Jump to content
Sign in to follow this  
sonic64

Może kupię Subaru

Recommended Posts

...Dziwi mnie aby to,że ogólnie chodzi opinia że subaru (nie koniecznie STI lub Tuningi) jest szybszy i lepiej odchodzi na krzyżówkach od reszty. Patrząc na wiekszość danych technicznych to przyspieszenie oscyluje 9-10sek 0-100kmh. Subaru zawyża, inny zaniżają czy jak to jest na fakcie ?

Bez przesady... modele N/A nie grzeszą szczególną dynamiką... :wink: Choć uważam, że pewnym wyjątkiem jest hawkeye 160kM (inny temat :wink: ).

Główna korzyść objawia się właśnie na mokrym/zaśnieżonym... ogólnie w warunkach słabej przyczepności, wtedy faktycznie wszystko, prawie, zostaje w tyle :mrgreen: Misa like it :P

Poza tym ten silnik tak fajnie gra, że z przyjemnością się go kręci wysoko, co przekłada się na nieco szybszy start. Pomimo, że silnik słabiutki.

Poza tym ten silnik tak fajnie gra, że z przyjemnością się go kręci wysoko, co przekłada się na nieco szybszy start. Pomimo, że silnik słabiutki.

nic dodać nic ująć, mruczy rozkosznie to fakt.

Na śliskim odjeżdża sam bez nacisków... trzeba chyba niestety pojeździć samemu by się przekonać i zrozumieć.

Po prostu ty ruszasz spokojnie a inni zostają "się poślizgać".

Jakoś tak samo wychodzi :mrgreen:

No i pojeździłem po komisach w poszukiwaniu "jakie auto Nam się podoba" :) Niestety Subaru to stały albo nowe Forestery III lub Impreza. Impreza niby odpada bo żonie się niepodoba :shock: no ale ewentualnie sie znajdzie jakies argumenty, tymbardziej że jest fanką obrotomierza a imprezka ma tak ładnie na środku ;)

W każdym razie nie ma nic co mi się podoba (no ewentualnie Saab 9-5 Aero). Nagle na parkingu pod ALDI stał Forek II w wersji 2.0 XT i sobie go obejrzylismy z zewnątrz. Fakt demonem przestrzenności może nie jest ale wydaje mi się że na 90% naszych podróży jest OK, a zawsze można trumnę na dach postawić :D Gdybym nie znalazł nic ładnego/ciekawego to pójdę po najmniejszej lini oporu i kupie co się żonie podoba - Astra H lub Vectra C :x przynajmniej jeden z nas będzie zadowolony.

Nie wiem tylko czy ze swoim budzetem szukac 2,5xt czy 2,0xt, czy moze starszego Forka I S-turbo. 2 opcja to Legacy/Outback i znowu problem 2.0 czy 2.5 :( H6 niby nie polecają pod LPG więc odpada.

... i kupie co się żonie podoba ... jeden z nas będzie zadowolony. ...

Jesteś pierwszym który się ujawnił.

:mrgreen:

... i kupie co się żonie podoba ... jeden z nas będzie zadowolony. ...

no dobra niech będzie .. :) poprawka na "...niech chociaż Ona będzie zadowolona... ;)

Wreszcie mamy przedstawiciela środowiska LGBT! Tyle lat czekaliśmy :mrgreen:.

No i pojeździłem po komisach w poszukiwaniu "jakie auto Nam się podoba" :) Niestety Subaru to stały albo nowe Forestery III lub Impreza. Impreza niby odpada bo żonie się niepodoba :shock: no ale ewentualnie sie znajdzie jakies argumenty, tymbardziej że jest fanką obrotomierza a imprezka ma tak ładnie na środku ;)

W każdym razie nie ma nic co mi się podoba (no ewentualnie Saab 9-5 Aero). Nagle na parkingu pod ALDI stał Forek II w wersji 2.0 XT i sobie go obejrzylismy z zewnątrz. Fakt demonem przestrzenności może nie jest ale wydaje mi się że na 90% naszych podróży jest OK, a zawsze można trumnę na dach postawić :D Gdybym nie znalazł nic ładnego/ciekawego to pójdę po najmniejszej lini oporu i kupie co się żonie podoba - Astra H lub Vectra C :x przynajmniej jeden z nas będzie zadowolony.

Nie wiem tylko czy ze swoim budzetem szukac 2,5xt czy 2,0xt, czy moze starszego Forka I S-turbo. 2 opcja to Legacy/Outback i znowu problem 2.0 czy 2.5 :( H6 niby nie polecają pod LPG więc odpada.

Ja bym na Twoim miejscu poszukał 2.0 XT... To jest bardzo dobra opcja, pod wieloma względami :wink:

Hey,

wreszcie miałem mozliwosc przejechania sie Forkiem I ;) o tym tutaj: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... K:MEWAX:IT Nie interesowałem się kupnem bo nie chce automatu w takim aucie i raczej forka II,ale miałem możliwość "dotknięcia" materii ;)

Jeździ sie super , nawet żonce też sie podobało i nie było tekstu typu "możesz zapomniec o tym aucie".

3 rzeczy mi sie nie podobają:

- fotele nie trzymią zbytnio (moze mozna poregulowac,ale nie mailem czasu), mialem tak z 5-10cm luzu między boczkami

- bagażnik naprawdę nie za wielki :( na codzień ok, ale czy na trase pol-de i morze ?

- wydaje mi się że 2 Foteliki + dorosła osoba to nie da rady

O ile pierwsze 2 punkty można przeżyć np stosując trumnę, to z 3 nie jest juz tak łatwo :( czy we Forku II jest coś lepiej i czy wiekszy bagaznik ??

