Skocz do zawartości

Przeraźliwy odgłos silnika


Giechu

Rekomendowane odpowiedzi

Nie udzalo ci sie nic zlokalizowac listewka?

Jesli wylacza sie i powraca nie bardzo wiadomo kiedy, to moze byc cos urwanego i sie przemieszcza. Po 1000km na panewce juz by wybuchlo urwanym korbowodem. Osluchaj silnik listewke bez tego odglosyu to bedzie ci latwiej znalezc i zlokalizowac roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bendix by tak halasowal jesli bys mial powybijane zeby na masie, ale moze faktycnie kotwica nie ma powrotnej sprezyny i wraca tylko ze wzgledu na ksztalt zeba ktory ja wybija. Jesli uruchomisz z rozpedu a nie rozrusznikiem to pewnie w takim wypadu stukanie sie nie wylaczy. Jesli to tluchajac live napewno rozpoznasz bo zrodlo halasu nie jest zamkniete w bloku silnika i slychac go ptawie jednakowo w powietrzu jak w listewce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś spotkałem się z takim dźwiękiem, ale występował zaraz po odpaleniu silnika i po kilku, kilkunastu, kilkudziesięciu sekundach nikł.

Niezbyt zależny od obrotów.

Napinacz paska rozrządu nie domagał.

 

Pozdrawiam,

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po krótkiej naradzie z moim nadwornym silnikowcem wyszedł jeszcze sworzeń i (tfu na psa urok) ułupany tłok pomiędzy pierścieniami :/ Giechu weź tego kija i słuchaj bo niedługo przerobimy wszystkie podzespoły, Ty dostaniesz nerwicy a na koniec okaże się, że to jakaś pierdołka w stylu poluzowanej osłony, czego Ci oczywiście wszycy tu życzymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsłuchałem go tą listewką... ewidentnie łupie spod osłony rozrządu :roll: W bloku panuje jako taka cisza.

Jak się wszystko wyjaśni napiszę co i jak

 

to nie ryzykuj tylko szybko ściagaj osłonę rozrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie ryzykuj tylko szybko ściagaj osłonę rozrz.

 

 

Ja też zacząłbym od rozrządu, już pisałem o tym na forum miałem podobnie w innym aucie, przestawił się rozrząd o dwa ząbki. Dźwięk podobny tylko, że u mnie występował cały czas niezależnie od temperatury. Ja nie ryzykowałbym jazdy z czymś takim . . .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem dziś obudowę rozrządu i zlokalizowałem chwasta Tak jak pisał jako -napinacz. Teraz pytanie. Do regularnej wymiany rozrządu pozostało 20k czy wymieniać od razu całość czy sam napinacz?

wymienisz tylko napinacz, to zaraz się odezwie kolenia rolka albo pasek, nie warto kombinować ...

wymień całość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...