Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Jurando2006 napisał:

 KM SPORT Nowy Sącz 

Piramowicza 15. 

Może tam mają? 

Dzięki jakiś nowy punkt w Sączu o którym nie wiedziałem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, przymar napisał:

To jest kask do czasówki.

 

raczej taki triatlonowy/aero ale faktycznie wentylacja pewnie słaba i do roweru trekingowe średnio podchodzi

 

7 godzin temu, Slawskip napisał:

Większe znaczenie ma dobre dopasowanie kasku do głowy, niż jego firma, dlatego nie zależnie czy będzie to Lazer, Giro, Rudy Project,  Bell, czy Uvex (pewnie jeszcze to nie wszystkie liczące się firmy), kask należy przymierzyć i mieć pewność że dobrze leży. 

 

jeszcze jest np speciallized/S-works , Miałem  dwa kaski sworks taki troche aero - evade oraz prevail  i oba mi bardzo  podpasowały a jeden pewnie uratował głowę bo popękał przy upadku a głowa cała. Giro mam aero i też lezy jak ulał -tylko brak wentylacji ale to kask TT -na krtókie czasówki,   Rudy Project też miałem i jakościowo to są porównywalne chyba produkty -wszystkie te firmy są godne polecenia. MIPS to koniecznie. Ważne też żeby się podobał no i był  twarzowy - w niektórych kaskach które mi się podoobały jak założyłem wyglądałem komicznie ;)    

 

 a jest jeszcze ostatnio modne POC no i firma KASK

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jaszyn napisał:

jeszcze jest np speciallized/S-works

zamówiłem właśnie dla siebie dokładnie to, jutro ma być u mnie. 

https://www.specialized.com/pl/pl/s-works-prevail-ii-z-angi/p/162027?color=&searchText=60919-1022

 

tu jest ranking jest wysoko oceniany 

https://naszosie.pl/2020/06/09/najbezpieczniejsze-kaski-rowerowe-2020-wg-folksam/?fbclid=IwAR2clUNkFcmRl8cGGq086LmxYFmrlM1RsiuL9Pl9Qz8Bo7_UYjq1HhFukwM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego Giro Artex zamawiałem przez neta teraz i mówię ryzyk fizyk...lezy jak ulał :) no bajka po prostu. Kurcze mój stary kask ma już z 10lat i ten obecny to przepaść jakościowa

 

Pare fotek, facjatę ocenzurowałem :P

 

 

 

 

20200827_215027.jpg

 

20200827_215117.jpg

 

20200826_164339.jpg

Edytowane przez bikeman1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do testów kasków to Virginia Tech cały czas aktualizuje listę (im większy Score tym gorzej)https://www.helmet.beam.vt.edu/bicycle-helmet-ratings.html

W ich testach podoba mi się, że publikują metodologię: https://vtechworks.lib.vt.edu/bitstream/handle/10919/83760/Bicycle STAR Methodology.pdf?sequence=1&isAllowed=y

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RoadRunner napisał:

Co do testów kasków to Virginia Tech cały czas aktualizuje listę (im większy Score tym gorzej)https://www.helmet.beam.vt.edu/bicycle-helmet-ratings.html

5* ma, ma wiec jestem spokojny ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, carfit napisał:

zamówiłem właśnie dla siebie dokładnie to, jutro ma być u mnie. 

 

Powinieneś być zadowlony, ja miałą poprzednią generację albo jeszcze wczesniejszą kilka lat temu.  Bardzo był lekki, super wentylacja dosłownie nie czuło sie go na głowie, nie było wtedy MIPS.  Zakończył żywot przy upadku na szosie uderzyłem głową o krawężnik jesli dobrze pamietam , kask  popękał  -a  głowa cała.  Ja byłem bardzo zadowolony i na upały teraz właśnie się zastanawiam czy nie kupić nowego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teoria. W praktyce natomiast, jeśli wahliwa podkładka zadziała (czyli przy początkowym skręceniu płaszczyzny będą nierównoległe) to po dokręceniu (przewidziane 8Nm) wszystko razem w post mountem wygnie się do punktu równowagi.
Więc wygląda, że prościej byłoby bez tych podkładek bo wtedy wszędzie mamy równoległe płaszczyzny. No chyba, że post mount jest zasadniczo krzywy to wtedy łatwiej zakombinować żeby wszystko jakoś dopasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Knurek1111 napisał:

To teoria. W praktyce natomiast, jeśli wahliwa podkładka zadziała (czyli przy początkowym skręceniu płaszczyzny będą nierównoległe) to po dokręceniu (przewidziane 8Nm) wszystko razem w post mountem wygnie się do punktu równowagi.
Więc wygląda, że prościej byłoby bez tych podkładek bo wtedy wszędzie mamy równoległe płaszczyzny. No chyba, że post mount jest zasadniczo krzywy to wtedy łatwiej zakombinować żeby wszystko jakoś dopasować.

