Skocz do zawartości

Audio w Legacy


Papkin

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim zmieniłem jednostke centralną miałem wyprowadzony sygnał z wyjścia głośnikowego na wzmacniacz poprzez adapter i grało przyzwoicie. Oczywiście drzwi zostały wytłumione a głośniki zmienione- to podstawa.Teraz mam cos takiego: http://navidirect.pl/products-page/suba ... 2004-2009/ i jestem zadowolony

 

adamwin, czy mógłbyś coś więcej napisać o tym sprzęcie z linka, którym zamieniłeś fabryczne audio?

Czy poprawa jakości dźwięku jest zauważalna?

Jak z wykonaniem tego sprzętu? Czy wszystko jest dobrze spasowane, nie trzeszczy i nie lataja luźno przyciski? Pytam bo na zdjęciach z podanej przez Ciebie strony przyciski sterowania klimą są jakby krzywo ułożone ale być może to tylko kwestia tego, że w chwili gdy nie są zamontowane to nie opierają się z tyłu na niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klimatyzację automatyczną. Przełożenie sterowania klimatyzacji jest skomplikowane i zajęło fachowcom ze specjalistycznej firmy car audio godzinę na stole montazowym. Sam bym tego nie zrobił. Jeżeli chodzi o jakość dźwięku to uważam że jest taka sama jak z firmowej jednostki centralnej. Wszystko jest dobrze spasowane. Przyciski po zamontowaniu spoczywają na przełącznikach i nic nie odstaje. Kolorystycznie nie widać różnicy z otoczeniem. Najważniejsza zaleta to możliwość odtwarzania mp3 poprzez USB, niestety jest to wejscie mikro usb ale wystarczy. Slot na karte SD jest aktywny tylko dla oprogramowania służącego do nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dołożę coś od siebie... też się zastanawiałem nad tym sprzętem co adamwin, ale stwierdziłem, że za te same pieniądze wyjdzie mi zakup panelu z Japonii http://www.avojdm.com/product_info.php? ... cts_id=104 i do tego zakup porządnego radyjka, zastanawiam się nad dwudinowcem od Sony.

Tutaj jest temat jak to wygląda w samochodzie http://legacygt.com/forums/showthread.p ... ost3230009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja dołożę coś od siebie... też się zastanawiałem nad tym sprzętem co adamwin, ale stwierdziłem, że za te same pieniądze wyjdzie mi zakup panelu z Japonii http://www.avojdm.com/product_info.php? ... cts_id=104 i do tego zakup porządnego radyjka, zastanawiam się nad dwudinowcem od Sony.

Tutaj jest temat jak to wygląda w samochodzie http://legacygt.com/forums/showthread.p ... ost3230009

 

Musialbys doczytac czy ten panel podejdzie od LHD, bardzo mozliwe, ze bedzie to samo tylko sterowanie bedziesz mial symetrycznie odwrocone (ogrzewanie szyb w miejscu pokretla) :mrgreen: . To rozwiazanie ma natomiast wade, ze jednak wiedac, ze dolozona jest navi, co niestety jest pewna pokusa dla złodzieji :roll:

 

Mnie zainspirowal ten produkt:

http://www.avojdm.com/product_info.php? ... cts_id=108

 

nie wiedzialem, ze tam jest tyle miejsca, no i bardziej jak OEM wyglada :wink: :

 

300_navi_panel_001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialbys doczytac czy ten panel podejdzie od LHD, bardzo mozliwe

 

w podanym przeze mnie linku do galerii są fotki zarówno do aut LHD jak i RHD, pasuje do obydwu, no jedynie wszystko będzie w lustrzanym odbiciu, ale myślę, że to nie problem :-)

 

To rozwiazanie ma natomiast wade, ze jednak wiedac, ze dolozona jest navi, co niestety jest pewna pokusa dla złodzieji

 

nie bardzo rozumiem co masz na myśli... radio możesz wstawić sobie dowolne, z nawigacją lub bez, ja mam na oku Sony XAV-72BT ze zdejmowanym panelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podanym przeze mnie linku do galerii są fotki zarówno do aut LHD jak i RHD, pasuje do obydwu, no jedynie wszystko będzie w lustrzanym odbiciu, ale myślę, że to nie problem :-)

 

Ja tam widze dla RHD panele od MY07 (chodzi o podwojna klime), a linkowales panel do wersji przed FL, trzeba dokaldnie sprawdzic w schematach czy to bez roznicy.

