Skocz do zawartości

Audio w Legacy


Papkin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wiem że ten temat był już kilka razy poruszany, zgadzam się z opinią kolegi z wcześniejszych postów że system zagra tak jak jego najsłabsze ogniwo. ( wiemy że jest to radio ) Dlatego też proszę o doradę czy podpinać wzmacniacz do radia + korektor dźwięku , czy może jakieś inne rozwiązanie ?? oczywiście później zostaną zmienione głośniki + wygłuszeni drzwi + bass. Tylko najpierw trzeba coś zrobić z sygnałem. :?: będę wdzięczny za sugestie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy podpinać wzmacniacz do radia

tak

Kenwoody w Subaru nie mają wyjścia na wzmacniacz! W związku z tym wzmocniony (z bardzo średnią jakością) sygnał z Kenwooda (wykorzystujemy wyjścia głośnikowe) musi być następnie wytłumiony (są do tego odpowiednie adaptery) by ponownie zostać wzmocnionym na właściwym wzmacniaczu.

 

Przyzwoity adapter nie jest tani, a finalnie cały system jest niestety daleki od ideału.

 

Najlepszym rozwiązaniem jest instalacja w miejsce oryginalnego radia takiego z wyjściem RCA.

 

później zostaną zmienione głośniki + wygłuszeni drzwi

od razu nie później

8) :wink:

W rzeczy samej, najlepiej zrób wszystko od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies pol roku temu zmienialem audio w Legacy. Gdybym mial zrobic tylko jedna rzecz, zmienilbym glosniki (wiem, ze nie odkrywam Ameryki) - na pewno nie rozpoczynalbym od wzmacniacza. Ta sama zasada (najslabszym elementem sa glosniki) dzialala zreszta rowniez w forku. Do Legacy wstawilem dobre glosniki, dobre kable i dobry wzmacniacz. Nie zdecydowalem sie na wymiane fabrycznego radia. Nie zdecydowalem sie rowniez na probe wyciagniecia z radia sygnalu niskonapieciowego (sprzed koncowek mocy) - troche grzebania, ale z reguly jest to mozliwe. W konsekwencji sygnal wychodzi z wyjsc glosnikowycn i potem napiecie jest obnizane (dosc dobrymi przetwornikami). Mimo to nie jestem do konca zadowolony: w forku zdecydowalem sie dodatkowo na wymiane radia i dzwiek jest zdecydowanie lepszy, choc wzmak w forku jest o klase nizszy od wzmaka w legacy. Pewnie w koncu zdecyduje sie na probe wyciagniecia z radia sygnalu niskonapieciowego. Jezeli nadal nie bedzie cacy - bede myslal dalej.

 

Piszac o glosnikach zapomnialem o jednym: oczywiscie KONIECZNIE warto porzadnie wygluszyc drzwi, w ktorych montujemy glosniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszac o glosnikach zapomnialem o jednym: oczywiscie KONIECZNIE warto porzadnie wygluszyc drzwi, w ktorych montujemy glosniki.

Tutaj opisałem swoje doświadczenia z wygłuszania przednich drzwi. Główny wniosek jest taki, że całkowicie wystarcza wygłuszenie bez robienia z drzwi konserwy. Czyli bez wyklejania matą poszycia wewnętrznego.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wiem że ten temat był już kilka razy poruszany, zgadzam się z opinią kolegi z wcześniejszych postów że system zagra tak jak jego najsłabsze ogniwo. ( wiemy że jest to radio ) Dlatego też proszę o doradę czy podpinać wzmacniacz do radia + korektor dźwięku , czy może jakieś inne rozwiązanie ?? oczywiście później zostaną zmienione głośniki + wygłuszeni drzwi + bass. Tylko najpierw trzeba coś zrobić z sygnałem. :?: będę wdzięczny za sugestie :?:

 

 

Standard jest niepolepszalny i żenująco słaby, natomiast słyszałem o jednym ciekawym rozwiązaniu:

 

Drugi system audio w schowku jeden chłop tak jeździ i jest zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
nomin zdemontować można spokojnie, ale bez wycinek i demontażu tego małego schowka się raczej nie obędzie....no i ten wymiar, raczej nie standardowy radiowy. Więc może najpierw przemierz wszystko i znajdź odpowiednie urządzenie.

a masz moze jakies wskazowki jak sie dobrac do tego schowka tzn.on jest na wcisk czy na sruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wam za wskazowki

odkrecilem schowek od nawiewow i pasuje radyjko na styk :lol:

teraz pytanie jak to podlaczyc? wyczytalem zeby podlaczyc np.parrota potrzebny jest kabel subaru iso i tu pytanie czy bede musial odlaczyc oryginalne radio zeby podlaczyc moje czy jest osobna kostka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie radio tam podpasowales ?

