Skocz do zawartości

Gdzie kupić Forka?


Szym

Rekomendowane odpowiedzi

Jesienią przerabiałem taki dylemat. Na początek szukałem po kraju, ale czym dłużej szukałem, tym bardziej utwierdzałem się w przekonaniu, że jednak pojadę po Forka do Niemiec.

Nie twierdzę, że u nas nie znajdzie się coś ciekawego, jednak prawdopodobieństwo trafienia takiego auta jest zdecydowanie większe w Niemczech, szczególnie w Bawarii. No i formalności nie są takie straszne, jak się wydają, szczególnie po stronie Niemieckiej.

Najbardziej wkurzające na naszym rynku jest to, że sprzedający przedstawiając swoją ofertę, w jakiś zadziwiający dla mnie sposób z łatwością wypisują niesamowite bzdury o sprzedawanym aucie.

Oglądałem takiego Forka w JG, który miał być w stanie prawie idealnym, a przedstawiał naprawdę żałosny widok, i wewnątrz, i na zewnątrz, i pod spodem. Gość ma jednakowy, laurkowy opis do wszystkich sprzedawanych przez siebie samochodów.

No przecież w końcu ktoś temu handlarzowi krzywdę zrobi. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do JG warto zajechać po drodze do D, a to ze względu na niesamowicie tanie Euro. Byłem w szoku.

Jak w Katowicach sprzedałem po powrocie te kilkaset Euro co mi zostały to straciłem tylko 8gr. niby mała rzecz, a cieszy. :wink:

 

-- N mar 27, 2011 10:58 pm --

 

I jeszcze jedno.

Przyjrzyj się temuhttp://www.4forester.pl/spalanie.php

Zadziwiające jest to, że roczniki '01 i '02 palą jak smoki, czego jak dotąd, nikt mi nie wyjaśnił, choć pytałem tu i ówdzie.

Ja też celowałem w te roczniki, ale w końcu wolałem kupić starszego i to z silnikiem SOHC. (2kW mniej, ale za to regulację zaworów zrobię sobie sam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź. Właśnie miałem się wybierać do JG.

Poszukam coś w Niemczech.

Tym czasem borem, lasem.

 

Odradzam JG omijajcie ich dużym łukiem auta sa tam rozkradane przed sprzedaniem (rolety zegarki lamy przeciw mgłowe itp) to jest cala ekipa jak jakaś mała rodzinna mafia wszystkie auta maja wypucowane motory,przekrecone liczniki itd

byłem i nie mieli zadnego subaru bez luzów na wale 1 forek był z przepalona wiazka główna a legacy 2004 z 130 tys km waliło olejem non stop jak by miało zaslone dymna!!!

 

Subaru z J G to skarbonka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam JG omijajcie ich dużym łukiem auta sa tam rozkradane przed sprzedaniem (rolety zegarki lamy przeciw mgłowe itp) to jest cala ekipa jak jakaś mała rodzinna mafia wszystkie auta maja wypucowane motory,przekrecone liczniki itd

byłem i nie mieli zadnego subaru bez luzów na wale 1 forek był z przepalona wiazka główna a legacy 2004 z 130 tys km waliło olejem non stop jak by miało zaslone dymna!!!

 

Subaru z J G to skarbonka...

 

zależy jak trafisz...ja kupiłem Forka w Kowarach (koło JG), z trzech sztuk wybrałem tego jednego i jestem bardzo zadowolony.

Nie chodzi o JG, czy inne subarowe zagłębie, chodzi o wybranie odpowiedniej sztuki. Niestety nie miałem czasu ani możliwości jechać do DE, wybór z okolicach JG był taki, że jednego dnia pojechałem z kasą, a wróciłem z Forkiem.

 

Nie ma co generalizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa JG była już na Forum dość szeroko omawiana i osobiście bym się tam nie pchał, również miałem z nimi doświadczenia, bo mam po prostu do nich blisko.

Tak jak pisz DNL, wydaje się, że inaczej jest w Kowarach, choć to rzut beretem od JG.

