Jump to content

Tankujecie te 98 Verva albo V Power?


Leszek

Recommended Posts

Nie wiem czemu ale cały czas leje do Subaryny 98 V powera i tak się zastanawiam czy to tak naprawdę ma sens, macie jakieś techniczne argumenty albo coś wogóle.

 

Tylko nie krzyczeć Ci tam z góry i inni jak już było (nie chce mi się szukać, sorry) Wiem, że był kiedyś temat co tankujemy, może to trochę inne

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 512
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tylko nie krzyczeć Ci tam z góry i inni

 

To ja "krzyknę", jako "inni": było :twisted:.

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=102070

 

Generalny wniosek był, z tego, co pamiętam, taki, że jak już tankować te "lepsze" paliwa, to niech to będą paliwa importowane, jak V Power 99. Reszta to w dużej mierze to samo...

 

PS. Sam tankowałem zazwyczaj v-power 99 8)

Link to comment
Share on other sites

Noż w mordę,

 

no ale ja chciałem się spytać również o działanie tego paliwa i czy to naprawdę ma sens a nie co kto leje. No wiem że trochę podobny ale no nie można by tak go jeszcze raz puścic bo tamten taaakiii długi i czytać się nie chcę, mogę :cry:

Link to comment
Share on other sites

wedlug niektorych V power jest za suchy!

Ale moje auto lepiej na nim jezdzi.

teraz jest jakis VIPER czy cos W CPN!

A teraz pytanie dodatkowe, CZY TO JEST OFF TOPIK??

To co nie jest off topikiem?

Musi byc subaru w temacie?

Czy do subaru imprezy lejecie V Power czy 95?

Czy jak?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak tam te wszystkie wysilone silniki.... Ja tam tankuję zwykłą 95. Czasem w shellu, czasem w Orlenie, a czasem w Jet. Spróbowałem parę razy tych "importowanych" paliw. O odczuwalnej poprawie własności jezdnych/mocy/przyspieszeniu się nie wypowiadam, bo to IMHO czysty marketing. Natomiast czego nie wleję, to na codzień pali mi tyle samo. Nie widzę powodu, żeby przepłacać.

Link to comment
Share on other sites

Ja do niedawna tankował PB95, przeważnie na stacjach BP lub Statoil. Ostanie 5-6 tankowań to V-power 95 i samochód przyspiesza dużo płynniej, tzn. na zwykłej 95 wyczuwalne były delikatne szarpania po wciśnieciu gazu, a teraz tego nie ma.

A może to tylko AUTONAPRAWA. :D

 

pozdr.

norbert

Link to comment
Share on other sites

mi regularnie pali 11,5l w mieście na Vpover99, a na zwykłej 12,5l

Nie wiem czemu.... ale sprawdzone kilkanaście razy

Link to comment
Share on other sites

teraz jest jakis VIPER czy cos W CPN!

 

VERVA.

 

Że niby samochody nabierają werwy. I jeżdżą bez właściciela - przynajmniej na reklamie. Dotychczas samochody jadące bez właściciela nzywałem "skradzionymi", ale widać muszę zmienić podejście do tematu :wink: :).

Link to comment
Share on other sites

wedlug niektorych V power jest za suchy!

 

 

Ciekawe skąd sie wziął ten mit suchego paliwa. I co włściwie ma znaczyć że płyn jest suchy....

 

 

 

Ja leje do Cossiego 98 takie jak akurat się nawinie.

 

tez nie wiem czy suchy to dobre pojecia,ale... widzialem XX przypadkow gdzie Żepoty 206 i 307 jezdzac na V power przyjezdzaly z zapalona lampka check na serwis-po nalaniu zwyklego paliwa problem znikal,moj poprzedni samochod-Honda Civic iVT podobnie reagowal na to paliwo... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Wprawdzie do jednośladu (wysilonego jak na ta pojemność) lałem Supremę 98 zamaist zwykłej 98, to było widać nieznaczną róznicę we wkręcaniu się na obroty i reakcji na gaz. W samochodzie - mój ojciec twierdził, ż ena Vpower 95 jego poprzednie auto chodziło lepiej. :)

Link to comment
Share on other sites

W samochodzie - mój ojciec twierdził, ż ena Vpower 95 jego poprzednie auto chodziło lepiej.

