Skocz do zawartości

Montaż czujników ciśnienia i temperatury oleju


marcin

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam

zamontowałem sobie już wszystko i teraz wracając spokojnie do domu przy temperaturze obowiązującej wieczorem mam temp 50 stC. Jak troche bardziej dam do ogania to dochodze do 70 ale chlodnica oleju wychładza mi go dość szybko. Na postoju osiągam 85 tzn. jak po takiej dynamiczniejszej jeździe auto się chłodzi na włączonym TT.

To dobre wyniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej!

Przymierzam się do zamontowania czujnika temperatury oleju do Auto-Geja. Orientuje się może ktoś czy czujnik z ww. kompletu podejdzie w miejsce po domniemanej śrubie imbusowej w bloku silnika (podobno koło czujnika ciśnienia oleju) czy lepiej zainwestować podkładkę pod filtr oleju.

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorabiałem u tokarza. Dałem wymiary jaki gwint i spoko. W czujniku jest 1/8 NPT chyba ;) tzn na pewno 1/8 stożkowy. Wskazania raczej wiarygodne (ciężko powiedzieć bo mam tylko ten jeden ;) i chyba jest to najlepsze miejsce na niego. Na pewno nie matuj czujnika temp. na jakimś trójniku bo na 100% będą przekłamania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montowałem Auto-Geja w otworze z tyłu prawej głowicy, patrząc od przodu. Żadnych podkładek i redukcji tam nie potrzebujesz.

 

To fakt, tyle, że dostęp tam jest masakryczny od spodu. Chyba, że lepiej da się po wyjęciu IC od góry tam dostać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

California napisał(a):

Ja montowałem Auto-Geja w otworze z tyłu prawej głowicy, patrząc od przodu. Żadnych podkładek i redukcji tam nie potrzebujesz.

 

 

To fakt, tyle, że dostęp tam jest masakryczny od spodu. Chyba, że lepiej da się po wyjęciu IC od góry tam dostać?

 

Ja prze chwile probowalem sie "podczepic" ale nie chciala sie odkrecic i tylko ja obrobilem. Moze komus sie uda odkrecic bo slyszalem ze ona tak ma ;)

A i od gory jest duuuuzo lepiej niz od dolu jak cos ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, tyle, że dostęp tam jest masakryczny od spodu. Chyba, że lepiej da się po wyjęciu IC od góry tam dostać?

Nie jest źle. Po paru próbach wyszło mi, że najlepiej wleźć na silnik od przodu. Trzeba mieć dobrego imbusa. U mnie poszło łatwo. Warto na zimnym silniku robić i ewentualnie psiknąć jakimś zmrażaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmm, chyba poproszę mądrzejszych o wyjaśnienie...

gc8 STI - przygotowuje się do montażu kilku dodatkowych zegarów (ciś i temp oleju, temp silnika, EGT, Boost) , przeczytałem obie strony tego wątku i mam pytania:

 

1.czy ktoś gdzieś sprawdzał czy wkręcając czujnik temperatury oleju w blok (pod przepustnicą - zielone kółko) lub w głowicę (czerwona strzałka) nie zmniejszymy zbytnio przekroju kanału olejowego? innymi słowy czy nie pogorszymy przepływu oleju i smarowania za wkręconym czujnikiem?

 

2.czy ktoś mógłby mi zaznaczyć na fotce gołego silnika, gdzie RTR wkręcił w blok (pomiędzy alternatorem a pompą wspomagania) czujnik ciśnienia oleju? [fotka 5 w poście RTR z 26 marca]

 

3. gdzie można wkręcić w silnik lub głowicę czujnik temperatury cieczy chłodzącej - wolałbym nie ciąć (to rzeźba) moich pięknych silikonowych błekitnych :) rurek żeby wstawić na cybantach adaptor pod ten czujnik. Gdzieś na forum ktoś wspomniał że jest taka zaślepka ale nic więcej nie znalazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, chyba poproszę mądrzejszych o wyjaśnienie...

gc8 STI - przygotowuje się do montażu kilku dodatkowych zegarów (ciś i temp oleju, temp silnika, EGT, Boost) , przeczytałem obie strony tego wątku i mam pytania:

 

1.czy ktoś gdzieś sprawdzał czy wkręcając czujnik temperatury oleju w blok (pod przepustnicą - zielone kółko) lub w głowicę (czerwona strzałka) nie zmniejszymy zbytnio przekroju kanału olejowego? innymi słowy czy nie pogorszymy przepływu oleju i smarowania za wkręconym czujnikiem?

 

2.czy ktoś mógłby mi zaznaczyć na fotce gołego silnika, gdzie RTR wkręcił w blok (pomiędzy alternatorem a pompą wspomagania) czujnik ciśnienia oleju? [fotka 5 w poście RTR z 26 marca]

 

3. gdzie można wkręcić w silnik lub głowicę czujnik temperatury cieczy chłodzącej - wolałbym nie ciąć (to rzeźba) moich pięknych silikonowych błekitnych :) rurek żeby wstawić na cybantach adaptor pod ten czujnik. Gdzieś na forum ktoś wspomniał że jest taka zaślepka ale nic więcej nie znalazłem.

 

 

Witam

 

Ad 1. Raczej ciezko to sprawdzic ale jesli chodzi o blok to raczej to bedzie trudne zeby go za bardzo zwezyc.

Ad 2. Ja wkrecilem na trojniku pod alternatorem gdzie jesy wkrecony fabryczny czujnik cisnienia oleju

Ad 3. Czytalem gdzies na forum ze jest to jedna z zaslepek w glowicy z tylu ale nie pamietam ktora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, chyba poproszę mądrzejszych o wyjaśnienie...

gc8 STI - przygotowuje się do montażu kilku dodatkowych zegarów (ciś i temp oleju, temp silnika, EGT, Boost) , przeczytałem obie strony tego wątku i mam pytania:

 

1.czy ktoś gdzieś sprawdzał czy wkręcając czujnik temperatury oleju w blok (pod przepustnicą - zielone kółko) lub w głowicę (czerwona strzałka) nie zmniejszymy zbytnio przekroju kanału olejowego? innymi słowy czy nie pogorszymy przepływu oleju i smarowania za wkręconym czujnikiem?

 

2.czy ktoś mógłby mi zaznaczyć na fotce gołego silnika, gdzie RTR wkręcił w blok (pomiędzy alternatorem a pompą wspomagania) czujnik ciśnienia oleju? [fotka 5 w poście RTR z 26 marca]

 

3. gdzie można wkręcić w silnik lub głowicę czujnik temperatury cieczy chłodzącej - wolałbym nie ciąć (to rzeźba) moich pięknych silikonowych błekitnych :) rurek żeby wstawić na cybantach adaptor pod ten czujnik. Gdzieś na forum ktoś wspomniał że jest taka zaślepka ale nic więcej nie znalazłem.

 

Ad 1. Ja wkręcałem tutaj. Dobry imbus 5mm i jedziesz.

tsr70front.jpg

 

Po to są te otwory, żeby w nie coś wkręcić, więc nie martwiłbym się o zwężenie kanałów olejowych.

 

Ad 3.

Ad 3. Czytalem gdzies na forum ze jest to jedna z zaslepek w glowicy z tylu ale nie pamietam ktora.

Też to gdzieś na forum czytałem :) I że trzeba uwazać, bo płyn wylatuje. Zresztą olejowy czujnik też trzeba szybko wkręcać bo olej leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...