Jump to content

Pytania nowego użytkownika WRX

Iceireland
 Share

Recommended Posts

Witam

Po pierwsze to Witam Wszystkich :)

Stałem się posiadaczem pierwszego Mojego Subaru

Jest to Subaru Impreza WRX Wagon

Czy ktoś podpowie mi co i jak nauczyć się obchodzić z tym autem .

Poprzedni Właściciel pokazał mi : Żeby dbać o Turbo i jak gasze auto to poczekać te 30 sek. żeby ostygło turbo ale mam założony Timer .

I jeszcze coś mówił żeby nie dawać gwałtownie Gazu tylko delikatnie ruszyć i wtedy gazu.

Czy jakieś Sugestje z Waszej strony jakieś porady . Co zrobić ,co Wymienić .

Proszę o pomoc w tej sprawie .

EDIT:

Zmieniłem tytuł wątku.

Iceireland, tak jak z każdym autem - jak będziesz o niego dbał - to nie będzie się sypał

a przede wszystkim: nie cisnąć zimnego, nie gasić gorącego, kontroluj poziom oleju, jak upalasz - to zmieniaj go częściej, ... i tyle ;-)

jaki masz motor w tym wagonie, napisz coś dokładniej...

- kontroluj poziom oleju, olej wymieniamy co cirka 10kkm

- nie "butuj" na zimnym - pamietaj że olej nagrzewa się zdecydowanie dlużej aniżeli woda- warto sobie załozyć czujnik temp. oleju aby mieć to pod kontrolą...

- szanuj napędy, nie strzelamy ze sprzęgła, bez kasowania luzow na napędzie - a jeszcze lepiej nie strzelać ze sprzęgła :D

- nie latamy autostradą pełnym ogniem, przez dłuższy czas aby nie przegrzac motoru

- pamiętaj że opony na obydwu osiach powinny być tego samego producenta, o tym samym rozmiarze i w miarę mozliwości o zblizonym zuzyciu bieżnika

- hamulec w WRXie to nie ceramika z Prosiaka, także żeby Cię fantazja nie poniosła, że to sportowe auto i tak samo hamuje jak jedzie do przodu - można się zdziwić, a to zaboli

Ja od siebie dodam żeby ręcznego nie ciągać na biegu chyba że chcemy mieć gulasz w skrzyni ;). Jeśli już chcemy używać ręcznego to zawsze ze przy wciśniętym sprzęgle!

Pamiętaj że dobrze jak olej jest nagrzany nie tylko w silniku ale także w układzie napędowym więc przed upalanie dobrze jest się po prostu kawałek przejechać ;)

Pozdrawiam

no tylko takie oleje jakie wy piszecie na forum to raczej sa nie do zdobycia . Dla czlowieka ktory mieszka w Irlandii.

A jak wiecie to tu Irole nie wzmieniaja oleju bo po co .

czytam ze ten Castrol rs 15w60 chyba jest odpowiedni co wy myslicie o tym

Taki to dostane tu .

-- Pt mar 25, 2011 6:56 pm --

to sa zalecane oleje do subaru wedlug sklepu

http://www.halfords.ie/webapp/wcs/stores/servlet/EngineOilGuidedSalesCmd?action=findEngineOils&storeId=11101&catalogId=15551&categoryId=212419&langId=-1&engineInd=1&makeName=41&modelName=4106&dvlaYear=33&subset=4106160&amountRequired=fullService&x=65&y=11

Guest Morgiana
ja proponuje juz zbierać kaske na remont silnika i skrzyni :P:twisted:żeby później nie doznać szoku

pesymista... :P

Iceireland, załóż osobne konto, albo lokatę i wpłacaj co miesiąc min 2k i będzie dobrze, dasz radę :twisted:

2litry turbo .

nie Spoko mam nadzieje ze nie od remontu zacznę .

Koleś dbał i to w dodatku pierwszy właściciel .

import z Japan.

i tylko on jezdzil tym autem , regularnie wyminial wszsytko w niej .

ale jaki olej lal to nie wiem .

narazie zaczynam od wymiany rozrzadu . Tak dla spokoju.

Wiec mowicie ze Valvoline VR 1 Racing 10w60

znalazlem na Ebay.ie ten olej spoko

-- Cz mar 31, 2011 2:41 pm --

panowie mozecie mi podpowiedziec

chce zrobic rozrzad w Subaru i spotkalem sie z Polskimi Mechanikami mowia ze tylko pasek wymienic a rolek nie że w Japonczykach tylko sam pasek wystarczy co wy na to.

Pozdrawiam

-- Cz mar 31, 2011 2:59 pm --

panowie mozecie mi podpowiedziec

chce zrobic rozrzad w Subaru i spotkalem sie z Polskimi Mechanikami mowia ze tylko pasek wymienic a rolek nie że w Japonczykach tylko sam pasek wystarczy co wy na to.

A zapomnialbym zapytac was co myslicie o oleju Mobile 1 15w50