Skocz do zawartości

Jak wygrać Rajd Żubrów...


kaka

Rekomendowane odpowiedzi

7.1 Do Rajdu Żubrów zostaną dopuszczone tylko samochody seryjne zmiany w których nie mogą wykraczać poza homologowane dla grupy N danej marki z dodatkowym ograniczeniem :układ wydechowy musi pochodzić z produkcji seryjnej, a maksymalny poziom głośności musi być zgodny z wymaganiami Prawa o Ruchu Drogowym.

7.2 Organizator dopuszcza tylko opony zgodne z ustawą Prawo o ruchu drogowym

 

Jeżeli ktoś był na rajdzie wie doskonale, że wiele samochodów z czołówki klasyfikacji posiadało sportowe układy wydechowe nie spełniające żadnych norm.

Podobnie w kwestii opon. Przykładem może być zdobywca „Kierownicy Sobiesława Zasady" oraz wielu innych nagród, który wyposażył swoja imprezę w opony PIRELLI PZERO RE, opony te nie są dopuszczone do ruchu.

 

OPONY PIRELLI

 

Oczywiście nie można mieć pretensji do kierowcy, który chciał po prostu wygrać za wszelką cene. Błąd leży po stronie organizatorów rajdu, którzy ustalają zasady ale nie robią nic żeby je egzekwować.

Smutna to prawda ale niestety nie zawsze wygrywa lepszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kaka!!!Chyba lekko przesadziłeś z nazwą tego wątku..."Jak wygrać Rajd Żubrów!!!"

Byłem na Czyżynach i widziałem,że kilka aut było lepiej przygotowanych od samochodu Zdobywcy "Kierownicy Sobiesława Zasady", dlatego uważam to stwierdzenie za przesadzone!Przypuszczam,że jesteś jednym z zawodników, którzy brali udział w tej imprezie i jesteś trochę rozgoryczony!Niestety...moim zdaniem masz rację,że regulamin nie był w tej kwestii skrupulatnie przestrzegany!Wydaje mi się, że nie pierwszy raz, stąd "weterani" tej imprezy wiedzieli, że impreza ma charakter zabawy i nikt nie wycofa na BT kierowców, których auta nie spelniają wymogów regulaminowych. Trzeba podejść do tej imprezy z pewnym dystansem i potraktować ją jako imprezę towarzyską, . Być może ( w co wątpię) organizatorzy następnej edycji potraktują sprawy techniczne bardziej rygorystycznie i zgłaszającym się załogom zakomunikują odpowiednio wcześniej, że będą karały takie załogi....Jak już wspomniałem pamiętajmy, że impreza ma charakter zabawy i jest okazją na fajny weekend,dlatego myślę,że w przyszłym roku szykuj WRC :)

Jeszcze raz podkreślę, że z opinii świadków (również forumowiczów) wynika, że nagroda trafiła do właściwej Osoby :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem i zrozumieniem dla idei "dobrej zabawy"... ale mnie to, Alex, nie przekonuje.

Podobna dyskusja toczyła się zresztą przy okazji Plejad, o ile pamiętam. Jak jest regulamin - to się go przestrzega. Nawet na imprezie, która nie jest zawodami o MŚ, tylko towarzyskim spotkaniem. Natomiast przymykanie oka na ŁAMANIE zasad to nie jest dowód luzu, ale czegoś zupełnie innego.

 

Tak na zdrowy chłopski rozum... Jesli to taka luźna zabawa... to po niektórzy zakładają profesjonalne wydechy i opony...? Dla żartu? Czy po to, żeby wygrać za wszelką cenę? Nawet za cenę oszustwa?

 

Jak ma być na luzie, to lepiej skasować w ogóle regulamin, i niech każdy się bawi czym chce.

A tak - po raz kolejny, jak zwykle, przegrywają uczciwi. Zwani niekiedy "naiwnymi".

 

Być może tegoroczny Zwycięzca zasługuje na trofeum niezależnie od tego, nie wiem. Ale wiem, że zwycięstwo miałoby większą wartość honorową, gdyby zostało odniesione autem zgodnym z regulaminem.

