Jump to content

Brak oświetlenia zegarów i konsoli w Gt My99 - pomocy

Luqu
 Share

Recommended Posts

Od poczatku posiadania mojego Gt-ka nie działa mi podświetlenie zegarów i konsoli środkowej. Na poczatku mi to nie przeszkadzało wiadomo inne sprawy pochłaniały uwagę :wink: ale teraz chciałbym to w końcu naparawic.

Pare pytań:

-Gdzie jest bezpiecznik od podświetlenia wnętrza ? to ten sam co świateł mijania ?

-Jak dobrac sie do żarówek ? czy to straszna demolka ?

- Moze jest jakis inny patent zeby wykryć przyczynę czemu tonę w mroku :wink:

Bezpiecznik znajduje się za tym mikro-schowkiem poniżej kierownicy na lewo. Po jego wyjęciu powinieneś mieć na odwrocie rozpiskę bezpieczników (bezpieczni 'illumi' jest od zegarów i konsoli).

To że poprzepalały się wszystkie żaróweczki jest możliwe, ale ja w to nie wierzę :wink:

Ewentualne dobranie się do tych żaróweczek nie jest specjalnie skomplikowane, aczkolwiek wymaga podstawowych umiejętności posługiwania się śrubokrętem

• 2 weeks later...

zeby nie tworzyc nowego tematu, zapytam sie tu: ludziska, gdzie kupujecie zaroweczki do oswiecenia przyciskow i konsoli w klasyku?

chodzi mi o zaroweczki (sa dwoch rozmiarow - zupelnie maluczkie z wasikami, i takie ciut wieksze bez wasikow), przyozdobione zielonymi gumkami/kapturkami :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

probowalem sciagnac te gumki (uprzednio umieszczajac przepalone lamki w cieplej wodzie z mydlem), ale sie porwaly - od starosci przykleily sie do zaroweczek na stale :?

znalazlem tylko biale lampki... bylem nawet w tutejszym ASO i niestety nie maja takich zielonych zaroweczek... gdzie kupic? szukalem na allegro, ale bezskutecznie :roll:

eddie_gt4, z braku kondomków zielonych zapodałem zwykłe białe bez kondomka, jasniej swieci ale to juz nie to co kiedyś :|

eddie_gt4, z braku kondomków zielonych zapodałem zwykłe białe bez kondomka, jasniej swieci ale to juz nie to co kiedyś :|

i to chodzi :idea:

ja KCEM ( :mrgreen: ), aby bylo ZIELONO :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

pomalowalem biale zaroweczki na zielono jakas farba, ktora znalazlem w domu (w szufladzke, gdzie syn trzyma olowki etc. :lol: ), zobaczymy, jak to bedzie... akurat dzis skladam wszystko

p.s. lampki schna na kaloryferze :P:mrgreen:

a czy Wam tez zegary swieca jakby chcialy a nie mogly?

jeszcze w zdzyn aucie nie widzalem by podswietlenie bylo takie slabiutkie.

normalne to czy kolejny urok mojego obdarciucha? :oops:

eddie_gt4, można kupić w sklepie elektronicznym powinni mieć też zielone. W moim sklepie akurat się skończyły, więc pomalowałem zwykłe zielonym lakierem (notabene tym, który został mi z malowania błotników :P ) wyszło tak, że zamiast świecić na zielono to tam, gdzie było za cienko lakieru przezierało białe światło, a tam gdzie za grubo wcale nie świeciło :lol:

-- 31 mar 2011, o 18:12 --

a czy Wam tez zegary swieca jakby chcialy a nie mogly?

Tak, norma

eddie_gt4, można kupić w sklepie elektronicznym powinni mieć też zielone (...)

tylko gdzie znalezc taki sklep :)

szukalem i na Litwie, i w Rosji - i nic z tego, sa dostepne tylko zwykle biale zaroweczki...

(...) pomalowałem zwykłe zielonym lakierem (notabene tym, który został mi z malowania błotników :P ) wyszło tak, że zamiast świecić na zielono to tam, gdzie było za cienko lakieru przezierało białe światło, a tam gdzie za grubo wcale nie świeciło :lol: (...)

u mnie wyszlo podobnie :lol:

no ale swieci w jakims tam oddieciu zielonego zza panelu nawiewow, wiec jest spoko 8) :mrgreen:

Od poczatku posiadania mojego Gt-ka nie działa mi podświetlenie zegarów i konsoli środkowej. Na poczatku mi to nie przeszkadzało wiadomo inne sprawy pochłaniały uwagę :wink: ale teraz chciałbym to w końcu naparawic.

Pare pytań:

-Gdzie jest bezpiecznik od podświetlenia wnętrza ? to ten sam co świateł mijania ?

-Jak dobrac sie do żarówek ? czy to straszna demolka ?

- Moze jest jakis inny patent zeby wykryć przyczynę czemu tonę w mroku :wink:

Nie prykando Luqu 8) W niedzielaka rozręcimy Ci silnik i sprawdzimy co w zegarach piszczy. Przyniosę elektogadżety co by sprawdzić gdzie co bangla.

Ja też muszę powymienić sobie żarówiznę w paru miejscach. Już rozebrałem przycisk od awaryjnych i chyba najprościej będzie kupić nowy przycisk :P:P:P