Skocz do zawartości

Katalizatory Tribeca


attylla

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, blajm napisał:

Powiem więcej, nie potrzebuje ani sond, ani świecących kontrolek żeby wiedzieć kiedy katalizatory pracują niepoprawnie, ale to na marginesie,

a w jaki to sposób będziesz wiedział? będziesz jeździł na analizator spalin co jakiś czas?

 

1 godzinę temu, blajm napisał:

pomimo sprawnych zestawów naprawczych katalizatorów mogą świecić się kontrolki (które zreszta często  świecą z wielu  błahych powodów,),

kontrolka MIL może zaświecić z 1000 innych powodów aniżeli niewydajności katalizatorów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 1.06.2018 o 09:28, blajm napisał:

Dziękuje Ci za odpowiedź. Dopytam jeszcze o aktualną sytuację w kontekście tulejek i odsunięcia sond, tj czy masz aktualnie odsunięte te sondy i czy w Twojej ocenie, przy okazji montażu tych nowych katalizatorów (zestawów naprawczych) należy od razu je odsunąć, żeby do tematu nie wracać, a jeżeli tak to czy wszystkie czy niektóre?

 

Chciałem być zapobiegawczy i zamontowałem słynne tulejki. Niestety pojawiły się nowe CELe (nie P0420) i tulejki wyleciały precz. Od tego momentu wszystko ok. Więc jeśli montujemy nowe katy odradzam montaż tulejek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2018 o 22:21, lutek34 napisał:

 

musiałeś się na własnej skórze przekonać, bo sugestie nie trafiały.

 

Na jedną sugestię na "NIE" znalazłem cztery na "TAK". Poza tym proszę daruj sobie takie komentarze bo nic nie wnoszą do tematu a zaczynam je traktować personalnie. EOT

 

Update:

Po przejechaniu około 10tys. km CEL znowu się pojawił :facepalm: Pewnie zmiana pogody miała znaczenie i parodniowy postój auta, ale mimo wszystko miałem nadzieję że "nowe" katy pozwolą wyeliminować problem z P0420.

Edytowane przez remoo
Aktualizacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A jak zachowują się sondy w takim zamienniku? U mnie też co chwile wywala P0420 więc wnioskuję, że katalizator będzie musiał byc zmieniony. Niektórzy mówią ze można dać jakiś emulator sond z tulejkami ale czy faktycznie trzeba emulować sondę? Inni twierdzą że tulejki absolutnie NIE i bądź tu mądry. Znalazłem komplet naprawczy za 900 zł ( taniej o 100 w stosunku do ostatnich wpisów) i ciekaw jestem czy sie sprawdzi podobno wkład „nowej generacji dedykowany do gazu”- taki bajer :P. Niektórzy mówią ze problem niestety wraca i znów trzeba wracać do tematu.

 

 

Edytowane przez Kamis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Kamis napisał:

Niektórzy mówią ze można dać jakiś emulator sond z tulejkami ale czy faktycznie trzeba emulować sondę? Inni twierdzą że tulejki absolutnie NIE i bądź tu mądry.

 

ten "emulator" to zwykła tulejka dystansowa, która oddala sondę od strumienia spalin i w ten sposób sonda błędnie odczytuje poziom tlenu w spalinach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wymianie katalizatora (dostalem nawet jakis swistek potwierdzajacy wymiane i gwarancje przejscia przegladu technicznego) na desce cisza, do tego co jakis czas sprawdzam bledy to tez pusto wiec gitara gra, dodam ze pierwszy wymieniony na stalowy a drugi usuniety w ogole, zadnych emulatorow nie montowalismy bo czlowiek powiedzial ze nie ma potrzeby a zajmuje sie tylko i wylacznie wydechami, robi takze Hołowczycowi do jego rajdówek :)) jako ciekawostka

Edytowane przez pysiek2247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pysiek2247 napisał:

dodam ze pierwszy wymieniony na stalowy a drugi usuniety w ogole, zadnych emulatorow nie montowalismy bo czlowiek powiedzial ze nie ma potrzeby

skoro katalizator został wymieniony na nowy, to jaki byłby sens wkręcania dystansu pod sondę? Sonda ma monitorować prawidłową pracę katalizatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, lutek34 napisał:

Sonda ma monitorować prawidłową pracę katalizatora.

Oczywiście mówisz o sondzie za katalizatorem. Sonda przed katalizatorem ma za zadanie przekazywać info do ECU w celu ustawienia jak najlepszej mieszanki. Skoro zatem ta ostatnia sonda ma za zadanie tylko monitorować pracę katalizatora to Jak masz rozwalony katalizator albo go w ogóle nie masz to chyba logiczne jest że musisz ją oszukać. Nikt nie lubi jeździć jak go ciagle w oczy kuje jakiś  Check. :angry: 

Tak a propo czy po wywaleniu błędu i zaświecenie kontrolki cruise trakcja i check faktycznie nie działa kontrola trakcji? Tempomat nie działa na pewno ale czy trakcja tez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no patrz, mi zostal katalizator jeden z dwoch i sonda "za" nie szaleje, kwestia jaki zamniennik zapewne, u mnie ten co robil mordowal sie 8:30-13:30 - wzial 1200 bodazje, jakies 15000 zrobione i zero problemow z checkami, przybylo mocy az sam bylem zdziwiony ale to zapewne wina zapchanych katow wczesniej

Edytowane przez pysiek2247
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pysiek2247 napisał:

toz napisalem wyraznie ze nic nie montowalismy "extra"

 

że u Ciebie nie zamontowali "emulatorów" pod sondy to wiem, pisałem że to nie ma sensu dla innych, którzy po wymianie katalizatorów tak na wszelki wypadek, wkręcili by dystanse pod sondy.

 

Godzinę temu, Kamis napisał:

Oczywiście mówisz o sondzie za katalizatorem. Sonda przed katalizatorem ma za zadanie przekazywać info do ECU w celu ustawienia jak najlepszej mieszanki.

 

dokładnie to piszemy tutaj o sondzie 02 wkręconej w katalizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, pysiek2247 napisał:

przybylo mocy az sam bylem zdziwiony ale to zapewne wina zapchanych katow wczesniej

a widzisz a ostatnio u mnie trochę brakuje mocy. Na początku myślałem, że to kwestia LPG i tak czekam na ten przegląd po 15k w BRC, a tu się okazuje, że może katalizatory wadzą. Zwłaszcza, że kasowanie błędu pomaga tylko na jeden dzień...

Wytniemy zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lutek34 napisał:

a na co liczysz, kasując notoryczny błąd?

Że przynajmniej w trasie będę mógł korzystać z tempomatu. Katalizator wymienię to nie podlega dyskusji tylko z terminami u mechaników dzisiaj krucho...wiec na razie zostało mi tylko kasowanie błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katy nabyte na portalu aukcyjnym na A. Pod hasłem katalizator Tribeca znajdziesz bez problemu - wszystkie oferty to katy jednego producenta. Błąd P0420 miałem więc nie było sensu czekać. A jak to będzie dalej zobaczymy. Tak jak pisałem silnik odżył przyspiesza bez zbędnych redukcji biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku użytkowania zamienników mogę powiedzieć że CEL P0420 pojawia się i tak ... sporadycznie (zawsze przy spokojnej jeździe ze stałą prędkością około 80-90km/h) ale bez związku z pogodą czy temp.: przykładowo wróciłem z urlopu (ponad 2600km zrobione) i CEL się nie pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...