Skocz do zawartości

impreza wrx sti


kosmit007

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

kosmit007, od kolejnej osoby sie dowiaduje ze po wlaniu takiego oleju, w aso nie podbija ksiazki serwisowej ... dziwne, bo ja postawilem przy swoim, na ostatnim serwisie gwarancyjnym Pustaka, ze nie zycze sobie wlewania lotosa do mojego silnika :twisted: Wlali to co chciałem 8) 5W30 jest dobry do bulwarowej jazdy, do upalania nie bardzo :wink:

 

Cojones przejechal na takim oleju juz 46k km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prowokacja czy nie - nie zamierzam prawde mowiac praktykowac jakos celowo miksow. Chyba, ze mnie zycie nagle do dolewki zmusi i nie bede mial nic innego pod reka :)

Zreszta pewnie i tak nie bede na Motulu 300V jezdzil - a jesli, to raczej 5w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... ze nie zycze sobie wlewania lotosa do mojego silnika ....

 

To kontrowersyjne lać tani brand lotos choćby i full syntetic do drogiej rajdowej fury. To tak jakby do Rolsa wstawić topowy sprzęt audio Supersonic :oops:

 

1) Nie polecam też zmieniać lepkości lato/zima

 

2)Mniej szkodliwa jest już stała mieszkana motul; 0w40 ale też nie rozumiem po co.

 

Za to polceam stale lać ten sam markowy olej.Przy czym nie dramatyzowałbym z tym motulem. Mobil 5w50,Castrol10w60,Valvoline.

 

I jeśli silnik jest "mocno" eksploatowany to przyspieszyć wymiany!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-- N mar 27, 2011 8:24 pm --

 

a tak na prawdę to nastraszyli mnie w nie-ASO...że silnik to złom , a samochód bez przeróbki jeżdzi kiepsko i remap i wydech jest konieczny...

 

Z Subaru nie mam bogatych doświadczeń ale z "profesjonalnymi" mechanikami i firmami mam już spore.

Pierwsza zasada to nie ufaj mechanikom i obsłudze w firmach typu nie-ASO. Być może mają rację i znają się na tym ale sprawdź to w innym miejscu i w internecie.

No i nie zdziw się kiedy po godzinnym samo dokształcaniu w necie będziesz wiedział więcej niż obsługa firmy lub mechanik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie upalam, uzytkuje bardzo spokojnie, to co mam wlać???

 

To po co Ci remap w 4t :?: :!:

 

Przez najbliższe 3 lata zaglądaj tylko do ASO, jak Ci się znudzi, poszlajasz się po firmach na M i 4t. Nie rozumiem po co w ogóle rozmawiasz z tunerami o samochodzie na gwarancji, jeżeli Cię ta gwarancja interesuje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ale skąd taka rozdmuchana dyskusja.

 

Padło poste pytanie z obawy o wytrzymałość jednostki czy zakuwać silnik i drugie jak ze zmianą wydechu i remapem.

 

Odpowiedź powinna być krótka-do momentu ukończenia gwarancji szanuj zimny silnik i korzystaj z niego, nie dotykając go -żadnych remapów, wydechów i innych zmian.

 

Sprawa na tym się kończy.

 

Jeśli natomiast Kosmit napisałby, że rezygnuje z gwarancji to lecimy z wątkiem na bogato-jeśli zakuć to tylko na takich i takich częściach, tu i tu, przy okazji zrób wydech, remap i kilka innych rzeczy i będzie przyjemne autko do kościoła i na tor.

 

Koniec tematu. nie ma co się rozwodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem o co takie wielkie halo. Jak się kupuje samochód, nieistotne jaki, trzeba się liczyć z tym, że coś może "pryknąć" :mrgreen:

Jeśli padnie Ci silnik to naprawią na gwarancji (w tym przypadku) lub zrobisz to na własną rękę jeśli miną te 3 lata bądź 100kkm. Przecież to tylko samochód - kupa śrubek, uszczelek i paru innych gratów - rzecz nabyta :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do watku olejowego to nobby wylowil z 5000 stron dyskusji taki patent

 

olej to wiadomo cudowny motul 15w50 4 litry i reszta 0w40

 

ktos taki koktail zapodawal do swojego bolidu

0w-40 lub 10w-40 :idea:

Widzialem wyniki po szczegolowych analizach owych mieszanek. Delikatnie mowiac sa one bardzo zaskakujace :idea:

Testy prowadzone byly przy uzyciu GT-R'a a do Motula dolewali M1.

 

A apropo tematu.

"Powiedzieli ze auto nie jezdzi".No tak....Nie bede komentowal checi zarobienia pieniazkow :mrgreen:

Jezeli odpychanie od 0-100km w troszke powyzej 5sek nie jest jezdzeniem to ja sie zastanawiam co mozna powiedziec o wiekszosci wolnossacych,TDI'kow itd...?koparki na drogach czy jak?? hahah :shock: :mrgreen::mrgreen:

 

kosmit007 36 m-cy spokojnej glowy :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
przejechałem się sti kumpla z pakietem PRODRIVE.......i oszalałem!!!!!

no to pięknie... dobrze, że jutro też jest dzień!

ze swoimi modami poczekaj, koledzy już radzili.

a jak chcesz się ze swoim autem lepiej poznać, to na pojeżdżawkę się wybierz: tam poznasz ciemną stronę mocy, choć, w tym przypadku, będzie świetlista.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...