Skocz do zawartości

Filmy


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie z kolei ciekawi, od kiedy dwukrotna utrata prawa jazdy stanowi o byciu dobrym kierowcą ? I co TVN Turbo zyskuje, wspominając o tym w programie ? Otwarte gęby małolatów ? Teraz już wiem, co miał w bańce Karol, jeżdżąc WRXem po Wałbrzychu. Brawo autorzy programu !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devlin, nie zauwazylem, zeby STI byla miedzynarodowa spolka. Nie zauwazylem tez zeby byla tak popularna jak bbs, ibm, czy lsd.. Nie zauwazylem rowniez zeby ktos mowil "dżi ti" "ej for" czy "wi tek". Nie zauwazylem tez zeby pan w programie mowil "subru". Mowienie "es-ti-aj" to wiocha i sloma z butow. Tak samo jak "tjuuuuning"... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

devlin, nie zauwazylem, zeby STI byla miedzynarodowa spolka. Nie zauwazylem tez zeby byla tak popularna jak bbs, ibm, czy lsd.. Nie zauwazylem rowniez zeby ktos mowil "dżi ti" "ej for" czy "wi tek". Nie zauwazylem tez zeby pan w programie mowil "subru". Mowienie "es-ti-aj" to wiocha i sloma z butow. Tak samo jak "tjuuuuning"... :cool:

 

Moim zdaniem mówienie "estiaj" nie jest próbą silenia sie na anglojęzyczne nazwy tylko zwrotem slangowym - tak jak: Buma, Merc, Misio itp. To dlatego mówi się, że ktoś przyjechał "estiajem" a nie, że przyjechał swoim"estiaj".

 

Poza tym dwa razy bym sie zastanowił zanim wygłosiłbym kategoryczne stwierdzenia typu: to wiocha i słoma z butów. Myślę, że gdyby przeanalizować język jakiego używasz na codzień znalazloby się kilka anglizmów albo innych -izmów.

Hold your horses więc... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowienie "es-ti-aj" to wiocha i sloma z butow. Tak samo jak "tjuuuuning"...

 

Od tej pory, żeby być światowcem, mam mówić "chrysler", "chewrolet" i "renault", zamiast "krajzler", "szewrolet" i "reno"?

 

Trudno, jak mus, to mus...

 

 

:mrgreen:

 

PS. No i oczywiście "ce-i-a", zamiast wstydliwo-szpanerskiego "si-aj-ej" :cool: - TEŻ wszyscy będą wiedzieć o co chodzi, zwłaszcza ci z branży... :wink:

PPS. Miewam niejasne odczucie, że prawdziwa słoma z butów to wyłazi wtedy, gdy ktoś uznaje "wsiowość" za epitet... :roll:

 

* * * *

Naprawdę już nie mamy się o co sprzeczać...? :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiS, nie przeczytales albo nie zrozumiales tego co napisalem w poprzednim poscie.

 

 

* * * *

ps. Propnuje zebyscie mi po prostu przyznali racje i po sprawie. :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WiS, nie przeczytales albo nie zrozumiales

 

Że niby rozstrzygającym ma być kryterium popularności danego skrótu/wyrazu? Czyli "aj-bi-em" dobrze, ale "es-ti-aj" źle?

 

O to Ci chodzi?

 

Jeśli tak, to bez sensu, bo popularność jest względna... W moim środowisku zawodowym namiętnie operuje się angielskimi skrótami i wszyscy wymawiają je "z angielska"... a zapewniam Cię, że 99.9% populacji skrótów tych nie zna. I co, wszyscyśmy som wieśmaki...? :shock:

 

Jeśli nadal nie rozumiem, w czym rzecz, przepraszam pokornie jasnego pana - widać, przekaz cuś za trudny i poziomem do prostego chłopa niedostosowany... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypadek z rajdu 'Raliul Brasovului 2007', March 2-3, 2007. czy kierowca rajdowki nie ma obowiazku udzielenia pomocy poszkodowanym w wypadku, bo troche sie zdziwilem :neutral:

 

A pamiętasz jak Kuzaj wpadł w kibiców (dziennikarzy) na Rajdzie Wisły 01 bodajże ? Też się nie zatrzymał, tylko pognał na metę, żeby wezwać pomoc.

 

Chłodna ale sensowna kalkulacja. Coś jak "czołówka" autobusem, o której było w innym wątku.

 

Inną sprawą jest miejsce gdzie stali kibice. Wychodzi na to, że w każdym pokoleniu widzów najwyraźniej jest odliczona ilość "do odstrzału", którzy ustawiają się tak, żeby kierowca nie mógł spudłować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nie widzialem takiego gniota, ilosc bledow popelnionych przy realizacji zaskakuje - czy Ci ludzie, ktorzy to robili mieli kiedykolwiek wczesniej w rekach kamere albo uczestniczyli przy realizacji czegos, co weszlo na antene, poza reklama Prusakolepu? Przykladowo - dlaczego nie pokazano czystego samochodu na poczatku? Jestem naprawde zaskoczony poziomem - absolutna amatorszczyzna.

 

 

e tam, czepiasz się :twisted: :wink:

Mnie najbardziej rozwalają "ujęcia a la Top Gear" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...