 

Dla jasności: jak wiesz, ja nie startowałem w tegorocznych Żubrach, nie jestem rozgoryczony, zwycięzcy nawet nie znam. Piszę, bo nie lubię cwaniactwa i hucpy... a wygląda na to, że takowe miały faktycznie miejsce.

 

Przykre. I przykre jest to, że coraz mniej ludzi dostrzega w tym coś złego. A narzekają potem na nieuczciwych polityków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem i zrozumieniem dla idei "dobrej zabawy"... ale mnie to, Alex, nie przekonuje.

Podobna dyskusja toczyła się zresztą przy okazji Plejad, o ile pamiętam. Jak jest regulamin - to się go przestrzega. Nawet na imprezie, która nie jest zawodami o MŚ, tylko towarzyskim spotkaniem. Natomiast przymykanie oka na ŁAMANIE zasad to nie jest dowód luzu, ale czegoś zupełnie innego.

 

Tak na zdrowy chłopski rozum... Jesli to taka luźna zabawa... to po niektórzy zakładają profesjonalne wydechy i opony...? Dla żartu? Czy po to, żeby wygrać za wszelką cenę? Nawet za cenę oszustwa?

 

Jak ma być na luzie, to lepiej skasować w ogóle regulamin, i niech każdy się bawi czym chce.

A tak - po raz kolejny, jak zwykle, przegrywają uczciwi. Zwani niekiedy "naiwnymi".

 

Być może tegoroczny Zwycięzca zasługuje na trofeum niezależnie od tego, nie wiem. Ale wiem, że zwycięstwo miałoby większą wartość honorową, gdyby zostało odniesione autem zgodnym z regulaminem.

 

Dla jasności: jak wiesz, ja nie startowałem w tegorocznych Żubrach, nie jestem rozgoryczony, zwycięzcy nawet nie znam. Piszę, bo nie lubię cwaniactwa i hucpy... a wygląda na to, że takowe miały faktycznie miejsce.

 

Przykre. I przykre jest to, że coraz mniej ludzi dostrzega w tym coś złego. A narzekają potem na nieuczciwych polityków...

 

Podpisuję się pod Twoim postem, WiS.

 

Tak to niestety wygląda. Robi się coś niby "na serio", ale na serio jest "na niby".

Tak nie można na dłuższą metę, bo to traci sens.

Ustawia się wyniki. Ci, którzy mają wygrać - wygrywają. Jest fajnie, niby wszyscy są zadowoleni.

 

Jednak młodzi ludzie, którzy nie funkcjonują w układach, lecz mają ambicje sportowe (jeśli jest to jakiś sport?), zostaja wywaleni z rywalizacji pod pretekstami, których nawet nie rozumieją.

 

Nie piszę tu o żadnej np. piłce, tylko o sportach rajdowych w Polsce.

To jest chory układ i dlatego przestałem nawet jeździć jako kibic na krajowe pseudo-rajdy.

 

Ostatnie plejady były takim sobie amatorskim wydaniem tego co cały sezon odbywa się niby profesjonalnie. Czyli impreza rozrywkowa, której nie warto traktować na serio. Jeśli ktoś tak zrobił, to, może zasłużenie, poczuł się rozczarowany.

 

pozdrawiam

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle mnie zrozumiałeś!!!Ja też jestem za jednakowym traktowaniem wszystkich zawodników bez przymykania oka na pewne uchybienia!Moim zdaniem już dawno powinny być usunięte takie zapisy w regulaminie Żubrów lub .....powinny być skrupulatnie przestrzegane!!!!Jednak nie wyobrażam sobie np. Pana Zasady, który zostaje zdykwalifikowany na BT ze względów technicznych, skoro auto o tej samej konfiguracji mogło być dopuszczone do rajdu!!!Napisałem wcześniej,że to nie pierwsze Żubry na których przymyka się oko na apekty techniczne!Przypuszczam,że oganizatorzy chcą w ten sposób umozliwić występ potworom (mam na mysli samochody), żeby podnieść walory widowiska, bo to jest głównym zamysłem imprezy.Takie sa moje przypuszczenia....

Zgadzam się z wypowiedzią Kaka poza tezą ujętą w temacie!!!

