Skocz do zawartości

Jaka szerokość Opony R18 do Legacy spec.B


jagodzi

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję nowych opon do mojego Legacy Spec.B MY06 i mam problem z doborem szerokości, czytałem na forum wiele wątków jednak nie znalazłem rozwiązania mojego problemu.

Oryginalne opony to 215/45/R18, zastanawiam się czy bedą pasować nowe o rozmiarze 225/40/R18 lub 235/40/R18 ?

 

Korzystajac z kalkulatora zamienników opon wyliczyłem, że średnica nowych opon będzie ok:

 

opona wzorcowa zamiennik 1 zamiennik 2

średnica koła 650.7 mm 637.2 mm 645.2 mm

 

Obawiam się jednak czy nowe opony nie bedą za szerokie, czy ktoś z forumowiczów, może mi podpowiedzieć czy opony R18 o szerokości 225 i 235 bedą pasować do Legacy IV spec.B. i nie beda obcierac o nadkola przy zakrętach?

Może ktoś jeżdzi na podobnych oponach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Letnie opony mam 225/45 na felgach z ET 48 i 7,5 cala szerokich i z przodu zdarzyło mi się ze dwa razy że obcierały o plastikowe nadkola przy skokach przez tory kolejowe :!: Bałbym się zakładać 235 !!!! - mogą w skrajnych położeniach kierownicy obcierać - 225 na pewno byłyby pewne :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 lat później...
Godzinę temu, dr.elich napisał(a):

Słuchajcie podgrzeje stary temat - byłem przekonany że letnie miałem 225/40/18 i takie zamówiłem i są w drodze. Widzę jednak, że stare opony miały profil 45. Jakie będą lepsze?

Teraz będziesz miał zwyczajnie niższy profil. 

Czy to lepsze czy gorsze to już Twoje odczucia bo będzie zwyczajnie bardziej twardo. 

Edytowane przez Orear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...