 

 

 

nie bardzo rozumiem co masz na myśli... radio możesz wstawić sobie dowolne, z nawigacją lub bez, ja mam na oku Sony XAV-72BT ze zdejmowanym panelem

 

Chodzi o to, ze radio OEM nie jest pokusa, bo jest zabudowa, trudno je wyciagnac a potem sprzedac. Wchodzi tez w wyposazenie standardowe (obejmuje AC). Natomiast radio dokladane 1DIN lub 2DIN to juz co innego.

Moze dla Ciebie nie jest to problem, bo nei parkujesz w dziwnych miejscach w duzych miastach. Ja, mieszkajac w Wawie bym mial jednak obawy zostawiajac na noc samochod na zewn.

 

Aha Poprzednio mi wlasnie Pioneera ukradli bez panela.. panel zostal na pamiatke :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam cos takiego: http://navidirect.pl/products-page/suba ... 2004-2009/ i jestem zadowolony

 

uuu, to jest to czego szukałem jakiś czas temu!

Napisz z jakich opcji korzystasz i czy się sprawdzają: mapa, podłączenie czujników, bluetooth (działa poprawnie z komórką?), itd

podziekował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z radia, nawigacji, odtwarzacza dvd (głównie koncerty, odtwarza nawet w czasie jazdy) oraz wejscia usb. Bluetooth z telefonem HTC i androidem działa bez problemów. Nie montowałem czyjników parkowania tylko kamere cofania. Sprawdza sie znakomicie o ile nie pada deszcz bo wtedy szybko sie brudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z radia, nawigacji, odtwarzacza dvd (głównie koncerty, odtwarza nawet w czasie jazdy) oraz wejscia usb. Bluetooth z telefonem HTC i androidem działa bez problemów. Nie montowałem czyjników parkowania tylko kamere cofania. Sprawdza sie znakomicie o ile nie pada deszcz bo wtedy szybko sie brudzi.

To jest to, co usłyszeć chciałem.

Zastanawiam się nad zakupem... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odgrzebuję temat, a konkretnie wymiana jednostki centralnej. Gadałem z Japończykami i panel sprzed liftu -> http://www.avojdm.com/product_info.php? ... cts_id=104 pasuje, jedyne co trzeba przerobić, i dotyczy to każdego ich panelu dla aut LHD to miejsce za włącznikiem świateł awaryjnych, trzeba tam wyciąć kawałek plastiku, który blokuje włącznik.

 

Ja w najbliższym czasie będę zamawiał ten panel, jeśli ktoś chce się podpiąć pod zamówienie to proszę bardzo, ale proszę o przemyślane decyzje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam.

Nosze się z zamiarem wymiany głośników , i w związku z tym mam może błahe pytanie . jaki jest rozmiar głośników w Subaru Legacy 2007 ?

polecacie jakieś konkretne głośniki ? zastanawiam się nad Helix i Hertz ,budżet 500 zł. do wykorzystania wzmacniacz JBL czterokanałowy. dodatkowo posiadam subwoofer Alpine , jeżeli znajdzie się życzliwa osoba poproszę o mini poradnik jak podłączyć suba pod seryjne radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam.

Podłączam się pod temat, ponieważ nie chcę zakładać nowego.

Wczoraj wytłumiłem drzwi przednie w legacy 06 i wymieniłem głośniki na jakieś stare Infinity Kappa 56.7CS.

