Skocz do zawartości

zakup Legacy - kilka pytań


marcin9098

Rekomendowane odpowiedzi

Przełożyć skrzynię się da, więc i reduktor możesz sobie dorobić (potrzebny jeszcze środkowy tunel do wnętrza z otworem na dźwignię reduktora). A dlatego w kombi bo te auta częściej są traktowane jako użytkowe i jeżdżą mocniej załadowane.

 

aż tak zdesperowany nie jestem ;)

a impreza w sumie nie jest użytkowa ani specjalnie ładowna, a reduktor zawsze miała, stąd ta filozofia z brakiem reduktora w sedanie mi się nie widzi :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich. Czytam ten post od początku i muszę przyznać ze całkiem sporo i formacji na 7 stronach. :) Planuje kupic egzemplarz jak w ogłoszeniu poniżej.

Kupione w salonie Subaru w Gdańsku gdzie jestem umówiony na serwis w czwartek.

 

http://allegro.pl/subaru-legacy-2-0-kombi-2006-4x4-112tys-165km-bdb-i3404220163.html

 

Ogólnie bardzo dobra sztuka moim zdaniem. Nie wypicowany ale i nie Meczony albo moze te auta sa tak mocne ze nie widać tego? moje obawy wzbudziło tylko sprzeglo. Łapie zaraz po oderwaniu nogi od podłogi. Jest strasznie twarde. Do wbicia jedynki trzeba użyć naprawdę sporo siły. Czy aby nie kończyło sie już sprzęglo? przejechane na ok 112 tys i napewno nie było wymieniane. Dla porównania pojechałem dzisiaj na jazdę próbna OBK-ie, rok mlodszym silnikiem 2.5 benz. Rowniez łapalo tak nisko więc to moze norma? Jedynka natomiast wchodziła gładko. Wstecznym trochę chaczyl. wiem, ze żywotność zależy od tego jak kto jeździ więc chyba muszę wziąć w kalkulacje wymianę sprzęgła? jeśli tak to jaki moze być koszt?

Na rozrzad to już chyba tez najwyższy czas? nie był wymieniany przez tego właściciela a poprzedni na pewno tego nie robił bo to nie był jeszcze czas na rozrzad.

p.s. czy to auto ma koło dwumasowe? gdzieś w tym wątku sie przewija ale byłem pewien, ze te wynalazki to tylko w dieslach sa.

Edytowane przez MaMis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ASO zaplacilem za rozrzad,komplet czesci bez pompy,bo sie jej tak szybko nie wymienia,2130,jakos...Z przegladem kompoletnym,wychodzi lekko 3000...ale jak rozlozysz sily,srodki i przebiegi,to jest to drogi,ale raz naz na 105 kkm wydatek....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ASO zaplacilem za rozrzad,komplet czesci bez pompy,bo sie jej tak szybko nie wymienia,2130,jakos...Z przegladem kompoletnym,wychodzi lekko 3000...ale jak rozlozysz sily,srodki i przebiegi,to jest to drogi,ale raz naz na 105 kkm wydatek....

 

Zgadza sie ze na następne 100kkm jest spokój ale przy zakupie warto wiedzieć jakie koszty przed tobą które nie powinny czekać więc to trzeba dodać do budżetu albo zdjąć z ceny zakupu :)

mam jeszcze pytanie o regulacje zaworow. Czy jest ona tez wymagana okresowo gdy auto nie ma lpg? wiem ze jest dość kłopotliwa a co za tym idzie droga. Czy ktoś wie jakie to koszty i jak rozpoznać objawy które mówią o koniecznej regulacji?

Będę wybierał pomiędzy Legacy a OBK. ten drugi rok starszy, droższy, i z większym przebiegiem ale moze suma syumarom wyjść to samo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam subaru z silnikiem 2.0 165km po ponad roku użytkowania szczerze polecam. Na początku byłem sceptyczny do tego samochodu ale po pierwszych 10k km i zimie nie zamienię na nic innego super auto nie ma jakoś nadmiaru elektroniki.

Ważne żeby auto nie było klepane i był regularnie wymieniany olej wtedy wszystko będzie chodzić tak jak należy. Warto sprawdzić czy były wymieniane świece i rozrząd 105k km / 6 lat. Jeśli chodzi o przeróbkę na tanio wóz (czyt. LPG) silniczek dobrze współpracuje nie odczujemy różnicy oczywiście jeśli będzie zainstalowana dobra instalacja z porządnym reduktorem. Koszt takiej instalacji u JAKO to ok. 3500-3700 zł ale zwraca się po 12k km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...