Jump to content

pedał sprzęgła

ferster

Recommended Posts

Posiadam od niedawna forka MY08(stary model), postanowiłem nieco podregulować sprzęgło ( pod upodobania żony). Podczas oględzin dostrzegłem, we wnętrzu śruby ograniczającej skok pedału sprzęgła, czujnik z podłączonymi kabelkami :shock: . Czy ktoś może mi powiedzieć co to takiego i do czego służy? W moim poprzednim foresterze tego nie było.

Posiadam od niedawna forka MY08(stary model), postanowiłem nieco podregulować sprzęgło ( pod upodobania żony). Podczas oględzin dostrzegłem, we wnętrzu śruby ograniczającej skok pedału sprzęgła, czujnik z podłączonymi kabelkami :shock: . Czy ktoś może mi powiedzieć co to takiego i do czego służy? W moim poprzednim foresterze tego nie było.

jest to czujnik położenia pedału sprzegła, wykorzystywany m.in. do rozłaczania tempomatu :D

A to tam jest sprzęgło na linkę że można cokolwiek regulować?

nie tam jest hydrauliczne , ale można skok regulować przy pedale

carfit a do czego jest jeszcze ten czujnik ? W imprezie tez mam, a nie mam tempomatu :?: jak go rozłączałem to niby się nic nie działo ale po coś jest :?:

czujnik sprzegła służy generalnie do wielu rzeczy w różnych autach, np. do rozrusznika jak w US, w dieslach do ograniczenia obr. , oraz do ECU aby przy zimnym starcie wiedział że jest dodatkowe obciązenie wału korb gdy sprzegło jest nie wciśniete , i wtedy zwiększa obr. czy zmienia mieszankę, i myśle że w GT własnie do tego jest, jeśli nie musisz wciskac do zapalenia silnika

• 4 years later...

Odgrzewam kotleta :unsure:

Czy czujnik położenia pedału sprzęgła w Forku ma wpływ na szarpanie podczas odpuszczenia gazu i jazdy na biegu? Później podczas dodawania gazu znów jest poszarpywanie. Jednym słowem, płynnie nie jest :wacko:

Gdzieś wyczytałem, że to może być przyczyna, problem w tym, że to dotyczyło innej marki. Jak jest w Subaru, ktoś wie?

Edited by azamat

• 1 year later...

Chciałbym sprawdzić czujnik sprzęgła, bo to mój nowy podejrzany, ale w EcuExplorerze nie ma takiej opcji.

Czy FreeSsm lub Romraider ma funkcję sprawdzenia tego czujnika?