Jump to content

opona blisko amortyzatora?

Arri
 Share

Recommended Posts

Witam,

mam forestera S-turbo 99, ma założone aktualnie koła 15 z oponami 205/70/15 i zauważyłem dziś, że lewy tył opona jest bardzo blisko amortyzatora- jest tam może 2 cm... Chcę założyć felgi 16 z oponami 215/60/16 i zastanawiam się czy nie będzie obcierać? Nie powinno chyba bo to przecież fabryczny set...No i felgi mają być raczej fabryczne ale myślałem też o ET55 ale to już chyba będzie obcierało na bank....

Jak to u was wygląda drodzy posiadacze S-turbo?

Arri, zakładając 215/60/16 powinieneś mieć felgę ET48. Taka była seryjnie. Na ET53 (felgi z Imprezy GT) opona obciera z tyłu o amortyzator.

Tutaj już o tym rozprawialiśmy:

viewtopic.php?p=1103185#p1103185

a 2 posty niżej jest zdjęcie mojego amorka obtartego przez oponę.

img0634mq.th.jpg

Zakładając ET53, dodajesz 2-3mm dystanse na tył (przód jest OK), i jest na styk, ale działa :P

Witam,

mam forestera S-turbo 99, ma założone aktualnie koła 15 z oponami 205/70/15 i zauważyłem dziś, że lewy tył opona jest bardzo blisko amortyzatora- jest tam może 2 cm... Chcę założyć felgi 16 z oponami 215/60/16 i zastanawiam się czy nie będzie obcierać? Nie powinno chyba bo to przecież fabryczny set...No i felgi mają być raczej fabryczne ale myślałem też o ET55 ale to już chyba będzie obcierało na bank....

Jak to u was wygląda drodzy posiadacze S-turbo?

215/60/16 to standardowy rozmiar do s-turbo z ET tak jak pisał tzd 48. Zwiększysz ET, będzie obcierać...

Ja mam założone 225/55/17 i nic nie obciera, ale odsunąłem felę bo ET wynosi 40, jest właściwie na styk :wink: