Skocz do zawartości

Pytanie


Damian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich Forumowiczów!!! Jak tak czytam Wasze rady dotyczące problemów z Waszymi autkami, to powiem szczerze, że wstyd się przyznać, ale tak naprawdę nie wiem o czym konwersujecie. Spowodowane jest to małą a raczej żadną moją wiedzą na temat silnika jaki jest w moim GT 98. Mam pytanie odnoście zaworu Blow-Off. A mianowicie kiedyś przeczytałem,że wydaje on specyficzny dźwięk przy zmianie biegów, co daje się słyszeć u mnie również. Problem jest inny... jak przeglądałem rodzaje tych zaworów na str,. internetowej, to wszystkiem zawory były takie, że... czegoś takiego nie ma u mnie pod maską. Inna sprawa, to dokucza mi "gaśnięcie silnika w momencie zejścia z wyższych obrotów. Aby temu zapobiedz, często podczas hamowania dodaję gazu zewnętrzną stroną stopy aby utrzymać silnik przy pracy. Mam więc pytanie:

1. Jak powinien wyglądać zawór Blow-Off w GT 98 ?

2. Co może być przyczyną gaśnięcia silnika?

 

 

 

Przepraszam za brak podstawowej wiedzy o Subarynkach i dziękuję bardzo za porady!! Pozdrawiam serdecznie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej będzie,jak zrobisz zdjęcie swojego intercooler'a i (ta "chłodnica" po wlotem na masce) stojąc przed przodem samochodu i umieścisz w swoim poście. Wtedy dostaniesz odpowiedź od forumowiczów, czy i jaki masz blow-off

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w GT98 czyli tak jak u mnie, blov znajduje się (montuje się) na końcu przewodu gumowego o średnicy około 45 mm, wychodzącego z intercoolera (stojąc przodem do samochodu przewód ten znajduje się po prawej stronie przedniej części intercoolera (taka chłodniczka położona na silniku :wink: ). Oryginalnie przewód ten "odchodzi w prawą stronę i znika na dół pod intercooler. I takie czarne na końcu tego przewodu to jest oryginalny zawór, który można wyjąć, zastepując go blov off'em. Oczywiście trzeba zaślepić przewód gumowy który "wraca" do układu ssącego.

 

Pozdrawiam, i zyczę przemyślanych przeróbek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...