Jump to content

Nie tankuję na Orlenie 2011


mysza -INACTIVE-

Recommended Posts

Hej, witam wszystkich :) Swego czasu przesiadywałem na waszym forum celem zdobycia wiedzy o Imprezach i ewentualnie znalezienia jakiegoś egzemplarza do jazdy na codzień. Plany się jednak zmieniły, ale konto pozostało więc chciałem wam wszystkim przedstawić pomysł na jaki wpadliśmy wraz z kolegami z forum turbokillers.com.

 

AKCJA PROTESTACYJNA - PALIWA

Skierowana do wszystkich kierowców. Ceny paliwa poszybowały w górę. Już widzimy na stacjach 5 PLN za litr, a potem może i więcej (biorąc pod uwagę fakt, że latem benzyna zawsze idzie w górę więc szanse na podwyżki wynoszą 100%). Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które przeprowadzano kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, że nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie poprzez rezygnację całkowicie z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści.

 

Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, że ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody.

 

Oto pomysł:

Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY ZADNYCH PALIW od ORLENU. Jeśli nie będzie

sprzedawał paliwa na swoich stacjach, będzie zmuszony do obniżenia ceny. Jeśli obniży ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić Orlen ogromnej liczby klientów. Stąd pomysł aby cała inicjatywa trwała do końca roku 2011. Zaczynając teraz mamy szanse zebrać do końca roku ogromną ilość osób, które będą znały tą inicjatywę i dołączą się do niej. Dziś jest nas grupka – ale za pół roku może nas być na tyle dużo, że uda nam się coś zmienić.

 

Nasze postanowienia są następujące:

 

1) Nagłaśniamy sprawę gdzie się da jeśli chodzi o fora, społeczności internetowe, media itp. itd.

 

2) Zbieramy chętnych całym rokiem - stąd szanse, że po pewnym czasie zainteresują się tą akcją media. Rozgłos w mediach to ogromna szansa na zwiększenie liczby zainteresowanych i wspierających akcję.

 

3) Naklejki na samochód - Wlepa na aucie z logiem NIE TANKUJĘ NA ORLENIE - na pewno zainteresuje innych kierowców "dlaczego?". Daje to szanse pozyskania kolejnych chętnych.

 

4) Akcje jednodniowe wiadomo, że są do kitu - taka akcja nagłaśniana jest na miesiąc, czy półtora przed, zbierze ileś chętnych osób i słuch o niej ginie - więc tak naprawdę nikt tego nie odczuwa. Ale ta akcja trwająca rok ma szanse, że po pewnym dłuższym czasie w końcu odniesie skutek - chociażby taki, że zostanie zauważona.

 

5) Nikt nie powiedział, że to będzie trwało tylko w 2011 - jeśli będzie istniała realna szansa na to, że uczestników będzie przybywać to kontynuowanie tej inicjatywy w 2012 roku może być zagrożeniem dla Orlenu, który w końcu może obniży te ceny.

 

Jeśli popierasz naszą inicjatywę dołącz do nas na stronie Facebooka:

 

http://www.facebook.com/#!/pages/Nie-tankuj%C4%99-na-ORLENIE-2011/198996840123757

 

oraz prześlij ten tekst do wszystkich potencjalnie zainteresowanych osób.

 

Jeśli uznacie to za spam to z góry przepraszam, ale wydaje mi się, że można spróbować takiego rodzaju "strajku". Nie jest to żadna akcja typu łańcuszek szczęścia, ani inicjatywa zorganizowana przez specy od marketingu - jest to nasz pomysł stworzony na podstawie spamu o podobnej tematyce, który do nas docierał. Z góry dzięki za zainteresowanie akcją :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli nie kupisz paliwa na stacji Orlen, to kupisz pewnie na BP Statoil Shell.

 

Wówczas to oni kupią paliwo w hurcie od Orlenu i kółko się zamyka.

 

Kupujcie na Lotosie, wtedy faktycznie możecie wpłynąć na mniejszą sprzedaż Orlenu :twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Guest IRAZU
Kupujcie na Lotosie, wtedy faktycznie możecie wpłynąć na mniejszą sprzedaż Orlenu :twisted: :twisted: :twisted:

Tomek , ale jak odróżnić te LOTOS od prywatnych LOTOS . Parę miesięcy temu mój siostrzeniec zatankował na takiej prywatnej LOTOS i po przejechaniu 1 km auto straciło moc , a rano nie zapaliło . Facet ma własne cysterny i sam sobie i innym dowozi paliwo . Jak można się zorientować ?

Link to comment
Share on other sites

Padła propozycja zrobienia listy, który koncern bierze paliwo od Orlenu i omijania tych stacji bokiem tak samo :) Na pewno jest to BP o Statoil.

