Jump to content

Felgi ET 55 a ET48

Arri

Recommended Posts

witam,

mam prośbę z rozwiązaniem dylematu: chcę kupić felgi do Forestera S-turbo nie mogę znaleźć niestety fabrycznych 16 więc znalazłem felgi od imprezy w rozmiarze 16 x 6,5 JJ ET55 o rozstawie śrub 5x100,otwór centrujący 56mm. Czy takie felgi będą pasować do S-turbo przy zachowaniu fabrycznego rozmiaru opony 215/60/16? Szukałem na forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.... Proszę o pomoc. A może ma ktoś do sprzedania fabryczne 16 do Forysia?

Choć pewności nie mam, myślę że powinno się zmieścić. Swego czasu miałem felgi od WRX (17 cali) i nic nie obcierało.

Problem jest jednak taki, że ET=55 daje zdecydowanie gorsze efekty wizualne - koła bliżej osi samochodu :P Nie polecam.

witam,

mam prośbę z rozwiązaniem dylematu: chcę kupić felgi do Forestera S-turbo nie mogę znaleźć niestety fabrycznych 16 więc znalazłem felgi od imprezy w rozmiarze 16 x 6,5 JJ ET55 o rozstawie śrub 5x100,otwór centrujący 56mm. Czy takie felgi będą pasować do S-turbo przy zachowaniu fabrycznego rozmiaru opony 215/60/16? Szukałem na forum ale nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.... Proszę o pomoc. A może ma ktoś do sprzedania fabryczne 16 do Forysia?

kola beda bardziej schowane w nadkolach (o cale 7mm :shock: :mrgreen: ), auto bedzie gorzej wygladalo, ale bedzie mniej sie brudzilo :idea::P:mrgreen:

• 2 years later...

że ET=55 daje zdecydowanie gorsze efekty wizualne - koła bliżej osi samochodu Nie polecam.

Odgrzebię trochę..

Seryjne felgi forka S-Turbo mają odsadzenie ET 38 (15") natomiast felgi z WRX 17" o których mowa mają odsadzenie ET 55 przy szerokości 7"

Wg tego linka do dobierania felg http://www.felgi.pl/narzedzia-do-felg/kalkulator-et-felgi różnica w tych felgach wyniesie +2mm na zewnątrz dla felg z WRX :)

• 4 years later...

gdyby ktoś na przyszłość zastanawiał się, czy do Forka wsadzać felgi z ET 55 (od Imprezy, Legacy)  gdy fabryczne jest ET 48.

Wejdzie jedynie opona 215, 225 będzie obcierała a amortyzator (bez znaczenia czy 16, czy 17 cali).

Poniżej wrzucam dwa zdjęcia, które pokazują ile luzu pomiędzy oponą, a amorkiem kasuje felga z ET 55 od Imprezy (16 cali, profil opony 60).

Foto036febbefa53f784067bc9f9ec901e76.jpg5480edbcf728f8aef18d1857b1e9ce57.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka