Jump to content

Subaru ze Szwajcarii...

Tomac
 Share

Recommended Posts

Mam pytanie, czy prawdą jest że ze Szwajcarii można przywieżć Imprezę w dużo lepszym stanie niż z Polski i za dużo mniejsze pieniądze?? Słyszałem, że jest tam tyle Subaru ile u nas Polonezów... 8) Jeśli ktoś się orientuje to ile by mnie wyniosło kupno Imprezy GT rok 99' lub 98'... :twisted:

• Dyrekcja SIP

Imprez w Szwajcarii jest istotnie znacznie więcej niż w Polsce (choć jednak mniej niż Polonezów u nas 8) ).

W przypadku import ze Szwajcarii trzeba pamiętać nie tylko o akcyzie, ale także o cle (bo nie należy do EU).

Pozdrowienia

Mam pytanie, czy prawdą jest że ze Szwajcarii można przywieżć Imprezę w dużo lepszym stanie niż z Polski i za dużo mniejsze pieniądze?? Słyszałem, że jest tam tyle Subaru ile u nas Polonezów... 8) Jeśli ktoś się orientuje to ile by mnie wyniosło kupno Imprezy GT rok 99' lub 98'... :twisted:

Kilka osob na tym forum(rowniez ja) przywiozlo samochod z CH.Jak wiesz dojda dodatkowe oplaty Vat i Clo.Sprowadzic warto i to napewno duzo bardziej niz np z De.Samochodow jezdzi bardzo duzo i na ogol wszystkie sa serwisowane i maja pelna dokumentacje.Bezwypadkowe Subaru stojace w salonach z reguly sa drogie,choc zdarzaja sie okazje,natomast stosunkowo latwo znalezc i kupic Impreze do kosmetycznych poprawek.Jezeli sam chcesz pojechac po samochod to musisz pamietac o naklejkach na autostrade i dokumencie tranzytowym T1,no chyba ze przyjedziesz ja na kolach.Jezeli bedziesz mial zanizona wartosc na fakturze a pewnie bedziesz chcial aby tak bylo to muisz sie liczyc z upierdliwymi celnikami w PL.Powodzenia :)

Kilka osob na tym forum(rowniez ja) przywiozlo samochod z CH.Jak wiesz dojda dodatkowe oplaty Vat i Clo.Sprowadzic warto i to napewno duzo bardziej niz np z De.Samochodow jezdzi bardzo duzo i na ogol wszystkie sa serwisowane i maja pelna dokumentacje.Bezwypadkowe Subaru stojace w salonach z reguly sa drogie,choc zdarzaja sie okazje,natomast stosunkowo latwo znalezc i kupic Impreze do kosmetycznych poprawek.Jezeli sam chcesz pojechac po samochod to musisz pamietac o naklejkach na autostrade i dokumencie tranzytowym T1,no chyba ze przyjedziesz ja na kolach.Jezeli bedziesz mial zanizona wartosc na fakturze a pewnie bedziesz chcial aby tak bylo to muisz sie liczyc z upierdliwymi celnikami w PL.Powodzenia :)

dlatego trzeba oplaty zrobic w D :D

Dla niewtajemniczonych: ile wynoszą opłaty? Ile cło? Vat rozumiem 22%? :shock:

To nie wyczhodzi taka tania IMPREZA... :wink:

clo 10%

vat 22%

akcyza-normalnie zaleznie od rocznika

trzeba tez wziac pod uwage fakt,ze jezeli przywozisz samochod na lawecie-wypozyczenie lawety,paliwo tez nalezy wliczyc do oplat

vat mozna zaplacic niemiecki :D

nie wiem jak to jest do konca z tymi oplatami w D .Jak sciaglem swoja SI to za duzo bylo niewiadomych(albo za malo znalem zorientowanych w temacie ludzi) i dlatego wszystkie formalnosci robilemw PL

Dla niewtajemniczonych: ile wynoszą opłaty? Ile cło? Vat rozumiem 22%? :shock:

To nie wyczhodzi taka tania IMPREZA... :wink:

clo 10%

vat 22%

akcyza-normalnie zaleznie od rocznika

trzeba tez wziac pod uwage fakt,ze jezeli przywozisz samochod na lawecie-wypozyczenie lawety,paliwo tez nalezy wliczyc do oplat

To przy cenie ok. 26oooCHF za WRX '01-02 nie wychodzi tak tanio... :?

Ale można zawsze znaleźć coś tańszego. Choć wiadomo, że dobrze utrzymane i bezwypadkowe modele są raczej dość drogie.

3298814.jpg

Subaru Impreza 2.0 Turbo WRX SFr. 18'600 (czyli jakieś 47k PLN)

Kombi schwarz

August 2001 80'900 km

1994 ccm 218 PS

jak będziesz kupował i wracał na kołach to na granicy CH-D Cię najprawdopodobniej nie zatrzymaja - ale warto się upomnieć że chcesz tu zapłacić cło. ( zreszta na lawecie tez - ale prawie zawsze kontroluja )

Cło i VAT mniesze ( o 3% i 6% ) ( VAT możesz też spróbować w D ) i przede wszystkim zaoszczędzisz na czasie i koszmarze celnym w Warszawie.

Ja np zapytałem na granicy czy coś muszę zapłacić a Pan się uśmiechnął i powiedział że faktycznie muszę cło bo wjeżdżam do EU ( było kilka tygodni po wejściu do eu ). Teoretycznie była niedziela i powiedziali że mam czekać do pon ale czekałem 5 minut:)

i załatwiłem wszystko w 15minut.

W Warszawie byłem pierwszą osobą, która sprowadziła auto ze CH i zapłaciła cło w Singen więc urzędasy mi oczywiście nie chciały uznać niemieckich papierów ale po awanturze uznali i tym sposobem nie musiałem zostawiać auta na parkingu celnym... ( gdzie wszystko mogło też trwać 15min ale mogłoby trwać 3 dni i na przykład mógłbym przy odbiorze zobaczyć zamiast moich kół jakieś stalowe 12" i pusty bak :evil: .

Poza tym myślę że nawet jak sprowadzając ma wyjść troszkę drożej ( a nie musi ) to na ogół warto ( serwis, drogi, paliwo, mentalność użytkowników itp )

Jak kupisz na miejscu to pamietaj o ubezpieczeniu, papierach i tablicach wywozowych - w sumie na pewno z 300CHF

ja ?? dlaczego ??

% to nic innego jak mnozenie.

1000zl x 1,10 (czyli +10% cla) x 1,22 (czyli + 22% vatu) = 1342zl.

1000zl x 1,22 (czyli +22% vatu) x 1,10 (czyli + 10% cla) = rowniez 1342zl.

tak ? czy mlyolastan za mocno dziala :?: :idea: