Skocz do zawartości

Pierwsze Wrx co warto wiedziec?


derafi

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam dylemat co wybrać impreze wrx czy zwykłą bez turbo?Oczytałem się trochę na tym forum o wrx i boje się jej kupować a ta bez turbo może być trochę za słaba.Powiem tak im częściej przeglądam ogłoszenia tym bardziej nie wiem co wybrać a zapomniałem dodać ze ta impreza ma być od 2001r i tak do 30 tyś.Trochę znam się na samochodach ale nie miałem styczności z subaru i liczę na waszą pomoc.Znalazłem na allegro fajne auto ale do naprawy i nie wiem czy się pakować w to mam jeszcze w domu 2 wiec nie muszę się przejmować mam czym jeździć tylko nie wiem czy się zmieszczę z kapitałem .

 

http://otomoto.pl/subaru-impreza-wrx-sti-look-260-ps-C18016510.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

słuchajcie to będzie pierwszy Japończyk w mojej stajni wiec sam nie wiem czego się spodziewać i dlatego pytam się was.Wiadomo że auta japońskie słyną z niezawodności i drogich części a tak myślę że impreza będzie lepszym rozwiązaniem niż honda tylko nie wiem bo wiele osób nie pisze pochlebnie o WRX i dla tego nie wiem a samochód ma jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam dylemat co wybrać impreze wrx czy zwykłą bez turbo?Oczytałem się trochę na tym forum o wrx i boje się jej kupować a ta bez turbo może być trochę za słaba.Powiem tak im częściej przeglądam ogłoszenia tym bardziej nie wiem co wybrać a zapomniałem dodać ze ta impreza ma być od 2001r i tak do 30 tyś.Trochę znam się na samochodach ale nie miałem styczności z subaru i liczę na waszą pomoc.Znalazłem na allegro fajne auto ale do naprawy i nie wiem czy się pakować w to mam jeszcze w domu 2 wiec nie muszę się przejmować mam czym jeździć tylko nie wiem czy się zmieszczę z kapitałem .

 

http://otomoto.pl/subaru-impreza-wrx-st ... 16510.html

jezeli szukasz szybszego dupowozu i nie masz sportowych ambicji, to moja rada - zadnych tiuningowanych WRXow, szukaj seryjnego/maksymalnie seryjnego sprzeta (im dalej, tym trudniej o takie :D ) i bedziesz cieszyl sie dluga bezawaryjna jazda (jak kupisz dobrze utrzymany egzemplarz, to bedziesz lal DUUUUZO paliwa, czesto wymienial olej i wiecej nic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro fajne auto ale do naprawy i nie wiem czy się pakować w to mam jeszcze w domu 2 wiec nie muszę się przejmować mam czym jeździć tylko nie wiem czy się zmieszczę z kapitałem .

 

http://otomoto.pl/subaru-impreza-wrx-st ... 16510.html

 

Hm, prawde mowiac, jesli faktycznie chcialbys WRX - to bym chyba zbijal jeszcze na cenie ile sie da, o ile buda nie jest bita i faktycznie naprawial to auto, jesli masz kase.

Przynajmiej wiedzialbys co masz.

 

Ale trzeba tez miec swiadomosc, ze te naprawy beda Cie kolejne 10-20tys. zlotych kosztowac - zaleznie od zakresu napraw.

 

Inna sprawa, ze takie historie typu cos tam, STI look - nie wroza dobrze moim zdaniem. Lepiej jesli juz jak najbardziej seryjnego WRX'a chyba.

 

 

-- czwartek, 24 mar 2011, 21:57 --

 

dla tego nie wiem a samochód ma jeździć.

 

Jesli to ma tylko jezdzic - to raczej kup NA - moze nie maja takiego kopa, ale podobno zadbane sa nie do zajezdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

derafi, jezli to samochod do przemieszczania sie z punktu a do b i masz sportowa zylke , czasami lubisz sobie depnac

to jak najbardziej wrx ,

takim mozna tez sobiee raz na rok na jakis trening wyskoczyc

z doswiadczenia proponuje ( jak juz kupisz cos za 30 000) to odloz sobie jeszcze 10 000 w koperte na wrazie czego

potem powinien byc spokoj przez jakis czas

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Okazje" przy uturbionych Subaru w ostatecznym rozrachunku wychodzą bardzo drogo.

zwłaszcza remont panewki - tanio nie jest ... ale ... nie można się poddawać, jak Ci się subaru podoba, to tylko się cieszyć ;-)

zacznij może poszukiwania od aut na forum, tu (jak na razie i oby jak najdłużej) trudniej o "wpadkę" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się trochę wyjaśniło nie ukrywam że są chęci na STI ale to jeszcze za wcześnie i na razie nie chce wydawać tyle kasy.Wiec chyba zacznę się rozglądać za jakimś ładnym WRX.Mam jeszcze chwile wiec coś sobie może fajnego znajdę i chce właśnie serie i jedyny tuning to tylko optyk.Słuchajcie jak już coś znajdę dla siebie to na pewno jeszcze napisze na forum z prośbą o porada :D

A jeszcze jedno czytałem jak jest z tymi skrzyniami w tych autach bo one podobno nie są za trwałe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

derafi, skąd jesteś ?

poczytaj ten wątek: viewforum.php?f=10

podjedź na jakiś lokalny spot, może uda Ci się porozmawiać z właścicielem podobnego auta co szukasz, może się nawet przejedziesz ... i będziesz wiedział czy i dla czego turbo jest lepsze od N/A :D

 

-- 24 mar 2011, o 23:17 --

 

A jeszcze jedno czytałem jak jest z tymi skrzyniami w tych autach bo one podobno nie są za trwałe?

dużo zależy od tego jak były "używane" ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

derafi, do normalnej jazdy to trudno cos tej skrzyni zrobic

zwlaszcza przy seryjnen mocy

 

ja jezdze swoim od roku z 300 konnym silnikiem i skrzyni nic nie dolega

jak pojedziesz na upalanko to skzynia moze nie wytrzymac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega mnie zaraził subaru wiec będzie musiał się dokładać :P

 

 

hehehhe

przynajmniej polowe i na koszty przyszlego leczenia z uzaleznienia :mrgreen:

tez cos musi sypnac groszem

 

teraz wszystko wiesz to dzialaj

 

dzial kupie/sprzedam sti przed toba otworem

 

zapraszamy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj od razu STI bo później bęziesz się wkur......, płacz i zgrzytanie zębami. Po co co ci to chłopi szkoda zdrowia dwa razy kupować a i tak masz gwarancję na to,że:

1. nie wyleczysz się z subaru już nigdy

2. dorośniesz i skończysz w STI :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...