Muszę przyznać, że jak dla mnie to dźwięk rewelacja. Wszystko to pod radio GX 204LE bez wzmacniacza.

Zakupiłem już wzmacniacz i SUB JL Audio e4300 i 10W0v3-4. Wzmacniacz podepnę pod przód a dodatkowe 2 kanały zmostkowane pod SUBa.

Teraz pytanie, czy ktoś ma rozpisaną kostkę z przewodami do tego radia? Muszę odpiąć pierdzące głośniczki z tylnych drzwi i podpiąć sygnał pod SUBa. Chyba, że jest jakieś osobne wyjście na Subwoofer w tym radio, bo gdzieś widziałem takie OEM pod siedzenie...

Fotka drzwi

 

 

WP_20170318_001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

UP, dla potomności fotorelacja jak zdjąć boczek LINK i pytanie jakie głośniki wam tam weszły (najlepiej konkretne modele) - chodzi mi o głębokość montażową, jaki konkretnie dystans (od czego podpasuje) bo może trzeba dorobić samemu.

Pytanie, którędy najlepiej puścić kabel do wzmaka (jest jakiś otwór fabryczny rewizyjny?) - może ktoś ma jakieś foty ze swojej instalki. I jeszcze jedno, jak wygląda sprawa kostek/przelotów w drzwiach w kwestii puszczenia innych kabli.

 

P.S. Czy ktoś może wyciągał samo RCA z radia, nie chodzi mi o konwertery.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

 

Panowie

Planuję zrobić "podobny" projekt. Chcę użyć Alpine CDA 137bti, gdyby nie koszt Alpine W710D nie musiał bym kombinować xD ale nic...
Tak, będę miał 2 radia, bo chce aby to w końcu grało -.- nie potrzebuję navi, filmów i innych bajerów, tylko jakości :-)
 
Kratka z pojedynczą kieszenią występowała na rynku tylko amerykańskim? Mam problem ze znalezieniem jej...może jest ktoś w stanie podpowiedzieć, gdzie mogę jej szukać?
Nie mam ogarniętego rynku Amerykańskiego (w sumie to i zagranicznego), nie wiem jak się poruszać :-(
Póki nie znajdę, będę "rzeźbił w swojej ze schowkiem, co będzie baaardzo słabo wyglądało (w porównaniu z filmem), ale zagra. Mam drugi taki sam więc gdyby poszło coś nie tak, mogę wrócić do oryginału hehe.
Czekam na paczuchy i zaczynam nierówną walkę ...
 

Edytowane przez Macieja87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Efekt bardziej niż zadowalający, ja osobiście jestem mega zadowolony, bałem się, że będzie dużo gorzej. Powrót do oryginału możliwy  w dość krótkim czasie.

Niestety bez skrzyni się nie obejdzie, przynajmmiej ja tak uważam. Ze skrzynią jest miodzio xD

 

20180729_113835.jpg

20180728_165422.jpg

20180726_221745.jpg

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.08.2020 o 09:40, Arqus napisał:

Czy mogę prosić o pomoc we wskazaniu jak ściągnąć ten panel ze schowkiem, bym nie poniszczyl niczego? Właśnie się zabieram za przerabianie pod radio 1 DIN :)

 

z góry dziękuję 

Ten na samym środku? Od góry go sobie podważ czymś szerokim i płaskim. Uważaj na przewód od wyświetlacza komputera pokładowego, jest dość krótki więc trzeba go wypiąć od razu jak tylko wysuniesz schowek z otworu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.08.2020 o 09:40, Arqus napisał:

Czy mogę prosić o pomoc we wskazaniu jak ściągnąć ten panel ze schowkiem, bym nie poniszczyl niczego? Właśnie się zabieram za przerabianie pod radio 1 DIN :)

 

z góry dziękuję 

Polecam wyjmaki do plastików, koszt na allegro ok.5zł i możesz właściwie cały środek rozbierać bez śladu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...