Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, gourmet napisał:

Po co w niektórych przerzutkach tylnych są montowane kółeczka różnej średnicy? Czy większe jest kółkiem napinającym? Mniejsze jest mniejsze żeby prowadnica była bliżej zębatki?

kolka.png

Nie powiem ze wiem na pewno, ale podejrzewam ze zalezy to od ilosci obslugiwanych biegow?  W systemach do 10 czy 11 koronek byly zawsze mniejsze koleczka ale wraz z pojawieniem sie wielkich koronek i systemow 1x rozmiar koleczek sie powiekszyl... takze zapewne chodzi o to.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co tłumaczyłem manual dot.  nadwymiarowych kółek przerzutki do Sram AXS Red-Force - mniejsze zakrzywienie łańcucha = niższe opory w osprzęcie. Ale nie wiem, czy o 3%, czy o 6%... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, przymar napisał:

Ale też nasuwa się refleksja - kto takie maszyny trzyma w komórce lokatorskiej. Ja trzymam w mieszkaniu, mimo, że metrażu imponującego nie mam a i rowery znacznie tańsze.

A wystarczy założyć najtańszy alarm GSM, za 150zl i przyjdzie chociaż powiadomienie na telefon i można w JAKIKOLWIEK sposób przeciwdziałać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bikeman1 napisał:

Nie wspominam już o jakimś abonamencie ochrony za 40zl / mc i wtedy w ogóle jest luz. 

 a co to takiego? nie słyszałem? do tej pory myślałem że nie ma możliwości ubezpieczneia drogiego roweru od kradzieży , chyba że z domu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, przymar napisał:

Ale też nasuwa się refleksja - kto takie maszyny trzyma w komórce lokatorskiej. Ja trzymam w mieszkaniu, mimo, że metrażu imponującego nie mam a i rowery znacznie tańsze.

Ja trzymam :) Drzwi do komórki są solidne, zmieniłem wkładkę na lepszą. Komórki lokatorskie są tuż przy mieszkaniach więc wątpię aby ktoś bawił się w fizyczne wejście. 

 

Dzisiaj przekonałem się jaką bzdurą jest reklamowanie graveli z zawieszeniem jako prawie substytutów MTB. Wprawdzie zawieszenia nie mam, ale przejechałem się dzisiaj trasą zawodów MTB gravelem i to jest dramat. Nie chodzi o brak zawieszenia bo trasa w miarę równa ale o geometrię, zwrotność, wygodę hamowania itp.

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2021 o 16:49, bikeman1 napisał:

Mówię o podpisaniu z firmą ochroniarską w danym mieście, ochrony piwnicy jako obiektu, u mnie z tym nie robili problemu jak mieszkałem w bloku.

 

 

a myślałem że jest opcja ubezpieczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2021 o 16:49, bikeman1 napisał:

Mówię o podpisaniu z firmą ochroniarską w danym mieście, ochrony piwnicy jako obiektu, u mnie z tym nie robili problemu jak mieszkałem w bloku.

 

 

A co zrobi taka firma? Przyczepi plakietki odstraszające, czy postawi emeryta na warcie? I tak za nic nie odpowiadają. Wszystkie wspólnoty w okolicy mają umowy z firmami ochroniarskimi, bo to teraz standard, a rowery i tak giną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o jakiej ochronie mówicie, ale jak chodzi o firmy z wykupionym pakietem monitoringu z interwencją to nikt nie będzie stał i ich pilnował, tylko ekipa dojeżdża, co w zależności od pakietów trwa zazwyczaj 5-10 minut, chyba że akurat byli w pobliżu. Wiec jak złodziej nastawi się typowo na kradzież rowerów i nie będą one do czegoś przypięte w takiej komórce to zdąży spokojnie go wynieść.

Też inna sprawa zależy gdzie taka komórkę macie, bo jak gdzieś w piwnicy w bloku, to może być problem z łącznością, anteny przecież nie wyciągniemy na zewnątrz bo ją odetną i nie nada sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu blokady, to ja staram się nie używać z powodu, że kilka razy zapomniałam odblokować to było niemiłe. Może to zdarza się tylko jak ktoś jeździ od święta jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.11.2021 o 12:22, BazaN napisał:

Wracając do tematu blokady, to ja staram się nie używać z powodu, że kilka razy zapomniałam odblokować to było niemiłe. Może to zdarza się tylko jak ktoś jeździ od święta jak ja.

Tu nie rozchodzi sie o czestotliwosc jazdy, tylko o klase amortyzatora.

Tansze amorki RST i SUNTOUR na wlaczonej blokadzie sa usztywnione na "beton". To nie jest konieczne, a wrecz niebezpieczne.

Lepsze amortyzatory maja cos w stylu zaworu bezpieczenstwa. Dziala to tak, ze skok jest zablokowany w wystarczajacym stopniu aby amor nie uginal sie podczas pedalowania, a pod troche wiekszym naciskiem czy uderzeniem wynikajacym z nierownosci terenu, tlumik jest w stanie calkowicie odblokowac skok na ten pojedynczy cykl pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Fox 32 Evolution potrafi zaskoczyć, jednak ten system odblokowuje po uderzeniu- no powiedzmy w trakcie.

Ale pewnie to mój problem,że na rowerze zdarza mi się myśleć o wszystkim, tylko nie o kamieniach/korzeniach za zakrętem. ;):upside-down-face_1f643-small:

 

Edytowane przez BazaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...