 

Standardowe audio podlaczone jest AFAIR dwoma kostkami do instlacji (glosniki, zasilanie, itd), dokladna rozpiske sygnalow oraz schemat znajdziesz w serwisowce. Parrota podlacza sie miedzy instalacje auta a radia, a z e parrot uzywa ISO, wiec trzeba stosowac przejsciowki Subaru - ISO (notabene pasujace tez m.in do KIA).

W schowku masz jedynie podswietlanie, zasilania oraz Can Bus do wyswietlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

radyjko jest wpuszczone od wewnatrz wymiary to 18cm[17cm monitor ze sterowaniem radia] na 5cm, otwor ma szerokosci 17cm dlatego tak ladnie wpasowane, luz jest tam po cwierc centymetra, dokladnie miedzy nawiewami od wenatrz jest 18,5 cm

 

-- N lut 05, 2012 6:35 pm --

 

zrobione :lol: radyjko podlaczone i swietnie dziala

roznica dzwieku z oryginalnych glosnikow poprawila sie o 100% mam duzo basu i nic nie trzeszczy

jestem zadowolony

nie mialem pomyslu czym wypelnic szpare nad radiem i zrobilem taka prowizorke

nizej link z filmikiem jak to wyglada :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda i pewnie gra, gratuluje pomysłu i wykonania.

Ja na szczęście u siebie nie mam problemu z jakością grania bo trafił mi się oryginalny zestaw Harman Kardon. W US od 2009 r. była opcja dołożenia takiego zestawu. W nowych modelach jest jeszcze lepszy zestaw z 9 głośnikami, wzmacniaczem i sub. Jakość dźwięku jest niesamowita i nikt nie chce uwierzyć, że nic tam nie poprawiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nomin w jaki sposób podłączyłeś nowe radio nie odłączając fabrycznego? na allegro znalazłem kabel za pomocą którego można wpiąć sie w fabryczną inst. http://allegro.pl/zlacze-iso-subaru-forester-impreza-legacy-lodz-32b-i2052128733.html

ale wtedy odłączamy fabr. radio (chyba że coś mylę).

 

I druga sprawa, czy gra jest warta świeczki ? mam na myśli to czy fabryczne radio byłoby aż tak kiepskiej jakości ? chociaż coś w tym może być bo wcześniej miałem mazde 6 i fakt fabr radio porażka. Podłączałem wtedy adaptery żeby wyprowadzic RCA i podłączyłem wszystko pod wzmacniacz oczywiscie bez wymiany głośników się nie obeszło. Ale efekt nie byl w pełni zadowalający.

 

Brat miał w legacy zestaw HARMAN KARDON i przyznam że tam brzmiało milion razy lepiej niz seryjny zestaw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego pawell407

w jaki sposób podłączyłeś nowe radio nie odłączając fabrycznego?

to proste wpiolem sie w kable od oryginalnego radia ,na wzor wziolem kostke subaru iso. jak podlaczylem bezposrednio to klima mi nie dzialala dlatego sie wpiolem.

 

czy gra jest warta świeczki ?

pewnie ze tak jakosc o 100 razy lepsza pozatym nie musze uzywac juz plyt ,na fabrycznym radiu jak dalem basy na maxa to mi trzeszcza glosniki a teraz mam duzo basu i czasami trzeszczy tylko tapicerka badz to co sie znajduje w kieszeni

 

zamierzam podlaczyc jeszcze skrzynke z basem i szukam pomyslu jak zdjac listwy progowe zeby nie polamac plastikow

ma ktos jakis sposob na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zanim zmieniłem jednostke centralną miałem wyprowadzony sygnał z wyjścia głośnikowego na wzmacniacz poprzez adapter i grało przyzwoicie. Oczywiście drzwi zostały wytłumione a głośniki zmienione- to podstawa.Teraz mam cos takiego: http://navidirect.pl/products-page/suba ... 2004-2009/ i jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...