 

Ciekawe, czy gdyby wlał zwykłą 95, a powiedzieli mu, że wlał V-Power 98 to też by mu auto jeździło lepiej...? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Mój ojciec nie ulega sugestiom reklam, myślę, że skoro tak twierdził, to tak było. Oczywiście nie była to znacząca róznica w reakcji samochodu, ale jakaś... :P

A jakie auto upala Twój tata? Bo może to jest tak jak z silnikami FSI? Bardzo wdzięczne do testów wyższości 98 nad 95. Mało kto tylko wspomina, że te silniki są zaprojektowane pod 98, a akceptują (z poprawką na słabsze osiągi) 95.

Link to comment
Share on other sites

Ja sie zamierzam do zakupu własnie Vervy na dużą skale mam nadzieje ze sie nie zawiode bo jak dla studenta 100zł z własnej kieszeni to nie jest mało ;/ pojecie wzgledne ale nie jestem człowiekiem bogatym wiec umówmy sie że to dużo.

Link to comment
Share on other sites

1. Leję 98 zamiast 95 z prostego powodu. Prawdopodobnie 98 bliżej do 95 oktan niż 95.

2. Przez pewien czas tankowałem 98 na stacji Auchan i często zapalała mi się check engine. Potem zacząłem tankować na Neste-zapalało się ale bardzo ale to bardzo rzadko. Kiedyś z ciekawości wlałemV-power racing na schelu-problem zniknął ale 5 zyla to troszku dużo. Teraz testuję Orlenoską Vervę, jak na razie zero zapaleń check engine. W kwestii tego paliwa wypowiadał się na Motoshow Hołek, ale wiadomo, że to reklama ale mówił z sensem. Nie wspominał o poprawie osiągów, to może stwierdzić tylko stoperem ale, że wydech był czysty i samochód szybciej/lepiej reagował na wciśnięcie gazu. Stało się to po około 100km jazdy kiedy komputer zjarzył, że ma lepsze paliwo i zmienił kąt wyprzedzenia zapłonu.

 

http://img9.imageshack.us/img9/2912/hoek8jh.jpg

P.S

Pogratulowałem mu jego Amerykana.

Link to comment
Share on other sites

Przez pewien czas tankowałem 98 na stacji Auchan i często zapalała mi się check engine. Potem zacząłem tankować na Neste-zapalało się ale bardzo ale to bardzo rzadko. Kiedyś z ciekawości wlałemV-power racing na schelu-problem zniknął ale 5 zyla to troszku dużo. Teraz testuję Orlenoską Vervę, jak na razie zero zapaleń check engine

Chyba nie sugerujesz,że częstotliwość zapalania Check Engine jest zależna od tego,czy tankowałeś na Auchan, Neste czy na Shellu :?: Ja tankuję głównie Pb95 na Lotosie i według Twoich doświadczeń kontrolka powinna świecić non stop :roll: I nic...a jest na 100% sprawna

Moje podejście do sprawy paliw już wielokrotnie podkreslałem:

Nieważna jest marka stacji, ważne jest,czy właściciel (ajent) nie chrzci paliwa. No,ale każdy ma prawo wyboru!!!Reklama dźwignią handlu....

Link to comment
Share on other sites

tez nie wiem czy suchy to dobre pojecia,ale... widzialem XX przypadkow gdzie Żepoty 206 i 307 jezdzac na V power przyjezdzaly z zapalona lampka check na serwis-po nalaniu zwyklego paliwa problem :roll:

 

To dodam dla ciekawostki ze moje auto na paliwie z Auchana (po wyjezdzeniu 3 pelnych bakow) mialo na hamowni 132 KM a po kolejnych 3 bakach na VPover 95 141 KM I co Wy na to? :> (auto to 206 GTi S16)

 

PS. Na VPover 99 faktycznie zapalil sie ChckEng.

Link to comment
Share on other sites

Na przyszłość: adres%20bezpośrednio%20do%20pliku.jpg

 

A już miałem Ci zapytanie na pw słać w tej sprawie. Czy Ty czytasz w myślach. :lol:

 

Chyba nie sugerujesz,że częstotliwość zapalania Check Engine jest zależna od tego,czy tankowałeś na Auchan, Neste czy na Shellu Ja tankuję głównie Pb95 na Lotosie i według Twoich doświadczeń kontrolka powinna świecić non stop I nic...a jest na 100% sprawna

 

Jeżeli nic innego nie zmieniałem a zachowanie kontrolki jak najbardziej to przyczyną mogło być tylko paliwo. Z resztą jak widzisz dalsze posty inni też zaobserwowali zmiany. Na lepsze lub gorsze ale zmiany. Już nie raz dochodziliśmy do wniosków w czasie dyskusji na forum, że Subaru to są samochody dość specyficzne i na te same bodźce reagują w różny sposób-te same modele, wersje etc.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...