Skocz do zawartości

Felgi 18"


mrowa

Rekomendowane odpowiedzi

W swoim WRX mam oponę 215/40/18 i wszystko jest ok. Tylko trochę wąska się wydaje(Yokohama Parada).

 

jeżdżę na identycznych (w 2,0 N/A)

 

18 chyba tylko ladniej wyglada

Ładniej wygląda i dla mnie lepiej się jeździ.

... chyba po niemieckich autostradach a nie polskich wertepach i koleinach

 

największy hardcore w moim życiu, to 205/40/17 i gwintowane zawieszenie (parę lat temu). w tej chwili wydaje mi się przy 215/40/18, że jest całkiem komfortowo :mrgreen:

 

Tylko trochę wąska się wydaje(Yokohama Parada).

 

proszę was tylko nie dotykajcie tego g. Tak słabej opony to już dawno nie miałem. Nie warta funta kłaków

 

ja nie narzekam

 

Podpinam się pod temat ciśnienia. Założyłem letnie dziś ( w ten piękny słoneczny dzień :? ). 215/40 R18 i jestem załamany wyglądem przednich kół :cry: Zacząłem z ciśnieniem 2.5 przód i 2.3 tył, więc przód wyglądał jakby nie było powietrza, o wiele większa powierzchnia przylegania. Następna próba 2.7 przód i 2.1 tył ale wiadomo, że nie chodzi tu o wygląd tylko bezpieczeństwo. Wykonałem telefon do znajomego, który jeździ bug-iem STI 225/40 R18 i odpowiedź była szybka i prosta 2.3 przód i 2.2 tył ( i dokładnie tak podaje Subaru, ale przy oponach 215/45 R17 ). Wytłumaczył mi, że podczas jazdy ciśnienie wzrasta i to bardziej na przedniej osi itd. itd.

Zrobiłem 2.3 i 2.2, następnie znalazłem tabele ciśnień i już sam nie wiem, bo wartości są różne od zaleceń Subaru. Aczkolwiek skłaniam się do 2.3 i 1.9.

 

http://www.opony.com.pl/narzedzia/tabel ... w-oponach/

http://www.oponykozak.pl/tabela-cisnien

 

 

 

[ ]

 

-- 27 mar 2011, o 12:55 --

 

Zapodałem 2.3 i 1.9, teraz wszystkie opony mają podobną powierzchnię styku.

 

po kilku różnych próbach mam teraz 3,0/2,8 i wreszcie jestem zadowolony 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

po kilku różnych próbach mam teraz 3,0/2,8 i wreszcie jestem zadowolony 8)

 

Strasznie wysokie ciśnienie, ja mam teraz po 2,4 i póki jest jeszcze chłodno cały czas mam tak że tył potrafi na winklu zatańczyć sam albo przy delikatnym hamowaniu.

 

Swoją drogą jestem ciekawy jakie jest ciśnienie jak trochę pojeździsz i opony się nagrzeją. Sprawdzałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po kilku różnych próbach mam teraz 3,0/2,8 i wreszcie jestem zadowolony 8)

 

Strasznie wysokie ciśnienie, ja mam teraz po 2,4 i póki jest jeszcze chłodno cały czas mam tak że tył potrafi na winklu zatańczyć sam albo przy delikatnym hamowaniu.

 

Swoją drogą jestem ciekawy jakie jest ciśnienie jak trochę pojeździsz i opony się nagrzeją. Sprawdzałeś?

 

nie, nie sprawdzałem. a może te wartości daje zawyżona skala mojego kompresora :mrgreen: ? bo co podjadę na jakąś stację, to inny wynik wychodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...