Skocz do zawartości

Pytania nowego użytkownika WRX


Iceireland

Rekomendowane odpowiedzi

Mobile 1 15w50

 

Odnosze wrazenie, ze w Irlandii takiego gestego oleju nie potrzebujesz.

Kup sobie Millersa CFS 5 albo 10w40 i bedzie OK

 

Co do rozrzadu - nie dziadowalbym i rolki powymienial, zeby miec spokoj na kolejne 100tys. km.

A i pompe wody bym wymienil, chociaz tutaj zdania tez podzielone.

Ale koszta stosunkowo niewielkie, a zerwany rozrzad to juz wydatek spory na naprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak AMI, mówi,nie szczyp się z rolkami i pompą,po prostu ją wymień i będziesz miał spokój,poza tym w zestawie jest taniej a może się okazać po demontażu obudowy i starego paska że rolki maja luzy a pompa ledwo dyszy,wtedy dokupowanie wszystkiego nie dość że droższe to i czasochłonne,pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chce zrobic rozrzad w Subaru i spotkalem sie z Polskimi Mechanikami mowia ze tylko pasek wymienic a rolek nie że w Japonczykach tylko sam pasek wystarczy co wy na to

 

odpusc sobie tych mechanikow, wymieniaj komplet. "japonskie" rolki nie sa bardziej pancerne od pozostalych :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie cały komplet. Tym bardziej że to nie są jakieś gigantyczne koszty no i robisz to raz na 100 tyś km.

 

Co jeszcze bym radził z mojego rocznego doświadczenia zrobić - co ja zrobiłem - wygłuszyłem drzwi, podmieniłem głośniki na znacznie wrażliwsze na dźwięki seryjnego radioodtwarzacza, bo taki warunek był nieprzekraczalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie cały komplet. Tym bardziej że to nie są jakieś gigantyczne koszty no i robisz to raz na 100 tyś km.

 

Co jeszcze bym radził z mojego rocznego doświadczenia zrobić - co ja zrobiłem - wygłuszyłem drzwi, podmieniłem głośniki na znacznie wrażliwsze na dźwięki seryjnego radioodtwarzacza, bo taki warunek był nieprzekraczalny :)

najlepiej to z subaru wogóle wywalić audio i zamontować prostą rure :twisted: zamiast wydechu i cieszyć się dzwiękiem boxera :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie latamy autostradą pełnym ogniem, przez dłuższy czas aby nie przegrzac motoru

 

Carlos-WRX a czy to tez dotyczy imprezy STI :?: :roll: :|

 

P.S. Z tego co ja wiem to olej w np skrzyni itp rozgrzewa sie do temp roboczej po przejechaniu ok 15km przy temp dodatniej na zewnatrz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie serwis zrobione wymienione prawie wszystko okazalo sie ze rozrzad byl robiony przy 70tys a auto ma 140 tys km.

Wiec rozrzad odwleke i zrobie za miesiac bo mam koszty z inna wazna sprawa.

Jaki olej do skrzyni to jak mozecie mi podpowiedziec.

I gdzie jest montowana zmieniarka w Subaru impreza WRX Wagon 95 rok

bo wyciaglem orginalne radio Kenwood na Mini Disc i byla podlaczona zmieniarka ale nie moge jej znalesc .

Dzieku i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy bee, ale troche ciezki do kupienia ten specjalny, zalecany - przynajmiej ja nie widzialem jak szukalem.

Co leje aso nie wiem, bo do aso to sie tylko po czesci zblizam, bo nawet ustawienie zbieznosci ich przeroslo.

 

A skrzynie w efekcie zalalem po prostu zwyklym Mineralnym olejem jakims popularnym i dramatu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...