Skocz do zawartości

Jak szukać amorów samopoziomujących do Forka?


calibra71207

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

jeszcze jedno pytanko na forum. Byłem dziś na diagnostyce i niestety przeciekanie tylnego amora skutkuje szybkim obniżeniem jego skuteczności dlatego będę chyba rozważał wymianę jednak na samopoziomujące. Pytanie jakie modele pasują? Czy robi to kilka firm czy jedna? Czy znacie konretne symbole modeli? Model auta to Forek 2007 wersja wolnossąca czyli 158 KM. Podobno można sprowadzić taniej ze USA ?

 

Dzięki za pomoc

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

jeszcze jedno pytanko na forum. Byłem dziś na diagnostyce i niestety przeciekanie tylnego amora skutkuje szybkim obniżeniem jego skuteczności dlatego będę chyba rozważał wymianę jednak na samopoziomujące. Pytanie jakie modele pasują? Czy robi to kilka firm czy jedna? Czy znacie konretne symbole modeli? Model auta to Forek 2007 wersja wolnossąca czyli 158 KM. Podobno można sprowadzić taniej ze USA ?

 

Dzięki za pomoc

 

Piotrek

 

Nie wiem czym się różnią moje od Twoich, ale do mojego (2.5XT ten sam rok) jeden samopoziom w ASO to rząd wielkosci 1300zł brutto do tego wymiana jakieś 200zł za sztukę. Tak że 3 tauseny rozmienisz.

 

Zamienników nie ma.

Robi je jedna firma. Ta sama która Ci zmontowała samochód.

 

Co do sprowadzania z za wody - nie mam pojęcia.

 

Ja polecałbym wymienić jeszcze górne mocowania i odboje.

 

Poza tym kłania sie wątek o amorach. Tam wszyscy napisali wszystko co można napisać.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie zamiennik jest ale nie nie samopoziom.

 

co do amorów to kupuj tylko z końcówką 3. Podobno nie padają.

 

IMGP7161.jpg

 

jak widać ja mam z końcówka 2 które niestety padają. Raz mi się też zawiesił. Od niedawna są z końcówką 3 i podobno nie padają :idea:

 

nowa wersja jest o 300 pln droższa niż stara. Koszt jednego to chyba około 1600pln, poprzednia wersja 1300pln

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie wozi dużego ładunku bardzo często, to moim zdaniem samopoziom jest bez sensu. Gorsze właściwości jezdne niż amorek lekko sportowy za 500zł, a jego żywotność czytając forum sporo mniejsza niż zwykłych amortyzatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorsze właściwości jezdne niż amorek lekko sportowy za 500zł

 

mam inne zdanie, amorek się utwardza i przez to super się na nim jeździ 8)

 

Tylko umówmy się, że amortyzatory padające po kilkudziesiąciu tysiącach, to nie jest wysoki standard jakości... :roll: :wink: Ja już nie zaryzykuję wydania >3k PLN na takie g...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa wersja jest o 300 pln droższa niż stara. Koszt jednego to chyba około 1600pln, poprzednia wersja 1300pln

Miałem w tej sprawie dzwonić po innych serwisach niż Mikołów, w którym powiedzieli wlaśnie 1600 za szt... już chyba nie muszę :cry: To w moim odczuciu jedna z dwóch nazwijmy to pięt achillesowych Forka. Kosztowny rozrząd i tylne amorki w cenie złota. Owszem, uważam, że to dobrze pomyślany sprzęt ale cena zabija.

 

Fabryczne przejechały już 106 kkm. Przy 90 kkm jeden serwis stwierdził, że lada dzień wymiana bo się pocą... olałem. Przy 105 inny serwis stwierdził, że lada dzień wymiana bo trochę ciekną. Olałem, ale liczę się z tym, że faktycznie niebawem ich koniec. Do zimy może pociągną, ostatnio ze względu na cenę paliwa mało jeżdżę, ale kolejnej zimy nie przetrwają.

 

Dziwie się, że ktoś nie stworzył zamiennika o podobnym działaniu za połowę ceny. To niby patent, ale czy przypadkiem już nie wygasł, niestety na wykłady o ochronie patentowej nie uczęszczałem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie wozi dużego ładunku bardzo często, to moim zdaniem samopoziom jest bez sensu. Gorsze właściwości jezdne niż amorek lekko sportowy za 500zł, a jego żywotność czytając forum sporo mniejsza niż zwykłych amortyzatorów.

 

jak wozisz duże ładunki to też bez sensu, bo szybciej padną :mrgreen:

ogólnie to najlepiej daliby sobie w końcu spokój z tymi samopoziomami, ale japońskie ludziki uparcie tkwią przy swoim pomyśle :roll: a przecież by mniejsze koszty mieli dzięki temu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

napisałem do nie-ASO i odpisali że jest opcja ale jak wożę trochę ciężarów to nie zawsze jest ok. Ja w sezonie letnim wyjeżdzam na rybki gdzie Forka ładuje pod dach i może nie są to jakieś ciężary ale te 200-300 kg pewnie zawsze jest. Dodatkowo mam LPG wiec butla też swoje waży. Troche jest zamęt w tych rozwiązaniach. Tu Kayaba Excel G, tu Ultra SR, tu jakie springi Irony z Mysiadła, tu wersja do LPG i dupa z tego wiem:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... dziwie się, że ktoś nie stworzył zamiennika o podobnym działaniu za połowę ceny.

Właśnie dlatego swoje przy aktualnym przebiegu 116kkm wymieniam na dniach na te "nowe" xx3 ... Myślałem też o jakimś Tein'ie czy innym gwintowanym zestawie ale te 'padają' tak samo jak seria na tych naszych drogach :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem. kup z cyfrą 3 na końcu

 

podobno nie padają :idea:

 

Przednie też mają zmienioną numerację /20310SA1819L/ i /20310SA1919L/ może też jakieś ulepszenia zastosowali :?: :?

 

... a na tył do modeli bez SLS'a jest 'nowa' wersja /20360SA1819L/ i /20360SA1919L/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nikt nie chce konkretnie napisać jaki komplet zamiast SLS, czy będzie siedział zadek czy nie, i gdzie jest ten zakazany serwis:-)?

calibra71207, a widziałeś , że 3 dni temu dostałeś odpowiedź. Weź chłopie wykaż trochę działania i przynajmniej czytaj swój własny wątek.

 

świeżak aż taki leniwy?

viewtopic.php?f=22&t=115775&view=unread#unread

 

Napisałeś tam gdzie trzeba, dostałeś odpowiedź - KYB + sprężyna 4T to jedyna opcja jeśli chcesz zachować standardowe parametry auta. Inne opcje to amor KYB + Ironman albo KYB + KingSpring.

 

napisałem. kup z cyfrą 3 na końcu

 

podobno nie padają :idea:

 

to rozumiem, że zostały przetestowane już na samochodach w PL i przejechały ponad 75kkm.

 

... a na tył do modeli bez SLS'a jest 'nowa' wersja /20360SA1819L/ i /20360SA1919L/

ale do jakiego rocznika to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...