Skocz do zawartości

Radio CD GX 201 LE SUBARU OUTBACK 2005 3,0 H6


Schackelford

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem ze zmieniarką CD (na 6 płyt). Otóż nie mogę załadować ani wyciągnąć płyt przycisk load i eject nie reagują. Po przełączeniu na CD odtwarzacz zamiela płytę która prawdopodobnie znajduje się w środku (komunikat "cd1-track1") po czym zwraca błąd "error 99".

 

Auto kupiłem miesiąc temu, do tej pory nie używałem odtwarzacza CD, nie wiem czy w środku znajduje się zacięta płyta, po komunikacie jaki pojawia się po wciśnięciu CD wnioskuję że jednak jest w środku płytka (zacięta?).

 

Czy można to jakoś rozwiązać czy trzeba jechać do ASO? Mam nadzieję, ze nie oznacza to konieczności wymiany zmieniarki na nową? Ktoś miał podobny problem będę wdzięczny za wszelkie sugestie. Po zakupie wymieniałem akumulator na nowy może mieć to jakiś związek?

 

Jakie koszty mogą wiązać się z naprawą?

Ktoś może polecić jakiś serwis we Wrocławiu?

 

P.S.

Jeszcze jedno jak wyjąć płytę DVD z navi przycisk eject nie działa (napęd w schowku) - generalnie nawigacja działa bez problemu, ale dziwi mnie fakt zę nie można wyjąć płyty.

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze zmieniarką CD (na 6 płyt). Otóż nie mogę załadować ani wyciągnąć płyt przycisk load i eject nie reagują. Po przełączeniu na CD odtwarzacz zamiela płytę która prawdopodobnie znajduje się w środku (komunikat "cd1-track1") po czym zwraca błąd "error 99".

Dobrze domniemasz, że w napędzie znajduje się "zacięta" płyta. Niestety, płytę trzeba wyciągnąć ręcznie rozbierając napęd.

 

Jeszcze jedno jak wyjąć płytę DVD z navi przycisk eject nie działa (napęd w schowku) - generalnie nawigacja działa bez problemu, ale dziwi mnie fakt zę nie można wyjąć płyty.

Należy przez około 5 s. przytrzymać palcem w górnym prawym rogu ekranu nawigacji. Powinien wyrzucić płytę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z kosztami?

Koszty rozebrania napędu są niewielkie. W zasadzie w każdy elektronik Ci to zrobi (samodzielnie także można).

 

Wiem, ze radio jest połączone z panelem klimy, czy istnieje jakiś rozwiązanie na wymianę fabrycznego zestawu na jakiś bardziej cywlizowany z mp3, CD/DVD, TV.

Zobacz na Caska Navi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Caska Navi jest do modelu po lifcie (dwustrefowa klima).

 

Z tą płytką do Navi to przyznam, że mam nadal problem. Kiedy należy przytrzymać prawy górny róg, jak jest uruchomiona navi czy na opcjach komputera pokładowego, silnik musi być włączony, czy tylko zapłon?

 

Testowałeś to? Będę wdzięczny za precyzyjniejszą instrukcję.

 

Dzięki.

 

-- 3 maja 2011, o 22:11 --

 

Chciałbym odświeżyć ten wątek, gdyż nadal nie udało mi się rozwiązać kwestii nawigacji.

 

Czy ktoś z forumowiczów wie jak aktywować przycisk eject w napędzie od nawigacji?

 

 

Napęd mam w schowku (moduł nawigacji KNA G520), chciałbym wymienić płytę na nowszą (aktualniejsze mapy) ale jak to zrobić.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd mam w schowku (moduł nawigacji KNA G520), chciałbym wymienić płytę na nowszą (aktualniejsze mapy) ale jak to zrobić.

Nie ma tam czasem mikro dziureczki (na szpilę) do awaryjnego otwierania napędu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd mam w schowku (moduł nawigacji KNA G520), chciałbym wymienić płytę na nowszą (aktualniejsze mapy) ale jak to zrobić.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

Też mam kna g520, ale przecież ona korzysta z karty SD i wbudowanej pamięci.

W schowku mam starą nawigację, która nie jest połączona z monitorem.

KNA podłącza się przez usb z komputerem jak każdą nawigację Garmina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd mam w schowku (moduł nawigacji KNA G520), chciałbym wymienić płytę na nowszą (aktualniejsze mapy) ale jak to zrobić.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

Też mam kna g520, ale przecież ona korzysta z karty SD i wbudowanej pamięci.

W schowku mam starą nawigację, która nie jest połączona z monitorem.

KNA podłącza się przez usb z komputerem jak każdą nawigację Garmina.

 

 

Sam moduł mam gdzieś ukryty za deską, nie rozbierałem tego, nawet się nie podejmuję, natomiast w schowku mam napęd dvd a w środku oryginalna płytkę (niestety stara). Jak ją wymienić? Eject nie reaguje, faktycznie obok przycisku znajduje się coś jakby dziurka o średnicy 2mm, załóżmy że to służy do awaryjnego otwarcia napędu jak napisał kolega wcześniej, no to ok, ale czemu nie działa klasyczny eject? Czy jestem jedynym użytkownikiem H6, który ma taki problem?

Slot na karty jest zapewne przy samym module, nie mam też wyprowadzonego interfejsu USB.

