Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

ja pełen uznania jestem dla tych ludzi, ich kondycji, wytrzymałości i zaufania bliźniemu, Ja bym nie dał rady tak w grupie jechać. Cały czas bym miał w głowie, że ktoś coś wywinie i przez niego się poskładam. Jak sam się rozwalę, to przynajmniej wiem, że sam sobie winny jestem, albo brakuje mi umiejętności. Tu jedziesz gdzie jakbyś mocniej wyciągnął język to polizałbyś koło poprzedzającego uczestnika i nagle to koło w ułamku sekundy może być pod tobą i nie masz na nic wpływu. A przede wszystkim osobiście wolę jednak obcowanie bliżej przyrody, móc przystopować jak znajdę ku temu powód, zmienić plany, gdzie wszystko mogę i nic nie muszę.

Jednak obecnie nie mogąc wsiąść na rower, kilkusekundowe obejrzenie większej ilości rowerów było dla mnie wielką radością, nawet włączyłem w tv relację z ostatnich ok 30 minut i z zaciekawieniem oglądałem (choć może oczekując kiedy kto się wygłębi i ilu pociągnie:biglol:)

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radekk wyscigi kolarskie to domena mlodych ludzi, w szczegolnosci teraz gdy ten sport zostal w miare oczyszczony.  A modzi wiadomo nie mysla o konsekwencjach w takim stopniu jak starsi.  

W sumie szosa tez nigdy do mnie nie przemawiala, ale TDF ogladam od wielu lat.  Z perspektywy czasu, TDF i podobne wyscigi sa takimi wspolczesnymi walkami gladiatorow, bo jak pisales wiele osob z checia popatrza jak ktos sie wyglebi... Takze ten widok krwi jakos przyciaga.

Ogladalem tez relacje z Cape epic ktory to wyscig probuje byc TDF dla MTB, i jakos srednio mi sie to ogladalo... Pewnie sposob relacji musi byc doszlifowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja jak widzę czyjąś 'glebę' to przypominają mi się moje własne, więc ten widok bynajmniej mnie nie przyciąga. Co innego jazda na krawędzi typu Tom Pidcock - odcinek, gdzie był głównym bohaterem obejrzałem dwa razy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Knurek1111 napisał(a):

Hmm, ja jak widzę czyjąś 'glebę' to przypominają mi się moje własne, więc ten widok bynajmniej mnie nie przyciąga. Co innego jazda na krawędzi typu Tom Pidcock - odcinek, gdzie był głównym bohaterem obejrzałem dwa razy ;)

Ja tam niedawno jak zaliczyłem zerwany łańcuch i przejechałem po bruku, to wczoraj z wypiekami na twarzy patrzyłem na takie akcje mając na uwadze ich prędkość i jak ktoś poleci to sunie po tym asfalcie sporo dłużej. Normalnie w euforię wpadłem jak te 7 km przed metą była ta większa kraksa i pomyślałem ale tam bym się pozdzierał:mrgreen: ale wiem ja chory jestem:biglol:

 

4 godziny temu, Eryk napisał(a):

@radekk wyscigi kolarskie to domena mlodych ludzi, w szczegolnosci teraz gdy ten sport zostal w miare oczyszczony.  A modzi wiadomo nie mysla o konsekwencjach w takim stopniu jak starsi.  

W sumie szosa tez nigdy do mnie nie przemawiala, ale TDF ogladam od wielu lat.  Z perspektywy czasu, TDF i podobne wyscigi sa takimi wspolczesnymi walkami gladiatorow, bo jak pisales wiele osob z checia popatrza jak ktos sie wyglebi... Takze ten widok krwi jakos przyciaga.

Ogladalem tez relacje z Cape epic ktory to wyscig probuje byc TDF dla MTB, i jakos srednio mi sie to ogladalo... Pewnie sposob relacji musi byc doszlifowany.

 

Dla mnie nie jest to też zbyt atrakcyjne ze względu że większość czasu tam nic się nie dzieje. Ominę 5 minut, czy godzinę można nawet się nie spostrzec, a ja lubię jak coś się dzieje, a takie bardziej monotonne zawody to wole w krótszej formie.

