Skocz do zawartości

1993 Legacy sedan, brak świateł cofania


grayblaze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne gremium,

 

Zwięźle odnośnie świateł cofania - nie palą na wstecznym - sprawdziłem bezpieczniki i żarówki - wszystko wygląda dobrze. Jaka może być przyczyna braku świateł?

 

Drugą sprawę podczepię z racji tej samej natury - otóż tylne światła drogowe - czy powinna świecić tylko jedna - środkowa żarówka? Mi one wyglądają na pozycyjne - w dzień prawie ich nie widać. W lampie jest pięć żarówek i wydaje mi się że wewnętrzne powinny palić przy włączeniu świateł a palą tylko środkowe (mniejsze niż reszta, tlą się).

Opisowo - układ żarówek w np. prawej lampie:

 

prawa góra - stop - ok

środek - pozycja - ok

lewa góra - ? - nie pali

lewa dół - chyba cofania - nie pali

prawa dół - kierunek - ok

Byłbym wdzięczny za sugestie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wstecznego -w skrzynie wkręcony- sprawdziłeś?

Miałem tak w fordzie. Wymieniłem na używany sprawny.

Co do lamp to nie mam legacy, ale wkręć żarówkę w puste miejsce i spr od czego ona jest.

Słabe pozycje, wystarczy wymienić na porządne żarówki, zazwyczaj ludzie wkręcają jakieś tanie g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik wstecznego -w skrzynie wkręcony- sprawdziłeś?

Miałem tak w fordzie. Wymieniłem na używany sprawny.

Co do lamp to nie mam legacy, ale wkręć żarówkę w puste miejsce i spr od czego ona jest.

Słabe pozycje, wystarczy wymienić na porządne żarówki, zazwyczaj ludzie wkręcają jakieś tanie g.

 

 

Nigdy nie miałem okazji i nie wiem nawet gdzie ten czujnik (na nawiasie - czy ktoś może polecić jakiś link do pdf-a odnośnie manuala do legacy z tych roczników? - sprzedawca zapodział i nie mam). Co do przeznaczenia żarówki to mogę mniemać po rozkładzie kolorów w kloszu lampy. Chodzi o to czy to standard że palą tylko te małe lampki. Wszystkie zastane żarówki wyglądają na oryginalne - mejdindzapan - tu kolejna ciekawostka - mają równoległy rozstaw bolców i "normalne" żarówki nie wchodzą bo nie pasują. Pozdrawiam.

 

-- Pt mar 25, 2011 9:51 am --

 

Ratunku! - do tego dochodzi podgrzewanie lusterek i tylnej szyby - bezpieczniki j/w są ok - wlączniki powyższych nie świecą nawet i szyba i lusterka zimne na kość @:/. Nie jestem biegły w elektryce - czy ktoś miał podobny przypadek? Dorzucam jeszcze o ile się nie mylę brak przeciwmgielnego tyłu - i włącznik i światło nie palą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...