Skocz do zawartości

Wolny wydech w WRX MY02


ALEX

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam od 2 dni zrobiony cat-back z kwasówki. Wykonanie naprawdę robi wrażenie!!!Najprawdopodobniej w piątek będę wiedział jaki przyrost daje wymiana cat-back'a w moim WRXie. Według moich subiektywnych odczuć auto jeździ lepiej. Ze wskaźników wynika, że turbina zaczyna pracować wczesniej, a EGT jest niższe o ok.50 stopni!!Ciśnienie max jest w normie. Mam log'a z zapisem przed modem, a w piątek planuję testy i porównam osiągnięte wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...
do czego ta tulejka?

 

wkreca sie ja w miejsce drugiej sondy lambda, a dopiero w ta tulejke wkrecasz sonde.Przy uwolnieniu wydechu jest to niezbedne inaczej bedzie palil sie check(duzo wiekszy przeplyw spalin) Dotyczy tylko samchodow z OBD II(dwie sondy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie kumam co ma przepływ spalin do zawartości O2. Raczej chodzi chyba o to że wtedy sonda jest pzoa głównym strumieniem spalin czy coś...

 

Ona dokladnie jest poza glownym strumieniem spalin a nie jest "zanurzona" w spalinach przez co jej odczyt jest oszukiwany.Podobnie jest w niektorych(!) GT gdzie trzeba oszukiwac sonde przy uwolnieniu wydechu bo sonda przy pewnych obrotach po prostu staje w miejscu(widac na oscyloskopie i voltomierzu) i wtedy najlepiej zalozyc sonde np. z Audi 200(2,2 turbo) ktora jest przystosowana do pracy bez katalizatora(otworki w sondzie sa tak skonstruowane ze zatrzymuja na dluzej spaliny w samej sondzie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 3 calowy downpipe podejdzie pod 2,5 calowa reszte wydechu?Niby rozne srednice, ale w sumie wielkosc flansz taka sama, wiec raczej powinno pasowac (tak mi sie przynajmniej wydaje).Chyba zdecyduje sie na taki zestaw: sekcja srodkowa Devil, tlumik koncowy juz jakis mam i wlasnie szukam downpipe'a.Wczesniej pisalem, ze mam mozliwosc kupienia wydechu w USA i tak wlasnie chcialbym zrobic z downpipem, tyle ze tam wszystko jest 3 calowe, stad moje pytanie.Z gory dzieki za pomoc.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy 3 calowy downpipe podejdzie pod 2,5 calowa reszte wydechu?Niby rozne srednice, ale w sumie wielkosc flansz taka sama, wiec raczej powinno pasowac (tak mi sie przynajmniej wydaje).Chyba zdecyduje sie na taki zestaw: sekcja srodkowa Devil, tlumik koncowy juz jakis mam i wlasnie szukam downpipe'a.Wczesniej pisalem, ze mam mozliwosc kupienia wydechu w USA i tak wlasnie chcialbym zrobic z downpipem, tyle ze tam wszystko jest 3 calowe, stad moje pytanie.Z gory dzieki za pomoc.Pozdr.

 

Musialbym zobaczyc zdjecia, ale raczej nie bedzie pasowac.

Poza tym musisz cos zrobic z cat-pipem, czy chcesz zostawic seryjnego cata?

Niezly misz-masz :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No troche skomplikowane to co napisalem.Jednak teraz pojawila sie kolejna opcja: Po dlugich negocjacjach najprawdopodobniej bede robil caly wydech w Olsztynie, firmie ktora robila mi juz tlumik koncowy.Facet zna sie na rzeczy , duzo osob mi go polecalo, poza tym ma doswiadczenie w Subaru.Teraz pozostaje mi tylko czekac do 10 stycznia, bo dopiero wtedy moga zaczac robic mi wydech.W kazdym razie dzieki za pomoc i odpowiadanie na moje czasami dziwne pytania.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie pasowac, pod warunkiem ze ma plaska flansze. Ja mam przykrecona 3" downpipe do seryjnego midpipe i dziala OK.

Wiekszosc downpipe eliminuje od razu oba katalizatory, chociaz mozna kupic wersje krotka, ktora pozwala na uzycie katalizator hiflow albo jego eliminacje.

Napisz o jaki model DP konkretnie chodzi to bedzie mozna cos wiecej napisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...