Tego typu podkładka normalnie służy do mocowania elementu, którego płaszczyzna jest odchylona od osi śruby do max około 5 stopni. Faktycznie może to niwelować błędy wykonania materiałów, ale to musiałby być duży babol :)

Jak w rowerze za duże pieniądze potrafią dać różne śruby (imbus + torx) na zaciskach to ja stawiam, że po prosu mieli za długie śruby i chcieli się "zdystansować". Faktycznie utrudnia to regulację bo jest to drugi punkt w którym jest luz. 

Normalnie zacisk reguluje się na wycięciu, które ma trochę poprzecznego luzu:

image.thumb.png.bd0a6188abe3fb9be6c0584ab39480ce.png 

Ja u siebie wywaliłem te ustrojstwa i dałem zwykłą podkładkę + sprężynową.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, jaszyn napisał:

 

Powinieneś być zadowlony, ja miałą poprzednią generację albo jeszcze wczesniejszą kilka lat temu.  Bardzo był lekki, super wentylacja dosłownie nie czuło sie go na głowie, nie było wtedy MIPS.  Zakończył żywot przy upadku na szosie uderzyłem głową o krawężnik jesli dobrze pamietam , kask  popękał  -a  głowa cała.  Ja byłem bardzo zadowolony i na upały teraz właśnie się zastanawiam czy nie kupić nowego. 

właśnie przyszedł, pasuje jak ulał, fajny bajer w postaci ANGI z aplikacją, i powiązanie ze Strava. 

 

IMG_8216.jpg

IMG_8217.PNG

IMG_8218.PNG

  • Super! 2
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, RoadRunner napisał:

Tego typu podkładka normalnie służy do mocowania elementu, którego płaszczyzna jest odchylona od osi śruby do max około 5 stopni. Faktycznie może to niwelować błędy wykonania materiałów, ale to musiałby być duży babol :)

Jak w rowerze za duże pieniądze potrafią dać różne śruby (imbus + torx) na zaciskach to ja stawiam, że po prosu mieli za długie śruby i chcieli się "zdystansować". Faktycznie utrudnia to regulację bo jest to drugi punkt w którym jest luz. 

Normalnie zacisk reguluje się na wycięciu, które ma trochę poprzecznego luzu:

image.thumb.png.bd0a6188abe3fb9be6c0584ab39480ce.png 

Ja u siebie wywaliłem te ustrojstwa i dałem zwykłą podkładkę + sprężynową.

Mam troche rowerow i roznych zestawow tarczowek (Hope, Shimano, Magura i Avid) wszystkie sa mocowane na post mount, i czasami mocowanie jest utrudnione, bo nie wszystkie piasty, hamulce i amortyzatory maja te same odleglosci wzgledem siebie.  Ja na pzyklad mialem problem z mocowaniem Magury na Foxie w polaczenia z piasta Chris King, a z piasta Industry9 wszystko gralo. 

Te podkladki pomagaja gdy mocowanie z zacisnietym hamulcem powoduje ze okladziny dalej szoruja. I trzeba sie bardziej postarac o dobre ustawienie.  Sa jeszcze takie cienkie blaszki ktore naklada sie na tarcze,  a nastepnie wsuwa miedzy okladziny i wtedy zaciska hamulec - one powoduja ze tloczki sie bardziej chowaja w zacisku - ale jesli jeden tloczek jest mniej ruchliwy - to problem z tarciem pozostanie. 

Jesli tarcza jest minimalnie wykrzywiona to wtedy stosuje taka metode ze dokrecam minimalnie dolna srube, tak bym mogl zaciskiem nadal poruszac, i przyluznej gornej srubie krece kolo, jednoczesnie ustawiajac zacisk tak by zniwelowac kontakt tarczy z okladzinami, jak juz ten punkt osiagne, to dokrecam troszke dolna srube, a pozniej gorna, i tak na zmiane az sa dobrze dokrecone.  Najlepiej to robic w stojaku.

Najlatwiejsze w ustawianiu sa hamulce Shimano, tak samo w odpowietrzaniu, hamulce SRAM sa trudne w odpowitrzaniu - poprawnym ustawieniu (sam nie mam ale znajomy mechanik rowerowy z 30 letnim doswiadczeniem mi mowil).  Polecam tez hamulce na olej mineralny a nie DOT.

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

właśnie przyszedł, pasuje jak ulał, fajny bajer w postaci ANGI z aplikacją, i powiązanie ze Strava. 