 

Co to znaczy, że masz starą nawigację, robiłeś jakieś przeróbki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eject nie reaguje, faktycznie obok przycisku znajduje się coś jakby dziurka o średnicy 2mm, załóżmy że to służy do awaryjnego otwarcia napędu jak napisał kolega wcześniej, no to ok, ale czemu nie działa klasyczny eject?

Nigdy nie zawisił Ci się komputer? Navi też ma prawo czasem odmówić posłuszeństwa. :wink: Jeżeli masz dziurkę, to właśnie służy ona do awaryjnego wyciągania płyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten napęd DVD to właśnie stara nawigacja, która jest zupełnie odłączona. Jeżeli nikt nie wyprowadził usb z Kenwooda,

to trzeba zdjąć panel radia i klimy (ja tam właśnie mam moduł).

KNA-G520_SD-CARD.jpg

 

Najlepiej wsadzić do niego kartę 2GB (nie wiem, czy przyjmuje większe - ja miałem 1GB, ale to za mało)

oraz wyprowadzić kabelek usb do schowka - będzie można samemu aktualizować mapę.

 

Także jeżeli faktycznie masz Kenwooda, to odpuść sobie wydłubywanie dvd, bo to nic Ci nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten napęd DVD to właśnie stara nawigacja, która jest zupełnie odłączona. Jeżeli nikt nie wyprowadził usb z Kenwooda,

to trzeba zdjąć panel radia i klimy (ja tam właśnie mam moduł).

[ http://gmx.net.pl/KNA-G520_SD-CARD.jpg ]

 

Najlepiej wsadzić do niego kartę 2GB (nie wiem, czy przyjmuje większe - ja miałem 1GB, ale to za mało)

oraz wyprowadzić kabelek usb do schowka - będzie można samemu aktualizować mapę.

 

Także jeżeli faktycznie masz Kenwooda, to odpuść sobie wydłubywanie dvd, bo to nic Ci nie da.

 

 

Trochę się gubię. Moja navi jest w całości fabryczna, moduł nie był dokładany w skutek czego "stara navi" została w schowku, całość stanowi zestaw.

 

Jak jest w Twoim przypadku, robiłeś jakieś przeróbki, odłączałeś ten napęd, robiłeś to sam? Nie rozumiem po co Subaru miałoby montować napęd do którego kupuje i wkłada się płytę, a całość i tak jest odłączona.

 

Mapy mam z dvd (którego nie mogę wyjąć, podejrzewam, że jest to celowa blokada, aby użytkownik, nie mógł sam aktualizować map, blokada pod przykrywką zabezpieczenia antykradizeżowgo, coś takiego jest w innych markach, np. w Audi). Pytanie jak tą blokadę ściągnąć. Przecież nie ja jeden korzystam, z płyty dvd z mapami.

 

-- 9 maja 2011, o 22:56 --

 

Eject nie reaguje, faktycznie obok przycisku znajduje się coś jakby dziurka o średnicy 2mm, załóżmy że to służy do awaryjnego otwarcia napędu jak napisał kolega wcześniej, no to ok, ale czemu nie działa klasyczny eject?

Nigdy nie zawisił Ci się komputer? Navi też ma prawo czasem odmówić posłuszeństwa. :wink: Jeżeli masz dziurkę, to właśnie służy ona do awaryjnego wyciągania płyty.

 

Ok. Spróbuję jutro wsadzić jej szpilę i zobaczymy. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2007 roku trzeba było dopłacić 2500euro do wersji z navi, żeby miec LCD, a do tego kenwooda za 3700PLN, zeby była możliwość instalowania map garmina (nie było wtedy DVD z mapą PL).

 

Wiec albo masz kenwooda:

 

garmin_c330_main_menu.jpg

 

Albo oryginalną nawigację:

 

legacy-gt-navigation-375.jpg

 

Pisałeś, że KNA G520, więc sądziłem, że też masz dołożony moduł.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2007 roku trzeba było dopłacić 2500euro do wersji z navi, żeby miec LCD, a do tego kenwooda za 3700PLN, zeby była możliwość instalowania map garmina (nie było wtedy DVD z mapą PL).

 

Wiec albo masz kenwooda:

 

[ http://images.autoanything.com/images/products/rell/driving_accessories/garmin_c330_main_menu.jpg ]

 

Albo oryginalną nawigację:

 

[ http://www.navigadget.com/wp-content/postimages/2006/04/legacy-gt-navigation-375.jpg ]

 

Pisałeś, że KNA G520, więc sądziłem, że też masz dołożony moduł.

 

 

No to wszystko jasne, nie wiedziałem o niuansach z dokupowaniem modułu myślałem, że całość fabryka dała. Twój post poskładał mi te puzzle. :D

 

Czyli jest tak: mam kna g520 z mapą CNA 9, a napęd w schowku jest historią.

 

Do modułu kna g520 nie mam wyprowadzonego kabla USB więc aby wgrać jakąś nowszą mapę to muszę wyciągnąć radio. :(

 

Dzięki za pomoc.

 

Odnośnie problemów ze zmieniarką (ostatecznie zabrałem do speca rozebrał i orzekł że mechanizm padł, btw to szkoda, że wtedy jak mi wybebeszał radio nie interesowałem się kwestią tej navi mogłem zdławić problem w zarodku :evil: ) od których zacząłem cały temat to zamierzam iść w tą stronę :idea: :

 

http://legacygt.com/forums/attachment.p ... 1302843450

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...