 

Generalnie jednak uwagę skupiłbym przede wszystkim na K/S na Forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Ci jednak forka2 - po 2002roku. Jest wyżej zawieszony, ceny też zdecydowanie wyższe. Pytanie, czy nie szkoda droższego katować w lesie?

Ten zielony ładny, ale często jeżdżą takimi leśnicy w niemczech. Każdy wymaga jednak osobistego sprawdzenia - ja kupiłem dopiero piątego. Wytrwałości życzę. Pamiętaj że lpg jest wskazane przy takiej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odradzam JG omijajcie ich dużym łukiem auta sa tam rozkradane przed sprzedaniem (rolety zegarki lamy przeciw mgłowe itp) to jest cala ekipa jak jakaś mała rodzinna mafia wszystkie auta maja wypucowane motory,przekrecone liczniki itd

byłem i nie mieli zadnego subaru bez luzów na wale 1 forek był z przepalona wiazka główna a legacy 2004 z 130 tys km waliło olejem non stop jak by miało zaslone dymna!!!

 

Subaru z J G to skarbonka...

 

zależy jak trafisz...ja kupiłem Forka w Kowarach (koło JG), z trzech sztuk wybrałem tego jednego i jestem bardzo zadowolony.

Nie chodzi o JG, czy inne subarowe zagłębie, chodzi o wybranie odpowiedniej sztuki. Niestety nie miałem czasu ani możliwości jechać do DE, wybór z okolicach JG był taki, że jednego dnia pojechałem z kasą, a wróciłem z Forkiem.

 

Nie ma co generalizować.

 

Napisałem J G i nazywałem ich małą rodzinną mafia za bardzo na okrętke chyba :) .Nie miałem na mysli calej miejscowości tylko braciszków z Jeleniej Góry. Powiedzieli mi SPI.... mi pan z tąd po 15 minutach oględzin na placu jak zaczałem zadawać "trudne" pytania.

Dodam tylko że niedaleko w Złotoryji jest fajne miejsce też rodzinka prowadzi ale to zupełnie inna para kaloszy auta tylko ze szwajcari a rodzina bardzo uczciwa naprawde miło było wpaść i powybierać.Bardzo mało jest uczciwych sprzedawców-handlarzy.

 

-- 29 mar 2011, o 16:04 --

 

Witam.

Dzięki za podpowiedzi.

Co sądzicie o tym???

http://moto.allegro.pl/subaru-forester-i1529280429.html

pozdr.

 

Czyściutki bardzo zebym ja tak miał :)

 

Ciekawe co z silnikiem ? moze tez wyczyszczony i sie ładnie świeci :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów mieszka może niedaleko Pabianic tam gdzie mają wskazanego Forka?

Chętnie bym sie umówił i skorzystał z pomocy.

pozdr.

 

-- Wt mar 29, 2011 7:41 pm --

 

To jeszcze raz ja.

Znalazłem coś takiego ale w automacie i nie wiem czy automat się sprawdzi w leśnych warunkach?

http://otomoto.pl/subaru-forester-C17952512.html

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z kolegów mieszka może niedaleko Pabianic tam gdzie mają wskazanego Forka?

Chętnie bym sie umówił i skorzystał z pomocy.

pozdr.

 

-- Wt mar 29, 2011 7:41 pm --

 

To jeszcze raz ja.

Znalazłem coś takiego ale w automacie i nie wiem czy automat się sprawdzi w leśnych warunkach?

http://otomoto.pl/subaru-forester-C17952512.html

pozdr.

Lepiej niż manual... :wink: Pewnym minusem może być brak reduktora, ale coś za coś... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Szym,

 

Nie wiem czy widziałeś stronę 22b.eu

Jakiś miesiąc temu kupiłem tam swojego forestera i jak na razie złego słowa powiedzieć nie mogę,

a wręcz przeciwnie.

Sprzedający bardzo w porządku, uczciwy i bezproblemowy :) wszystko co mówił o samochodzie potwierdziło

się w rzeczywistości, żadnej ściemy nie stwierdziłem ;-)

Samochów, odpukać, również bezproblemowy :)

 

Oprócz samochodów które widać na stronce można 'zamówić' to co Cię interesuje.

 

Pozdrwaiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...