Jump to content

Subaru w literaturze

lesniczy007
 Share

Recommended Posts

Książka japońskiego autora Haruki Murakami pod tytułem "Tańcz, tańcz, tańcz" strona 32 cytuję:

"Pozbyłem się poprzedniego samochodu, który sprawiał mi tyle kłopotu, i odkupiłem tanio od znajomego Subaru Leone.

Był to zeszłoroczny model, lecz miał mało na liczniku, radio stereo i klimatyzacje. Po raz pierwszy w życiu jeździłem takim wozem...."

kolejny cytat:

"Była inteligentna i miała bardzo ładne nogi. Jeździliśmy na przejażdżki moim używanym Subaru.

Kiedy przychodziła jej ochota, dzwoniła do mnie i pytała, czy może spędzić ze mna noc."

W reportażu Jacka Hugo- Badera pt. "Biała gorączka" jest wzmianka o Subaru, a nawet poniekąd o SIP-ie. Cytatów teraz nie przytoczę, ale chodziło o to że kiedy przygotowywał się do wyprawy przez Rosję szukał firmy, która udostępni mu samochód (co byłoby jednocześnie dobrą reklamą), wysłał ofertę m.in do Subaru, lecz pozostała bez odpowiedzi :(

Ale dlaczego w tym dziale? :roll:

Guest Morgiana

Siergiej Łukjanienko, "Patrol Zmroku":

"...

- O tu się, Antosza, półlitrówką nie wykręcisz! Zupełnie te japońce pogłupiały, co oni z dieslem zrobili, aż strach patrzeć!

- To nie Japończycy tylko Niemcy.

...- Niemcy? - zdumiał się wujek Kola. - A, no tak, to przecież bmw, a ja przedtem tylko subaru naprawiałem. No, toteż właśnie nic mi nie pasowało... Ale to nic, naprawię..."

:wink:

W reportażu Jacka Hugo- Badera pt. "Biała gorączka" jest wzmianka o Subaru, a nawet poniekąd o SIP-ie.[...]

"Toyota, Nissan, Honda, Hyundai, Suzuki, Subaru, Mitsubishi, KIA, wszystkie azjatyckie marki a także Volvo nawet nie odpowiedziały na moje zaproszenie."

Ten cytat wygrywa w kategorii "Najwięcej marek samochodów w jednym zdaniu" :lol:

Pozdr.

"grupka wiesniaków przejeżdżająca furą po gościńcu" - A. Mickiewicz w "Pan Tadeusz"

"Sąsiad dużo pije i szpanuje WRX-em ze stickerami od STi przed małolatami które łykają jego pedalskie pseudo-głębokie złote myśli" - Sąsiad Paolo Coelho w "Wspomnienia sąsiada Paolo Coelho"