Jump to content

znowu problem z forkiem

JackH

Recommended Posts

witam

Tak jak wyżej napisałem po odpaleniu samochodu po krótkim postoju następuje wydobywanie się siwego dymu z wydechu, podczas dodania gazu (kręce go około do 3000) również.

Zauważyłem też spore ubywanie oleju (dolewam co 100km pół litra) silnikowego.

Byłbym wdzięczny za jakieś rady w tym kierunku albo polecenie jakiegoś serwisu w okolicach Wodzisławia Śląskiego. Wiem o serwisie autoryzowanym w Mikołowie i czytam o nim dobre rady jednak prosił bym o informacje na temat czegoś bliżej.

Autko to Forester I 2000r silnik 2.0 S Turbo

pozdrawiam

No to masz klopot Kolego, na pewno nie pomyliles sie o jedno zero :shock: ? Jesli nie to moze najpierw sprawdz uszczelnienia turbiny, jakos nie chce mi sie wierzyc zeby tyle oleju spalil poprzez zuzyte pierscienie. Ale poczekaj az sie ktos bardziej oblatany empirycznie w temacie odezwie.

Kończy się turbina 8) Poprzez jej rozczelnienie olej dostaje sie do komory spalania :!: Może to powodowac znaczny jego ubytek oraz kopcenie na siwo. Lepiej zawczasu to ogarnij bo będą kłopoty :idea:

tak przypuszczali ludzie z pewnego serwisu właśnie ale nie subaru... nie chcieli sie podjąć właśnie nic poza turbiną bo jak powiedzieli nie mają doświadczenia w silnikach boxera .... dzięki oby to było to pozdrawiam

JackH,

mialem podobna sytuacje u siebie w forku 2004 r ale na mniejsza skale.

turbina puscila olej i powiedziala papa

skonczylo sie regeneracja turbiny w zaprzyjaznionym warsztacie od turbin i teraz smiga jak ta lala.

koniecznie zainwestuj w nowe uszczelki (koszt okolo 150 zł)

mysle ze zauwazysz poprawe.

aha czy czuc tez smrod palonego oleju?

nie wiem czy to olej ale zapachu stokrotek nie przypomina ;) dzięki mobilki za dobre rady! :)

a o jakich uszczelkach mowisz? w okolicach turbiny czy na jakichś szczegolnych miejscach w układzie silnikowym?

JackH,

mowie o aluminiowych uszczelkach na turbinie/kolektorze- sa 3 sztuki kazda inny ksztalt.

u mnie smierdzial palony olej bo padniete turbo pocilo sie na kolektor ktory to byl dosc mocno rozgrzany i jak stanalem na swiatlach to bialy dym spod maski :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

sprawdz tez uszczelki pod pokrywami zaworow -tam tez sie lubi pocic i tez kapie na kolektor(prawa strona)

oby to bylo tylko to-trzymam kciuki.

jak chcesz szpecow od regeneracji turbin to pisz PW