Jump to content

Świecąca kontrolka check engine oraz migający cruise

maksik78a

Recommended Posts

Witam,

dziś rano po odpaleniu silnika świeci się na stałe kontrolka check engine oraz miga cruise. Nie działa również tempomat. Czy przyczyną może być fakt, że wczoraj odpiąłem kostkę z przewodami znajdującej się na rurze od filtra powietrza i odpaliłem silnik bez podłączenia tej kostki? Z perspektywy czasu wiem że pewnie tego nie powienien robić. Chciałem się dobrać do żarówki w przedniej lampie i dlatego odłączyłem. Czy to zbieg okoliczności czy coś przez to uszkodziłem. Ostatnie pytanie - tylko komputer w serwisie czy jest sens odłączania akumulatora?

Legacy MY05 2.5 automat

Pozdrawiam

Maciek

świeci się na stałe kontrolka check engine oraz miga cruise. Nie działa również tempomat.

Takie zestawienie oznacza, że ECU wyłapał jakiś błąd. Najłatwiej go odczytać SSM-em, a więc ASO.

Chciałem się dobrać do żarówki w przedniej lampie i dlatego odłączyłem.

nie trzeba tej kostki rozłączać aby wymienić żaróweczki....wpisz w "szukajce" - "wymiana żarówki" dla działu Legacy a także OBK a znajdziesz mnóstwo podpowiedzi...

Ostatnie pytanie - tylko komputer w serwisie czy jest sens odłączania akumulatora?

możesz spróbować.....nic nie tracisz

Zwykłym czytnikiem/kablem OBD też się da zczytać błędy. Może być nawet VAG. Jednak tak czy inaczej polecam jechać do ASO.

Musisz także uważać na drodze, bo prawdopodobnie masz wyłączoną kontrolę trakcji, na stałe.

Wszystko wróci do normy jak wykasujesz błąd w ECU.

Wielki dzięki za cenne wskazówki. To wyjątkowy samochód jest - po pracy wsiadłem w samochód i po odpaleniu silnika żadne kontrolki się nie paliły.

Warp9 - dzięki, w przyszłości będę pamiętał, że istnieje taka możliwość

Temat do zamknięcia.

Pozdrawiam

Maciek