Jump to content

coś stuka w silniku i coś jakby turbo dziura

JackH
 Share

Recommended Posts

witam

moj problem jest taki że zaczęło cały czas coś stukać w silniku. poza tym przy dodaniu gazu czasami się włącza jakby turbo dziura, co to może być? dodam że temu autku brakowało wcześniej 2 i pół litra oleju.... długa historia

autko to subaru forester I, 2000r, s turbo.

JackH

uprzejmie prosimy o przywitanie się w wątku "Tutaj się witamy" :wink:

A teraz do rzeczy: jeżeli jeździłeś bez oliwy, a akurat w subaru jest to bardzo ważne, to prawdopodobnie dorżnąłeś panewki, a turbo bez oliwy też za długo nie pohula... Niestety, ale w najbardziej czarnym scenariuszu czekają Cię spore wydatki, gdyż i motor i turbina... :|

Jak mi raz zabrakło 2.5 litra oliwki, to mnie to 8 kilo złota kosztowało... na szczęście używany motorek, jaki dostałem jest całkiem sprawny, choć to oczywiście loteria była!

W każdym razie nie zazdroszczę koledze...

P.S.

BartZ, czy my się widzimy za kilka dni w Borsku?

Coś mi się zdaje, że czasami się w Zielonej będziemy widywać, bo trochę w robocie mi się pozmieniało i dorzucili mi Lubuskie do mojego regionu... macie tam jakieś spoty?

Mistral

mówicie panowie 8 tysięcy taka zabawa? nie, nie sprzedaje ....

Jedz do serwisu, poki jeszcze jest jakakolwiek nadzieja. Ale jak w silniku puka, to moze byc kosztownie.

O ile już nie jest za późno... :|

8 tysi mnie to kosztowało, ale odbudowa silnika to na ogół minimum 10-12 tysięcy. Ja kupiłem używany motorek, ale jak już wspominałem to także jest loteria, czy się człowiek drugi raz w to samo nie ładuje...

Nie nastawiaj się wiec na te 8 tysi, bo to niestety może być optymistyczna wersja.

Przemyśl opcję Kropkowicza, póki jest na to czas, a póki co zasuwaj (sorki - tocz się) do serwisu - tyylko nie do Pana Zenka za rogiem, tylo do takich, co ogarniają Subaru! Zanim wystartujesz sprawdź raz jeszcze olej...

Mistral

no więc tak oleju jak nalałem .... to rano było miedzy L a F, postanowiłem świece sprawdzić i okazało się że jedna wypadła, dziwne więc na moje oko dostawał za mało i na jednym garze nie śmigał. wsadziłem, a turbo dziura i tykanie ustało... powiedzcie że skoro ładnie śmiga to jeszcze będą z niego ludzie... :) a i mam jeszcze pytanie jest to 2000r ok ale czy on ma aż taką tendencje do żarcia oleju?

powiedzcie że skoro ładnie śmiga to jeszcze będą z niego ludzie... :)

Taaak :mrgreen: :wink:

a i mam jeszcze pytanie jest to 2000r ok ale czy on ma aż taką tendencje do żarcia oleju?

Nieee :|

kurde dopiero mam te autko pare dni a już mnie w sumie w miły sposob zaskoczyło. bo gdyby nie ta świeca to bym nie sprawdzał raczej niczego... bardzo fajnie :) mam kilka pytan otoz mam stluczona lampe tylna lewą nie ma ktoś może do sprzedania? na allegro patrze a same komplety albo prawe są... a druga rzecz to taka ze mam kompas na środku deski rozdzielczej i plexa jest odpażona przez przyssawki które miał zamontowane poprzedni właściciel może od uchwytu nawi nie wiem. a pytanie jest takie czy można tą plekse wymienić czy trzeba cały wyświetlacz kompasu? trzecia to jak włączam przeciwmgielne to świeci się kreska na przycisku na pomaranczowo i przeciwmgielne nie świeci a przednie na zielono i działa - bezpiecznik w tylnym albo cos? a trztery co to za przycisk bright na konsoli na prawo od poziomowania świateł mijania? jak bede mial jeszcze jakes pytania to moge pytac? ;-) jestem naprawde świeżynką bo pierwszy raz mam japońca... wcześniej same germany były ostatni to audi allroad ale ukradli mi go miesiac temu więc szukałem czegoś z podobną mocą i 4x4 no i padło na Forestera :) z racji także też tej że kasiury za dużo nie było do wydania

dziękuje i pozdrawiam

mam stluczona lampe tylna lewą

Ja mam stłuczone dwie prawe, od 1,5 roku :x

Allegro albo szroty. Musisz szukać.

jak włączam przeciwmgielne to świeci się kreska na przycisku na pomaranczowo

Jak włączasz przeciwmgielne to zapala się kreska w na przycisku, razem ze światłami.

co to za przycisk bright

Jak się dowiesz do czego służy taki wielki guzior to albo sprzedasz to auto albo pokochasz :mrgreen:

pilnuj teraz wszystkiego, zwłaszcza oleju

Mi od otwierania machy niedługo lakier się wytrze.

no właśnie nie zapalają się przeciwmgielne tylne a świeci na pomarańczowo, a przycisk do przednich świeci na zielono i przedzie działają...

czyli co to jest ten przycisk bright bo spać nie bede mogl w nocy :)

ok już wiem włącza i wyłącza podświetlenie zegara... heheh ciekawa rzecz :D

postanowiłem świece sprawdzić i okazało się że jedna wypadła

Wypadła Ci raczej fajka ze świecy ,czyli końcówka przewodu wys.napięcia.Pytanie jak długo tak jeździłeś-jest to niezdrowe dla tego cylindra.Kotroluj olej dosłownie przy kazdym tankowaniu-tak trzeba w porządnych autach :)

pozdr.

dokladnie fajka, sprawdzam codziennie olej. mam pytanie ... po skonczonej jeździe i wylaczeniu silnika slysze jakies cykanie spod maski zastanawiam sie czy to nie aby olej kapie na oslone silnika i elementy ponizej? czy moze poprostu taki dzwiek jest?