Jump to content

przesiadka z TD04 na VF23

buras
 Share

Recommended Posts

witam

mam pytanko jakie problem mogę napotkać przy wymianie td04 na vf 23 .pacjent to gt99. chodzi o to czy będę musiał przerabiać down pipe

(mam obecnie h&S 3calena 2,5) i inne pierdoły

Zasadniczo w Imprezie wiekszosc turbo ma takie same flansze z wyjatkiem twin-scrolla - vf36/37/42/49 (czy czegos tam jeszcze moze)

W starszych autach turbo byly top-entry, a nowsze sa front-entry - ale to nie ma wiekszego znaczenia z dwoch powodow, moim zdaniem.

Zakladanie starych dosc turbo do nowszego auta jest bez sensu raczej, ale nawet jesli, to jest zawsze opcja konwersji.

W druga strone zaden problem tym bardziej, bo zawsze mozna dolozyc silikonowe kolanko :)

Samo turbo daje rade - Mati na tym w evokillerze chyba zrobil ok. 320KM o ile mnie pamiec nie myli. Nie pamietam ile momentu, ale mozna forum przegrzebac.

Turbo moze nie najnowsze tez i kwestia ceny - za wiecej niz 1100-1200zl chyba bym nie kupowal, bo za niewiele wiecej mozna kupic vf35 o bardzo fajnym spool-up'ie i troche nowsza jednak.

Ale na pewno moc zalozona wykreci, Chociaz w spoolu bedzie troche wolniejsza niz np. vf35, czy chyba nawet vf28/29, ktore maja troche mniejsza czesc goraca i szybciej sie rozkrecaja.

Ale nie bedzie to chyba duza roznica.

Przynajmiej tak to wyglada w teorii, z lektur - chcesz praktyki - zarzuc temat np. PKocialowi :)

• Upvote 1