Skocz do zawartości

Przeraźliwy odgłos silnika


Giechu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam dziwny problem. Parę dni temu pojawił się w silniku paskudny dźwięk, który zdaje się mówić że zaraz silnik powie "p.. nie robie" straszne walenie słychać jakby panewek, ale nie do końca. Po chwili jazdy dźwięk znika zupełnie. Raczej nie słychać go ciszej-głośniej, tylko albo jest albo go nie ma. Występuje też do ok. 2500obr raczej na zimnym silniku.

Osłony wydechu to raczej nie są.

Byłem dziś u mechanika aby na słuch potwierdził/ wykluczył panewki. Podjeżdżam- dźwięk jest. Gaszę silnik, wracam z mechanikiem, odpalam i...cisza :shock: wystudziłem silnik, odpalam znowu i dalej pracuje jak nowy.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt malo danych na pomysl.

Jak sie pojawi to probuj "sluchac przez listewke" to dziala jak stetoskop z polaryzacja i pomaga zlokalizowac dziada co sie tlucze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykłada się listewkę do bloku i do ucha? Drewnianą listewke?

z tym ze koniec przy uchu trzeba "zatkac" kciukiem jak butelke abu nie poranic sobie ucha i przykladac liztewke w chore miejsca pod roznymi katami a reszta to kwestia wyobrazni i dedukcji.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giechu

panewki mają bardzo charakterystyczny dźwięk, właściwie jak raz je usłyszysz to będziesz kojarzył ten dźwięk zawsze, pewnie mogą być wyjątki, ale mimo wszystko jest to specyficzne :|

 

Tutaj masz coś:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mocno rozgrzanym silniku też to jest?

No właśnie generalnie nie, choć pierwszy raz usłyszałem to przy jak najbardziej ciepłym silniku. Teraz tylko na zimnym i niedogrzanym oleju(?)

Miałeś wcześniej piston slap?

 

Był delikatny :|

 

-- 16 mar 2011, o 19:11 --

 

Na mocno rozgrzanym silniku też to jest?

No właśnie generalnie nie, choć pierwszy raz usłyszałem to przy jak najbardziej ciepłym silniku. Teraz tylko na zimnym i niedogrzanym oleju(?)

Miałeś wcześniej piston slap?

 

Był delikatny :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy silniki 2.5 N/A dobre są? :wink:

 

Giechu, silniki 2.5 sa jak najbardziej dobre bo przeciez to Subaru :wink:

Maja problemy z uszczelkami pod glowicami, te po 99 roku mniejsze, ale tez je maja. Wystarczy wymiana uszczelki na lepsza, taka ktora zostala juz opracowana po tych awariach i slyszalem tez zeby wymieniac szpilki, ktore trzymaja glowice, lubia sie odkrecac co tez jest niebezpiecze w 2.5

Chyba ze kupisz silnik ktory przeszedl juz wymiane UPG to co innego, acha i one dziela sie na sohc i dohc, 2 walki i 4 walki, jesli sie myle niech ktos porawi

 

Pojechales do jakiegos serwisu z tym dzwiekiem? Jak zaczalem czytac watek to myslalem ze to piston, ale potem jak zobaczylem to juz gorzej. Brzmi wlasnie jakby na jakims cylindrze nie chodzil, albo wydech jakos dziurawy byl..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...