Fakt jest następujący - Orlen sprzedaje paliwo nie tylko na swoich stacjach, więc teoretyczne straty spowodowane akcją odbiją sobie na sprzedaży do innych koncernów. Ale straty na ich własnych stacjach mogą być problemem tak czy siak. Stacja nie generująca zysków może okazać się stacją do zamknięcia - ktoś będzie musiał tych ludzi zwolnić - im więcej takich stacji tym większe szanse na wmieszanie się związków zawodowych itp. itd. Są to tylko przypuszczenia, ale kto wie - może uda się coś zmienić, a może nie...

Właśnie do nas dotarł łańcuszek szczęścia na temat BP(w stylu starodawnych "wyślij to do 30 osób", itp itd.) i stwierdziliśmy, że akcje łańcuszkowe nie będą miały sensu, więc ją dopracowaliśmy na swój sposób. Pewnie porywamy się z motyką na słońce, ale kto wie - może Facebook i jakieś "trendy naklejki" pomogą nagłośnić sprawę. Dzień bez smoleńska w końcu dostał się do głownych wiadomości w Polsce :)

Link to comment
Share on other sites

Guest IRAZU
Nie wierzę w powodzenie akcji, ale nie zaszkodzi spróbować..

Pomoże jak starej edycja moderatora puder . To oznacza że orlen swoje paliwo sprzeda przez pośrenika typy STATOIL . Co ja mam zrobić jak mam jedną stację , a nastepna 15 km ? Ma zrobić 30 km żeby zatankować - umiesz liczyć . To nie może się udać .

 

-- 26 mar 2011, o 23:07 --

 

mysza wszystkie stacje w centrum Warszawy ma ORLEN . Winiety dla TIR sprzedaje ORLEN . Inne sieci kupują w orlenie . po miesiącu podniosą ceny aby sobie odbić .

 

IRAZU, wykropkowany bluzg to nadal bluzg. Powinienem Cię paskiem poczęstować ale nie zrobię tego tylko ze względu na fakt, że ten pasek posłałby Cię na dłuższe wakacje. Proszę - pilnuj słownictwa.

Link to comment
Share on other sites

Lubię brać udział w takich akcjach, ale dlaczego na własną szkodę?

Orlen nie jest najdroższy, skoro więc nie kupię tam paliwa, to gdzie? Na Droższym BP? Na idiotycznie i absurdalnie droższym Shellu i Statoilu.

Lotos też tani nie jest i występuje dość rzadko.

Na polu bitwy pozostaje jedynie Lukoil ze swoimi przyzwoitymi cenami i sporymi obniżkami na weekend. I tam też tankuję najczęściej.

Masę ludzi ( z zupełnie dla mnie irracjonalnych powodów) tankuje na Shellu i Statoilu. Wmawiają sobie, że tankują lepsze paliwa ( :mrgreen::mrgreen::mrgreen: )

Czy do takich da się dotrzeć z tą akcją? Wątpię. Oni zepsują każdy taki bojkot.

Moja szkoda polega na tym, że;

1.Musiał bym często nadłożyć drogi, żeby zatankować gdzie indziej.

2.Walcząc o tańsze paliwa muszę kupować droższe (gdzie tu logika?)

3. Zauważone przez konkurencyjne koncerny zwiększone obroty wcale nie zachęcą ich do obniżenia cen - przeciwnie - poczują się jeszcze pewniej.

 

Takie akcje mają sens jedynie wtedy, kiedy są solidarne i masowe, a na to bym nie liczył biorąc pod uwagę liczbę klientów na o wiele droższych stacjach.

Link to comment
Share on other sites

Kupujcie na Lotosie, wtedy faktycznie możecie wpłynąć na mniejszą sprzedaż Orlenu :twisted: :twisted: :twisted:

Tomek , ale jak odróżnić te LOTOS od prywatnych LOTOS . Parę miesięcy temu mój siostrzeniec zatankował na takiej prywatnej LOTOS i po przejechaniu 1 km auto straciło moc , a rano nie zapaliło . Facet ma własne cysterny i sam sobie i innym dowozi paliwo . Jak można się zorientować ?

 

Marku, większość stacji oznaczonych LOTOS to są "prywatne", tzn: albo całkowicie prywatne, albo operowane przez prywatnych przedsiębiorców (na budowli i sprzęcie Lotosu). Poznasz to zdaje się po tym, co jest napisane na paragonie.

 

Jeśli zdarzyło się tak, jak piszesz, trzeba było na podstawie paragonu zgłosić reklamację zgodnie z procedurą (powinna być dostępna na stronie www/ na stacji benzynowej), a w konsekwencji przeprowadzeniu na stacji dodatkowych kontroli jakości i docelowo może odebrania partnerstwa LOTOSu.