Poza tym to szacuneczek dla tego autka, 0 rdzy i super jazda.

Witam fachowców i mam pytanie do Was.

Nie chciałem otwierać nowego wątku, bo mam podobny dylemat które subaru wybrać czy forka czy OBK czy legacy kombi? Wiem, że będzie to subaru. jeżdżę już 10 lat roverem i dokładnie wiem co to jest problem z częściami więc jestem przyzwyczajony :wink:

Do rzeczy.

Mam 5 osobową rodzinę i czasami chciałbym pojechać na wakacje, poza tym dowożenie do szkoły i jazda do roboty.

Wyrosłem już z upalania (chociaż czasem ciągnie) więc na mocnym silniku mi nie zależy.

Gabarytami podoba mi się forek, ale coraz częściej zaczynam zadawać sobie pytanie a może OBK lub legacy?

Dodam jeszcze, że w teren wybieram się raczej rzadko i mam na to ok. 35 tyś. zł.

Proszę o radę, bo zwariuję :cry:

pacoduck przy budżecie 35k PLN forek III odpada, a forek II wydaje mi się zbyt mały dla 5-cio osobowej rodziny, więc moim zdaniem spróbuj OBK albo Legacy.

Legacy i OBK mają też opinię bardziej wygodnych :idea:

Pozdrawiam...

pacoduck

Z tego co piszesz, to tylko OBK, a z częściami wcale dramatu nie ma, nie wiem skąd Ci się to wzięło... :wink:

Z tymi częściami to był żart, bo wyżej mocno przestraszyliście BartZa

Rozmawiałem dzisiaj ze sprzedawcą w salonie i on zaproponował jednak Forestera oczywiście 2005. Nadal się waham.

-- Śr maja 18, 2011 6:26 pm --

Przepraszam nie BartZ'a tylko sonic64

Wybaczcie Świeżynce :oops:

Rozmawiałem dzisiaj ze sprzedawcą w salonie i on zaproponował jednak Forestera oczywiście 2005. Nadal się waham.

Powiem Ci tak: udało mi się dojechać w 4 dorosłe osoby w Alpy forkiem - z całym sprzętem snowboardowym wszystkich czterech osób (była trumna). I nie był to jakiś wielki ból.

W forku z generacji, o której piszesz, płyta podłogowa jest z imprezy, a impreza to dość mikry samochód.

Ja również przerabiałem Aply w takim samym składzie. Koleś 190cm z tyłu i był zadowolony. Vectre C miałem wcześniej. Plusem był tylko bagażnik, reszta to odległa planeta. Moja druga połowa też była any. Do momento jak ja przewiozłem. I pamiętaj - nie starczy Ci życia na spełnianie dzięcięcych marzeń a mocne Subaru przeważnie do takich należy. Powodzenia.

Ja bym na Twoim miejscu poszukał 2.0 XT... To jest bardzo dobra opcja, pod wieloma względami :wink:

przekonaj mnie ,ze 2.0XT bedzie lepsze od 2.5XT jestem na etapie sprzedazy wrxa :roll: ktorego wlasnie bede zamienial na Forka 04-05 :twisted: i bede go zatrowal LPG :twisted::oops::P :roll:

przekonaj mnie ,ze 2.0XT bedzie lepsze od 2.5XT jestem na etapie sprzedazy wrxa :roll: ktorego wlasnie bede zamienial na Forka 04-05 :twisted: i bede go zatrowal LPG :twisted::oops::P :roll:

ukasz

IMSO 2.0XT to jest kompromis prawie doskonały... :mrgreen:

Nie bawmy się w podchody i powiedzmy szczerze, że 2.5T może klęknąć i to bardzo i to z dużo większym prawdopodobieństwem niż 2.0T, który generalnie uchodzi za panzer... :P :wink:

Przyjemność z jazdy jest nieporównywalna, fakt, ale coś za coś...

Alternatywą jest zmapowanie 2.0T... oczywiście alternatywą dla seryjnego 2.5T... :twisted:

Abstrahując od powyższego, uważam, że przesiadając się z wurxa do 2.0XT będziesz miał znaczny niedosyt... :wink:

Zapomnij, że nagle będzie Ci wystarczała moc 2,0XT...

Bierz 2,5 XT, zresztą i tak za chwilę będzie Ci mało.

Mistral

... zresztą i tak za chwilę będzie Ci mało

... na remont... :twisted::mrgreen::P

... na remont... :twisted::mrgreen::P

też...

no ale przecież, aby "poczuć" prawdziwe Subaru, to wypada zmienić motorek...

Mistral

Bierz 2,5 XT

i w ta strone wlasnie chce isc 8) bo ta wersja silnikowo-wyposazeniowa :mrgreen: odpowiada mi w 100% :wink: zreszta czas wszystko pokaze :twisted::P

Bierz 2,5 XT

i w ta strone wlasnie chce isc 8) bo ta wersja silnikowo-wyposazeniowa :mrgreen: odpowiada mi w 100% :wink: zreszta czas wszystko pokaze :twisted::P

No tak jak Ci napisałem wyżej, 2.0XT będzie dla Ciebie mułem... :mrgreen: :wink:

Bierz 2,5 XT

No tak jak Ci napisałem wyżej, 2.0XT będzie dla Ciebie mułem... :mrgreen: :wink:

Wiec bierz 2,5 XT, a potem, gdy on także będzie już mułem dzwoń do Kropkowicza... on temu zaradzi :!:

Mistral

dzięki za wskazówki.

może niech los zadecyduje czy to będzie forek czy legacy czy OBK.

Jeżeli się trafi coś porządnego to wezmę, a trzeba się nieźle naszukać żeby znaleźć.