Dobre auto nie gwaranuje zwycięstwa!!!!

Wracając do Plejad słyszałem,że ktoś :wink: stwierdził,że takim autem jak STI którym jechałem by bez problemów wygrał :!: Odpowiem,że w aucie nie działała właściwie turbina (pombowała od ponad 4700obr/min) i spoczywała na mnie również odpowiedzialność za uszkodzenia pojazdu (wpłaciłem wcześniej wadium) :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wogóle jest dziwna impreza... Jest chyba coś takiego jak zaproszeni, a po prostu płacisz chyba koło 700 zł i już jesteś zaproszony. Poza tym poniżej 30 lat nie dopuszczają wogóle... i później "dorośli" walą w drzewo Cayenne. Żubry może i się sprawdzały za komuny, ale dzisija kojarzą mi się z cepelią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Plejad słyszałem,że ktoś stwierdził,że takim autem jak STI którym jechałem by bez problemów wygrał

kto to palnal, przyznac sie :!: :twisted:

conajmniej 80% sukcesu/wyniku, pomijajac profesjonalny sprzet i zawodowych kierowcow,

to wkladka miesna (jak to azrael ladnie nazywa). mowa oczywiscie o probach bardziej

technicznych/sprawnosciowych (jak plejady) a nie szybkich odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Plejad słyszałem,że ktoś stwierdził,że takim autem jak STI którym jechałem by bez problemów wygrał

kto to palnal, przyznac sie :!: :twisted:

conajmniej 80% sukcesu/wyniku, pomijajac profesjonalny sprzet i zawodowych kierowcow,

to wkladka miesna (jak to azrael ladnie nazywa). mowa oczywiscie o probach bardziej

technicznych/sprawnosciowych (jak plejady) a nie szybkich odcinkach.

To byś się zdziwił Abt :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod Twoim postem, WiS.

 

pin - ten dzień musiał kiedyś nadejść :). Podpisuję się pod postem WiS-a, a to implikuje, że zgadzam się również, po raz pierwszy, z Twoją wypowiedzią 8).

 

Ja wiem, że dostałbym białej gorączki, gdyby mnie za przeproszeniem ktoś wydymał, uśmiechając się przy tym i mówiąc, że to jest tak naprawdę na żarty :twisted:. Nie mówię tu konkretnie o Rajdzie Żubrów, bo być może on faktycznie jest imprezą towarzyską (to, tak jak pisał WiS, po co wtedy taki poważnie wyglądający regulamin?), ale o ogólnej zasadzie i kwesti przymykania oka na takie sprawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Rajdzie Jurajskim, w sumie też imprezie towarzyskiej, było kilka załóg m.in. zwycieska , które jechały na slicku. Nawet zastanawialiśmy sie z Kubą czy nie pisać protestu, ale doszliśmy do wniosku że szkoda psuć atmosfere. Poza tym, warto zwrócić uwage jak BT wyglądało...siedział za przeproszeniem cieć w aucie i nawet dup*ka z fotela nie ruszył żeby posprawdzać wszystko, tylko "odfajkowywał" w kajecie kolejne pozycje i tyle... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się pod Twoim postem, WiS.

 

pin - ten dzień musiał kiedyś nadejść :). Podpisuję się pod postem WiS-a, a to implikuje, że zgadzam się również, po raz pierwszy, z Twoją wypowiedzią 8).

 

Armagedon też musi kiedyś nadejść :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Plejad słyszałem,że ktoś stwierdził,że takim autem jak STI którym jechałem by bez problemów wygrał

kto to palnal, przyznac sie :!: :twisted:

 

Przyznaję się... To NIE BYŁEM JA!!! :mrgreen:

 

A w kwestii dyskusji, Alex, faktycznie trochę źle odczytałem Twój pierwszy post - podejrzewałem Cię o chęć usprawiedliwiania czy bagatelizowania szwindlu, za co niniejszym przepraszam.

 

Z tego, co piszecie, wyłania się smutny obrazek... Szkoda "Żubrów". Bo kiedyś dawno (gdy dinozaury biegały po okolicy :wink: ) to była całkiem fajna i UCZCIWA imprezka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...