 

 

Co do samej akcji, to jest śmieszna, bo jak nie zatankujesz na Orlenie czy Lotosie, to zatankujesz na shellu, bp czy statoilu, które i tak zaopatrują się właśnie u owych 2 polskich producentów paliw. Chyba nie sądzicie, że shell czy bp importuje paliwo? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest IRAZU
Poznasz to zdaje się po tym, co jest napisane na paragonie.

Czyli po fakcie ? :oops:

Zdarzyło się jak jechał cudzym polonezem :!:

Link to comment
Share on other sites

Poznasz to zdaje się po tym, co jest napisane na paragonie.

Czyli po fakcie ? :oops:

 

Zawsze można zapytać o status stacji, przed zatankowaniem :oops:

Edit.

jeśli polonez stanął po zatankowaniu paliwa na stacji lotosu, niezależnie jaka to byłaby stacja zresztą, to raczej szukałbym przyczyn w stanie technicznym poloneza.. :oops:

 

-- 26 mar 2011, o 22:55 --

 

VPower Racing podobno z importu jest. Czy jednak nie do końca... ?

Tak, ale to jest jedyne paliwo w pełni importowane. I tylko Racing, zwykły Vpower nie :)

 

95/98 też bywa importowane, ale tylko z powodów logistycznych - przy granicy np z Niemcami importuje się ze Schwedt.

Link to comment
Share on other sites

Guest IRAZU
Zawsze można zapytać o status stacji, przed zatankowaniem :oops:

Oczywiście . Ty tak robisz że idziesz na stację i pytasz ? Niestety BP też ma takie stacje i różnie może być . Myślę że ważniejszy jest system kontroli jakości . Na ceny nigdy nie wpłyniemy żadnymi spontanicznymi akcjami . Tankować i tak musimy .

Link to comment
Share on other sites

Zawsze można zapytać o status stacji, przed zatankowaniem :oops:

Oczywiście . Ty tak robisz że idziesz na stację i pytasz ?

Nie, bo nigdy nie zdarzyło mi się mieć problemów. Ale jak idę do mięsnego, to pytam, czy aby to mięso jest świeże i skąd pochodzi :oops:

Link to comment
Share on other sites

Nie obraźcie się ale tego typu akcje to coś w stylu - na złość mamie odmrożę sobie uszy. Cena baryłki rośnie, złotówka jest słabiutka, dodatkowo ogromne daniny w postaci akcyzy, vat i do tego teraz Libia :( . Myślicie, że ktoś nam sprzeda coś po kosztach :?: Wszyscy wiemy, że bez paliwa nikt się nie obejdzie w dzisiejszym świecie. Jak będzie po 7 zl to też będziemy tankować, dlatego, że nie mamy innego wyjścia, niestety.

Link to comment
Share on other sites

Cena baryłki rośnie - ok. Ale zanim te droższe baryłki dotrą do Polski to u nas już jest drożej - nie dziwi Cię to?

Dlaczego jak tylko wzrasta cena za baryłkę to u nas już ceny idą w górę - a zapasy które ma Orlen to co? Same drożeją?

Jak to jest, że na danej stacji w ciągu tygodnia cena za litr idzie 2-3 razy w górę mimo, iż cysterna z benzyną w tym czasie nawet nie zawitała na niej w celu uzupełnienia zapasów? Skąd bierze się ta podwyżka skoro na stację nie dotarła nawet droższa ropa? Będziemy tankować owszem - ale nie musimy tego robić u jednego z producentów. Proste. Jeśli będzie chciał walczyć o klientów to obniży ceny - jeśli nie obniży cen to będziemy tankować w innych stacjach a u niego nie - więc jego stacje zaczną generować straty zamiast zysków. Tego chyba nikt z osób posadzonych na wysokich stołkach nie chce.

To tak jak by wszyscy nagle odwrócili się np. od Playa - bo ma ceny podobne jak u reszty ale po prostu nie chcemy być klientami. W końcu by musiał obniżyć stawki, żeby ludzi przyciągnąć. Obniżenie stawek u jednego dystrybutora powinno skutkować obniżeniem ich gdzie indziej - po to żeby klienci nie pouciekali...

Takie są założenia - co z tego będzie czas pokaże.

Link to comment
Share on other sites

Orlen nie jest najdroższy, skoro więc nie kupię tam paliwa, to gdzie? Na Droższym BP? Na idiotycznie i absurdalnie droższym Shellu i Statoilu.

 

Orlen często jest droższy od BP i Shella.

Nie tankuję na Orlenie od ponad 5 lat. Musieli stracić przeze mnie. ;-)

 

Mam naklejki po akcji "orlenowski kuba" z napisem Orlenowi NIE.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...