 

Konsekwencje konsekwencjach, to jedno. Też w moim mniemaniu zwycięstwo nie do końca musi odzwierciedlać fakt że ktoś dokonał czegoś większego niż inny zawodnik, kiedy jadąc w grupie jest tyle czynników które mogą zmusić do spowolnienia, uniemożliwienia zyskania pozycji, itp. Dla mnie wczorajszy zwycięzca nie jest wcale lepszy niż 5, 10, czy 15 który dojechał na metę. Oczywiście wiem są jacyś czołowi zawodnicy, ale jakoś w czymś takim mnie to nie interesuje. Prawdę mówiąc za zwycięzcę uważam każdego kto dotarł do końca, nawet w końcówce. Czy nie mówiąc już o takich co zaliczył gdzieś spora glebę i cały poobdzierane postanowił ileś dziesiąt albo i set km jechać dalej i spróbować ukończyć wyścig. Wiec tak jak piszesz takie walki gladiatorów, każdy kto przetrwał to wygrał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Eryk napisał(a):

jak pisales wiele osob z checia popatrza jak ktos sie wyglebi... Takze ten widok krwi jakos przyciaga

Nie wiem, dlaczego zakładasz, że kibicom zależy na nieszczęściu kolarzy. Jak ktoś lubi rozp…kę to idzie na boks czy inne mma. O ile pamiętam, w TdP były niedawno dwa bardzo poważne wypadki (w tym śmiertelny) i nie widzę jakiegoś wielkiego wzrostu zainteresowania rządnych krwi psycholi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupujecie piny do pedałów?

Mam Crankbrothers Stamp1 o ile dobrze pamiętam (na oko mają ~11mm ;)) - próbowałem szukać na allegro, ale ceny jakieś zaporowe (na razie potrzebuję 1szt. ;))

 

 

::edit::

dobra, znalazłem - zamiast szukać po nazwie lub po "piny" w akcesoriach do pedałów postanowiłem zaryzykować "M3x12" w śrubkach :biglol:

https://allegro.pl/oferta/sruba-walcowa-imbusowa-din-912-12-9-m3x12-25-szt-12170552495

 

 

 

Edytowane przez czekker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komorniki pod Poznaniem, teraz. Team Movistar robi rekonesans na trasie i się zatrzymali na kawę. Chyba nikt im nie powiedział, że w PL nie zostawia się tak rowerów, zwłaszcza, jeżeli jutro trzeba się na nich ścigać
Zdjęcia nie moje, pochodzą z FB poznańskiej grupy gravelowej GravelLove Poznań.
 
363442316_6341538262549756_1695187151763808199_n.thumb.jpg.eec0b6f784ab323fa49c3640d9cad211.jpg
364029559_6341538139216435_3456754214753961368_n.thumb.jpg.e5eedeb2db048a37650db7d7cf0520f6.jpg
Koledze zdjęto rowery z dachu na hotelowym zamkniętym parkingu, w Szwecji

#takżeten :sciana:

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Zyzol napisał(a):

Nie wiem, dlaczego zakładasz, że kibicom zależy na nieszczęściu kolarzy. Jak ktoś lubi rozp…kę to idzie na boks czy inne mma. O ile pamiętam, w TdP były niedawno dwa bardzo poważne wypadki (w tym śmiertelny) i nie widzę jakiegoś wielkiego wzrostu zainteresowania rządnych krwi psycholi.

Byc moze masz racje... Ale jak patrzysz na YT to zawsze sa filmiki z kraksy, gdyby ludzie tego nie ogladali to by tego nie dawali.  

Podobnie z rajdami jest... Masa filmikow z kraksami... Masa ludzi to oglada... A co sie dzieje na autostradzie jak jest wypadek z przeciwnej strony... Kazdy musi zwolnic i zobaczyc. Takze to chyba taka ludzkanatura jest, bo za duzo tych psycholi by bylo w spoleczenstwie by to zachowanie w ten sposob wytlumaczyc.

 

Wracajac do wyscigow rowerowych, to jedyny raz co ogladalem pelne transmisje z TDF, to mialo miejsce jak bylem bezrobotny, a tak to ogladam takie krotkie relacje.  BTW fajnie ze Kasia Niewiadoma zdobyla koszulke w grochy i 3 miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2023 o 22:32, Knurek1111 napisał(a):

 

Też jakoś nie połknąłem haczyka ale bardzo spodobał mi się:

 

oglądałem na razie 2 odc całkiem fajnie się ogląda,  nawet zonie się spodobało a nie interesuje się kolarstwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2023 o 13:30, keyman napisał(a):

Napęd 1x12, tył 10-51. Wymiana koronki z przodu z 32 na 36. O ile ogniw dać dłuższy łańcuch niż w fabrycznym? 1, 2 ogniwa?

Film parktoola o doborze długości łańcucha znam ;) Rower: full.

