Skocz do zawartości

Pomoc w identyfikacji forka


tremba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem i mysle ze moge tu znalezc odpowiedz. Mam okazje nabyc bardzo ladnego forestera i chcialbym sie dowiedziec co to jest za diabelek :D . Sytuacja wyglada tak ze samochod pochodzi z kradziezy z Holandii, u nas odstal swoje, i wyrokiem sadu jest juz w pelni legalny. VIN ktory istnieje (w zasadzie istnial) okazal sie przebity i jest klopot zeby znalezc co to za wersja, ktory rok, jaka moc itp. Forek ma nadane nowe numery ale to nic nie wyjasnia. Jedyne oznaczenia ktore wydaja sie oryginalne to silnik: EJ20FL VQMC, i skrzynia: TZ1B5LTWBA. Czy ktos bardziej oblatany w temacie moglby pomoc w zidentyfikowaniu tych elementow? Wiem ze silnik ma 2 litry ale jaka to wersja, jaka moc? Skrzynka automat i ciekaw jestem czy to ten sam ktory na tym forum jest kojarzony z okresleniem "zamulacz"? Faktycznie, z lekkim opoznieniem reaguje na prawa stope, ale generalnie autko ladnie jezdzi. Prosze o wyrozumialosc, wiem ze szukajka istnieje ale czas mnie pedzi-musze dosc szybko sie zdecydowac, a ja w temacie forestera jestem jeszcze zielony. BTW ten forek tez jest :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam, ze to forek z 2006/2007 roku., skrzynka juz 5 biegowa więc nie zamula tak strasznie. silnik - 2,0 NA. Moc - 155KM /6400obr , max moment - 186Nm /3200obr . Przyspieszenie do setki - zdążysz zjeść hotdoga ze Statoila o popić colą - 11,9 sekundy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odstał trochę to się trzeba zastanowić. Jakiś supermistrz tłumaczył kiedyś, że jak auto długo nie pracuje, to się nie smarują elementy silnika, kruszeją uszczelki, pojawia się korozja itp, trza to chyba przemyśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by sie zgadzalo z tym co dotychczas udalo mi sie ustalic. Rzeczoznawca podal w raporcie moc 116kW czyli circa 155 KM, a wiekszosc elementow ma oznaczenia wskazujace na 2006. I wrazenia sa takie ze rzeczywiscie trzeba sie bedzie na hotdogi przerzucic. No ale do smigania to ja mam 2 kolka a forkiem w wiekszosci bedzie moja Pani jezdzic i dlatego tez chce autko nieskomplikowane i bezawaryjne. W podobnej cenie moglbym kupic 2,5 XT ale jak mnie nie ma w poblizu to w razie klopotow bedzie Klopot. Moja dziekowac bardzo duzo :D . A masz moze jakies namiary gdzie to znalazles czy wynika to yko z doswiadczenia?

 

-- Wt mar 15, 2011 9:51 pm --

 

Jak najbardziej slusznie Bernas. Jednak gosc wzbudzil moje zaufanie-on pracuje na skladzie gdzie autko stalo i je sobie upatrzyl dla siebie, co sie z tym zas wiaze dbal zeby sie nie zastalo. I wlasnie od tego typa to autko. Troszke sie na mechanice znam i niejeden samochod juz nabylem i autko jest naprawde w rewelacyjnym stanie. Niestety o oryginalnej dokumentacji i 2 kompletach kluczykow moge sobie pomarzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...