polsce. Sama federacja może nie jest najważniejsza, ale ponoć najlepszą opinią cieszy się CMAS (tam też robiłem kurs) Jeżeli ktoś jest ze Śląska lub okolic polecam bazę nurkową w Jaworznie tzw. koparki. Bardzo fajny obiekt, właściciel organizuje kursy i jest znanym i poważanym w kraju instruktorem. W Polsce jest wiele świetnych miejsc nurkowych jeziora, kamieniołomy, zalewy. Takim kultowym miejscem jest Hańcza na Suwalszczyźnie, najgłębsze jezioro w Polsce, tam robiłem drugą gwiazdkę na rewelacyjnym obozie nurkowym, organizowanym przez Akademicki Klub Nurkowy Kalmar z politechniki gliwickiej. Dalej no cóż Chorwacja. Warto się wybrać na tygodniowe safari (taki rejs statkiem n.p. po Dalmacji) rewelacja, jaskinie trochę wraków morze ładne. Egipt, nie polecam Hurgady, ale wspomniany wcześniej Dahab jak najbardziej, no i jeszcze Sharm - całkiem przyzwoity, również warto wybrać się na kilku dniowy rejs. Czarno Góra i ogólnie Adriatyk. Morze czarne raczej takie sobie. Norwegia, morze Północne bardzo ciekawe - warto, tym bardziej, że można polować z kuszą. Cóż! Ogólnie super sport! Ja niestety musiałem już sobie odpuścić ze względów zdrowotnych. W razie czego mam trochę sprzętu na zbyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzio_d co masz na zbyciu?

 

Co do szkoleń, to moim zdaniem mniejsze znaczenie ma federacja, a większe instruktor - dobry instruktor nauczy bezpiecznego nurkowania obojętnie w jakiej federacji. Zresztą, standardy federacji do nurkowań rekreacyjnych aż tak się nie różnią. Uważam, że warto szkolić się tam, gdzie wprowadza się elementy z nurkowania technicznego, np. w TDI/SDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chociaż jeden temat na Forum Subaru, gdzie nie jestem ignorantem :)

 

Moim zdaniem fajnie jest zrobić kurs w Polsce- najlepiej, jeśli można zrobić na miejscu część teoretyczno- basenową a dokończyć praktykę w wodach otwartych, na zorganizowanym wyjeździe.

Z "prozaicznych" miejsc- ciepło, niedaleko samolotem i w rozsądnych cenach- polecam Egipt. Bez trudu można tam zrobić i cały kurs, także w polskich bazach, ważne, żeby najpierw bazę dokładnie sprawdzić/ popytać o opinie. Ja lubię rafy w Dahabie, Sharm, do wypróbowania czeka Marsa.

Z dalszych rejonów- Tajlandia, Indonezja, Seszele, Martynika...

Oczywiście to wszystko dla "akwariowych nurków" i ciepłolubnych.

 

Podziwiam nurkowanie podlodowe i chętnie bym kiedyś spróbowała, ale... najpierw kurs na suchara zrobię, a potem spróbuję sama siebie przekonać, że woda w temperaturze minusowej wcale nie jest zimna 8)

 

Gdyby ktoś chciał namiary na fajnych instruktorów w Krakowie i Poznaniu to zapraszam na PW, nie będę reklamy na forum robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje nurkowanie na Mauritiusie - bylem, widzialem. zrealizowalem.

Woda zabojczo rozkoszna, widoki - to trza zobaczyc.

Ew sluze adresami.

 

-- 9 kwi 2011, o 13:35 --

 

adresik do Wojtka.

Uwaga - to amator polskiej kielbasy i musztardy sarepskiej.

Nie byl w Polsce juz ponad 20 lat. Wiec za kielbase daje sie pociąć w paski.

Apropo pobytu - 40 Euro za pokoj, praktycznie domek [pokoj, lazienka, duza kuchia, salon]

Jedzenie we wlasnym zakresie zetrzy razy taniej jak w Polsce.

Rybki w oceanie. Owoce na drzewach.

 

http://www.wojtekdiving.com/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiliście rozpoznanie ( ci którzy się wybierają ), czy na terenach gdzie rozgrywają się tegoroczne plejady są jakieś fajne miejsca nurkowe?

Może warto wziąść sprzęt do nurkowania? Samo jezioro Łagowskie jest dość mętne. Chciałbym spędzić tam więcej dni np. na nurkowaniu.

Ma ktoś wiedzę o bazach nurkowych w pobliżu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale miałeś butlę z powietrzem i automat?

 

 

No to by wyjasniało pewien dyskomfort :mrgreen:

 

Miałem, miałem... :wink:

 

Wierze, że moze się ta zabwa podobać i dostarczac duzej frajdy i choc tam na dole jest bajkowo to jednak to nie jest moja bajka.

 

QbaqBA, Twoje nurkowanie to już chyba zupełnie inna opowiesć, szacun :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...