Skocz do zawartości

Filmy


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Trochę strach jeździć czymś takim...

Wbrew pozorom to każde nowoczesne auto stanowi problem dla służb bo przy okazji wypadku musisz uważać gdzie dajesz nożyce bo możesz trafić na ładunek z airbaga czy napinaczy bo są w słupkach czy przy dachu. To samo, że nie zawsze airbag wypali. Niby są osłony na poduchy ale na kurtyny juz nie ma i jest ryzyko że poducha wypali podczas pracy.

No i umiejscowienie akumulatorów

Przód, tył pod kanapą czy jak w busach pod fotelem kierowcy. Na wszystko trzeba uważać.

 

Volvo też teraz ma jakieś wzmacniane słupki(stal hartowana)  z którymi standardowe nożyce mają czasem problem.

Dobrze, że firmy z branży gonią za producentami aut produkując sprzęt na miarę obecnej motoryzacji.

 

Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie w aucie karty ratowniczej. Wtedy można bardzo skrócić czas akcji bo w niej zawarte są wszystkie informacje o newralgicznych miejscach w aucie bo niestety Polska straż nir posiada takich bajerów jak np Niemcy gdzie dowódca ma tableta z kartami wszystkich aut do których zostały takie karty ratownicze stworzone.

 

A tak zachowuje się akumulator palącej hybrydy

https://video-ams4-1.xx.fbcdn.net/v/t42.1790-2/19209491_579981589057472_1481161927777320960_n.mp4?_nc_cat=105&efg=eyJybHIiOjQ5MywicmxhIjo1MTIsInZlbmNvZGVfdGFnIjoic3ZlX3NkIn0%3D&_nc_ht=video-ams4-1.xx&oh=15a7d5795dc6c067ccc6d87f2744136b&oe=5CFC6BD7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, niebieskiultras napisał:

Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie w aucie karty ratowniczej.

Rozumiem, ze do umieszczenia za osłona przeciwsłoneczna? Naprawdę podczas wypadku one nie wylatują?

7 godzin temu, niebieskiultras napisał:

ale na kurtyny juz nie ma 

O tym nie pomyślałem. Kurczę to trochę zabawy macie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

Rozumiem, ze do umieszczenia za osłona przeciwsłoneczna? Naprawdę podczas wypadku one nie wylatują?

 

Tak do umieszczenia za osłoną.

 

Nie wypadają a nawet jak wypadną to sa w kabinie więc można je zlokalizować.

 

Kolejna sprawa to fakt że  w wielu autach daszki przeciwsłoneczne mają kieszonki w które mozna włożyć bilet parkingowy lub inne tego typu rzeczy.

 

1 godzinę temu, Czarne_Koronkowe napisał:

O tym nie pomyślałem. Kurczę to trochę zabawy macie 

 

Dlatego podstawą jest szkolić się, więc na wszystkie możliwe ćwiczenia lub szkolenia wysyłam chłopaków z jednostki i wraz z nimi ćwiczymy różne założenia.

 

W zeszłym roku na terenie EXPO Silesia ćwiczylismy gaszenie pożarów wewnętrznych. Zwieńczeniem było podpalenie budynku kolpolter który tam się znajduje i ewakuacja pozorantów.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę wszystko to,  co się zna z innych nagrań, tym bardziej biorąc pod uwagę ze goni go helikopter... nie sądziłem, ze komukolwiek się uda na freeway’u po prostu uciec :-)

 

https://youtu.be/2LPn_wMf44Y

Biorąc pod uwagę wszystko to,  co się zna z innych nagrań, tym bardziej biorąc pod uwagę ze goni go helikopter... nie sądziłem, ze komukolwiek się uda na freeway’u po prostu uciec :-)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Than_Junior napisał:

Biorąc pod uwagę wszystko to,  co się zna z innych nagrań, tym bardziej biorąc pod uwagę ze goni go helikopter... nie sądziłem, ze komukolwiek się uda na freeway’u po prostu uciec :-)

 

Niezły kozak :evil2:

Ciekaw jestem jak by sobie poradził na dwupasmowej, wiecznie zatłoczonej A4 np. koło Wrocławia?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2019 o 11:35, Than_Junior napisał:

nie sądziłem, ze komukolwiek się uda na freeway’u po prostu uciec

 

 Nie ma co się dziwić...Challenger- Znikający punkt ;)

Jakiś Kowalski pewnie 

Edytowane przez Adi
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, markos007 napisał:

OBK H6 u Zachara

 

 

Miałem to 1h po publikacja tu wrzucić, a już wisiało forum;)

Zachar niby 0,00 wydmuchał, ale potem ręką mu chodziła, że gimbal nie dawał rady tego naprostować.

Fajnie, że po stolicy latali, w tym po "moim" skrócie.

Ogólnie fajnie, miło- ale jakiejś kropki nad I brakuje w prezentacji samochodu.

Edytowane przez Dymian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2019 o 15:27, Michał W. napisał:

Coś dla fanów XV pierwszej generacji i off-road. ;)

 

 

Najwieksza wada XVki w kwestii offroadu: zwis przedni. Wiec przygotujmy ją do jazdy w terenie... montując orurowanie jeszcze bardziej pogarszające kąt natarcia ... :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.06.2019 o 10:24, bvb napisał:

Tylko nie spodziewajcie się za dużo akcji w japońskim pościgu :biglol:

Lekko off-topowo: Polecam w takim razie "Seibu Kiesatsu" (z jap.: 西部警察 ), znane niekiedy jako "Tokyo Police" lub "Western Police". Serial policyjny z drogową jatka, której nie powstydziliby się Blues Brothers. Serial sponsorowany był przez Nissana i w każdym odcinku kasowano kilka- kilkanaście nowych wówczas aut takich jak Cedric, Gloria, Bluebird, Cima, Skyline, Fairlady. Główni bohaterowie mieli mocno stuningowane maszyny: S130Z z drzwiami typy gullwing, trzy Skyline R31 GTS-T i przeprawowego Patrola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
16 minut temu, Than_Junior napisał:

Fakt, że na takich debili jest popyt (60k wyświetleń, 20min totalnych nonsensów)... Trochę mnie przeraża. Może faktycznie czas na jakąś zagładę ludzkości...?

 

Ambitne programy czy rozrywka rozrywka wymagają wysiłku intelektualnego więc popyt dość ograniczony obecnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...