Wpierw dodaj dwa ogniwa (bo inaczej nie da rady) a następnie zwolnij sprzęgło w przerzutce (na 10ce) i zobacz czy ona (przerzutka) napina łańcuch. Jeśli napina to zostaw. Zobacz też jak założysz blat czy na 51ce przerzutka się nie prostuje zbytnio. Generalnie - ja zostawiam tą samą długość więc nie widzę powodu by u Ciebie było inaczej :)

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, obcy17 napisał(a):

Wpierw dodaj dwa ogniwa (bo inaczej nie da rady) a następnie zwolnij sprzęgło w przerzutce (na 10ce) i zobacz czy ona (przerzutka) napina łańcuch. Jeśli napina to zostaw. Zobacz też jak założysz blat czy na 51ce przerzutka się nie prostuje zbytnio. Generalnie - ja zostawiam tą samą długość więc nie widzę powodu by u Ciebie było inaczej :)

 

Dzięki temu co napisałeś wpadłem na pomysł, że muszę porobić zdjęcia stanu fabrycznego dla min/max i zwyczajnie starać się jak najbardziej do tego zbliżyć po zmianach. Thx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie (z grubsza ) +2 na blacie powodować by powinno dokładanie jednego ogniwa. Jest to awykonalne więc nic z tym się nie robi. Teraz mając nominalny blat 34 to stosując 32 muszę o jedno ogniwo skracać a stosując 36 o jedno wydłużać. Z racji awykonalności ja nie robię nic tylko wymieniam blaty. 

Zawsze można też bardziej odsunąć wózek przerzutki od kasety lub/oraz przybliżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, radekk napisał(a):

też jak zmieniałem z 2 lata temu z 34 na 36 nic nie robiłem z łańcuchem i wszystko działa

to jest najlepsza opcja, jak ktoś jeszcze jeździ na kilku łańcuchach (zmienia co 500-1000km) to każdy blat to dodatkowy mnożnik.. robi się niezły bałagan w oznaczaniu tego wszystkiego. Widzę, że generalnie potwierdzacie moje przypuszczenia: 4 zęby = dwa ogniwa, a jak dodam jedno ogniwo to i dla 32 i 36 powinno być na granicy. Dzięki.

AutoEdit: nie da się jednego ogniwa :facepalm:, dwa lub nic - muszę sprawdzić :D

Edytowane przez keyman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, keyman napisał(a):

to jest najlepsza opcja, jak ktoś jeszcze jeździ na kilku łańcuchach (zmienia co 500-1000km) to każdy blat to dodatkowy mnożnik.. robi się niezły bałagan w oznaczaniu tego wszystkiego. Widzę, że generalnie potwierdzacie moje przypuszczenia: 4 zęby = dwa ogniwa, a jak dodam jedno ogniwo to i dla 32 i 36 powinno być na granicy. Dzięki.

AutoEdit: nie da się jednego ogniwa :facepalm:, dwa lub nic - muszę sprawdzić :D

Mysle ze przesadzasz... W napedzie 3x9 lancuch i tylnia przerzutka musza pokonac znacznie wieksze roznice w blatach, i wszystko dziala.  Ja bym sie za bardzo nie przejmowal przy zmianach o ktorych piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2023 o 11:52, kokos napisał(a):

Czy polecacie jakiś konkretny model stojaka serwisowego. Rower ciężki elektryk. Czy taki z Lidla wystarczy czy szukać coś innego ?

Ta głowica w stojaku z Lidla jest dość słaba. Nie wiem, czy da radę z elektrykiem. (no i elektryk elektrykowi nierówny :)Niby podają, że do 30kg, ale traktowałbym to z rezerwą ;)

Na pewno jest dużo lepszy od Chińczyka „no name” , którego miałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten z Juli czy jak tak to się zwie, więc coś pewnie porównywalnego do Lidlojaka. Uważam że za tą cenę daje radę, ale mój rower waży z 11 kg, do czegoś sporo cięższego już chyba bym zastanawiał się nad czymś mocniejszym a przede wszystkim bardziej stabilnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2023 o 00:13, eurojanek napisał(a):

Mam ja sporo rowerów, ale jak Pobułkersem Pro jestem na mieście to często ktoś mnie zaczepia i "że fajny rower i wogóle" XD

20230731_061007.jpg

Ostre kolo czy noga hamujesz?  Jakas ciekawa rama czy taki typowy pobulkers (nie ma w tym nic zlego oczywiscie)? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostre koło zbudowany ze smieci garazowych rama Kettler alurad piasty malliard obrecze araya (Japan) siodło selle italia skórzane korba gipiemme, sztyca campa record, kiera też jakaś campa.. mial byc nie rzucajacy sie w oczy a wyszlo jak wyszlo :P

Edytowane przez eurojanek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...