 

IMG_8216.jpg

IMG_8217.PNG

IMG_8218.PNG

Fajnie ze pasuje... bo to najwazniejesze.  Jesli zalezy CI na tym by kask wygladal nowy to kup sobie pokrowiec na niego, bo widze ze masz sporo odkrytej pianki co bedzie skutkowalo tym ze dosc szybko bedzie wygladal staro (pianka jest bardzo podatna na wgniotki).  Procz tego pokrowiec chroni tez przed promieniowaniem UV... kiedys jak pracowalem w sklepie rowerowym klijent probowal zwrocic kask ktory mu sie stopil bo zostawil go w rozgrzanym aucie, pokrowiec by mu pewnie nie pomogl - ale przestroga jest.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, carfit napisał:

właśnie przyszedł, pasuje jak ulał, fajny bajer w postaci ANGI z aplikacją, i powiązanie ze Strava. 

Dobrego użytkowania ! Oby się nie przydał !

 

Jak kask już masz to teraz okulary jeszcze :) Ja od pół roku mam Oakley Jawbraker. Pierwsze okulary fotochromatyczne na rower i dla mnie rewelacja. Przedtem musiałem wachlować: otwarty teren okulary na nos. Wjazd w ciemny las zdejmowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eryk napisał:

Te podkladki pomagaja gdy mocowanie z zacisnietym hamulcem powoduje ze okladziny dalej szoruja. I trzeba sie bardziej postarac o dobre ustawienie. 

No właśnie mi jakoś dziwnie się z nimi współpracowało. Lekko dokręcałem śruby, ustawiałem zacisk, tak że nic nie szorowało, hamowało też dobrze, potem dociągnąłem śruby a te podkładki powodowały, że zacisk lekko się przesuwał. Dlatego je wywaliłem. W nowym rowerze w ogóle ich nie ma co mnie cieszy :)

Edytowane przez RoadRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, RoadRunner napisał:

:) Ja od pół roku mam Oakley Jawbraker. Pierwsze okulary fotochromatyczne na rower i dla mnie rewelacja. Przedtem musiałem wachlować: otwarty teren okulary na nos. Wjazd w ciemny las zdejmowanie. 

Zawsze Oakleya bardzo lubilem... moje najstarsze to EyeJackets z 2000 roku, mam tez RackingJackets, HalfJackets Hatchett, Fives... Wszystkie sa ze szklami leczniczymi, ktore byly robione w Kaliforni, odkad produkcja przeniosla sie do Polnocnej Karoliny jakosc szkiel leczniczych oraz oferta strasznie zeszly na psy.  Chyba w 2008 przejela ich Luxotica - i to niestety zredukowalo jakosc szkiel. 

 

Ramki Oakleya najlepiej mi pasuja do glowy i zawsze ich polecalem, ale mialem z nimi sporo problemow jak cos trzeba bylo reklamowac...  Kiedys mieli fajne szkla - VR28 ktore sa genialne do jazdy w lesie, bo nie sa ani za ciemne ani za jasne a podkreslaja kontury... teraz maja inna game szkiel - i jak cos to narower zawsze biore skla wpadajace w braz - bo najlepiej podkreslaja krawedzie/kontrast. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RoadRunner napisał:

No właśnie mi jakoś dziwnie się z nimi współpracowało. Lekko dokręcałem śruby, ustawiałem zacisk, tak że nic nie szorowało, hamowało też dobrze, potem dociągnąłem śruby a te podkładki powodowały, że zacisk lekko się przesuwał. Dlatego je wywaliłem. W nowym rowerze w ogóle ich nie ma co mnie cieszy :)

Gdy zakladalem adapter Magury do tarczy 180mm, to tam wlasnie byla jedna podkladka wklesla - tyle ze Magura ma srube z zaokraglonym lebkiem - mialem podobnie jak Ty po ustawieniu i dokreceniu do konca zacisk przesuwal sie, rozwiazaniem bylo dokrecanie po trochu gora-dol.  W mechanicznych Avidach maja wiecej podkladek i one dziala genialnie - nigdy nie mialem z nimi problemu z ustawieniem.  W shimano nie mam tych podkladek - i w nich wszystko gra... zawsze unikalem hamulcow shimano bo bardzo lubilem hamulce Avid, po przejeciu przez Sram, Avid stracil na swojej innowacyjnosci i jakosci.  Teraz jednak hamulce shimano XT i XTR sa bardzo fajne - w szczegolnosci klamki bardzo mi pasuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I po pierwszych testach kasku. Bardzo wygodny, super wentylacja, aplikacja Specialized połączona automatycznie ze Strava, nie jest dokładna, ale to mi wogóle nie przeszkadza, bo ja praktycznie z tego nie korzystam. 

 

IMG_8223.PNG

IMG_8224.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...