Jump to content

Filtr powietrza do GL-a

taxus

Recommended Posts

Muszę wymienić filtr powietrza. W warsztacie gdzie wymieniałem olej, zamówili z katalogu odpowiedni. Jak go odebrałem okazał się ok 10 cm za krótki, a do tego wszystkie inne katalogowe do tego silnika mają ten sam wymiar. Mój ma wymiary ok 37 x 16 cm, pytanie czy jest on standardowy do tego modelu, czy jest puszka zmieniona :?:

P.S Pacjent to Impreza GL 2.0 N/A MY 99'

Filtron to straszna padlina przynajmniej jeżeli chodzi o filtry oleju, potrafią się zawieszać (nie ma przepływu oleju przez filtr) a w skrajnym przypadku to może doprowadzić do zatarcia silnika. Natomiast, jeżeli chodzi o standardowy filtr powietrza to tam chyba jakiejś wyższej filozofii nie ma.

Filtron to straszna padlina przynajmniej jeżeli chodzi o filtry oleju, potrafią się zawieszać (nie ma przepływu oleju przez filtr) a w skrajnym przypadku to może doprowadzić do zatarcia silnika. Natomiast, jeżeli chodzi o standardowy filtr powietrza to tam chyba jakiejś wyższej filozofii nie ma.

podałem filtrona jako przykład, bo jest łatwo dostępny i ma katalog na stronie:

http://www.filtron.pl/pl/index.php?idp= ... 5#idn31891

i wolę już filtrona niż zamienniki z JC (do GL'a kupiłem kiedyś filtr paliwa JC i rozszczelniły mi się 3 po kolei :shock: , trzeci raz juz mi się nie chciało wracać do sklepu i wyrzuciłem to badziewie do kosza ...)