Jump to content

Przeraźliwy odgłos silnika

Giechu
 Share

Recommended Posts

Witam!

Mam dziwny problem. Parę dni temu pojawił się w silniku paskudny dźwięk, który zdaje się mówić że zaraz silnik powie "p.. nie robie" straszne walenie słychać jakby panewek, ale nie do końca. Po chwili jazdy dźwięk znika zupełnie. Raczej nie słychać go ciszej-głośniej, tylko albo jest albo go nie ma. Występuje też do ok. 2500obr raczej na zimnym silniku.

Osłony wydechu to raczej nie są.

Byłem dziś u mechanika aby na słuch potwierdził/ wykluczył panewki. Podjeżdżam- dźwięk jest. Gaszę silnik, wracam z mechanikiem, odpalam i...cisza :shock: wystudziłem silnik, odpalam znowu i dalej pracuje jak nowy.

Jakieś pomysły?

Zbyt malo danych na pomysl.

Jak sie pojawi to probuj "sluchac przez listewke" to dziala jak stetoskop z polaryzacja i pomaga zlokalizowac dziada co sie tlucze.

Ciężko o więcej danych hmm... spalanie w normie, osiągi w normie, nie spala oleju i zrobiłem z tym blisko 1000km. Jak się pojawi znów to go nagram.

Jak się słucha przez listewkę? Przykłada się listewkę do bloku i do ucha? Drewnianą listewke?

Przykłada się listewkę do bloku i do ucha? Drewnianą listewke?

z tym ze koniec przy uchu trzeba "zatkac" kciukiem jak butelke abu nie poranic sobie ucha i przykladac liztewke w chore miejsca pod roznymi katami a reszta to kwestia wyobrazni i dedukcji.

• Upvote 1

Giechu

panewki mają bardzo charakterystyczny dźwięk, właściwie jak raz je usłyszysz to będziesz kojarzył ten dźwięk zawsze, pewnie mogą być wyjątki, ale mimo wszystko jest to specyficzne :|

Tutaj masz coś:

postraj sie sobie wyobrazic jak wielki jest "mlotek" ktory tak tlucze, a najlepiej nagraj , moze ktos zna ta piosenke.

Giechu, a normalnie auto jedzie jak pojawia się ten dźwięk?

Trochę słabe to nagranie ale brzmi to tak jakby silnik nie pracował na wszystkich cylindrach.

Tak to brzmi :arrow:

Ale masz jeszcze jakieś drugie auto? :shock:

:wink:

Sorki Giechu, ale brzmi to dość okrutnie... :|

Hardokorowo, nie? :twisted:

Tak jak wyżej pisałem zrobiłem z tym niemal 1000km i dalej jeździ.

Łudzę się, że to wbrew pozorom nic poważnego :P

No to jeśli jedzie ok to coś z tłokiem się dzieje :? Na mocno rozgrzanym silniku też to jest?

Miałeś wcześniej piston slap?

Łudzę się, że to wbrew pozorom nic poważnego :P

Teoretycznie jest to możliwe, ale tak ogólnie to padłem... :mrgreen:

Pablo

czy piston slap może być aż tak głośny? :shock:

Częstotliwość tego stuku mniej więcej zgadza się z prędkością obrotową silnika - co sugeruje problem z "dołem". Panewki słychać po rozgrzaniu oleju, a więc wygląda, że to tłok.

• Upvote 1

Na mocno rozgrzanym silniku też to jest?

No właśnie generalnie nie, choć pierwszy raz usłyszałem to przy jak najbardziej ciepłym silniku. Teraz tylko na zimnym i niedogrzanym oleju(?)

Był delikatny :|

-- 16 mar 2011, o 19:11 --

Na mocno rozgrzanym silniku też to jest?

No właśnie generalnie nie, choć pierwszy raz usłyszałem to przy jak najbardziej ciepłym silniku. Teraz tylko na zimnym i niedogrzanym oleju(?)

Był delikatny :|

Giechu, zanim zaczniesz szukać jedź do kogoś kumatego niech to osłucha "live".

Zdecydowanie...

I szczerze, radzę Ci nie przeciągać, bo możesz nagle obudzić się z przysłowiową ręką w nocniku... :|

Czy silniki 2.5 N/A dobre są? :wink:

Giechu, silniki 2.5 sa jak najbardziej dobre bo przeciez to Subaru :wink:

Maja problemy z uszczelkami pod glowicami, te po 99 roku mniejsze, ale tez je maja. Wystarczy wymiana uszczelki na lepsza, taka ktora zostala juz opracowana po tych awariach i slyszalem tez zeby wymieniac szpilki, ktore trzymaja glowice, lubia sie odkrecac co tez jest niebezpiecze w 2.5

Chyba ze kupisz silnik ktory przeszedl juz wymiane UPG to co innego, acha i one dziela sie na sohc i dohc, 2 walki i 4 walki, jesli sie myle niech ktos porawi

Pojechales do jakiegos serwisu z tym dzwiekiem? Jak zaczalem czytac watek to myslalem ze to piston, ale potem jak zobaczylem to juz gorzej. Brzmi wlasnie jakby na jakims cylindrze nie chodzil, albo wydech jakos dziurawy byl..

Moim zdaniem dzwiek jest jakims mechanizmie nazwijmy wtornym. Ja dodajesz gazu dzwiek sie zmienia ale nuewzmacnia